29 lut 2016

Nowy singiel jednego z członków obsady już jest!W listopadzie ubiegłego roku członkowie obsady naszej telenoweli żegnali się z dotychczasowym miejscem pracy i rozpoczęli nowy etap swojego życia. Niektórzy pojechali w trasę koncertową związaną z fioletowym projektem, inni szybko przenieśli się na plany filmowe, a jeszcze inni do studiów nagraniowych. Poniższy post jest o singlu jednego z członków obsady. Wiadome jest, iż więcej singli prowadzi do wydanie płyty, a następnie wyruszenia w trasę koncertową. Zanim jednak przeanalizujemy ciąg przyczynowo-skutkowy sprawdźmy o kim mowa...


W powyższym video ukazuje nam się Damien Lauretta, mówiący w swoim ojczystym języku - po francusku. Obok zaś zamieścił on tłumaczenie swych słów po hiszpańsku ze względu na licznych fanów jego poprzedniego projektu. Ja przekaże Wam, o czym informuje artysta. Na początku francuz pyta odbiorców o samopoczucie. Następnie zapowiada on, iż niebawem ukaże się jego singiel Fall in love. Kończy wypowiedź wyznaniem miłości.
Pierwszy singiel to bardzo ważny etap kariery solowej. Wśród mniej popularnych artystów z obsady serialu, etap ten ma za sobą Valeria Baroni oraz Nicolas Garnier. W ostatnim tygodniu Damien Lauretta poinformował Nas, iż także nagrał swój pierwszy solowy utwór. Nosi on tytuł ,,Fall in love''. Tekst będzie w języku angielskim, co z pewnością zwiększy liczbę odbiorców. Owoc pracy francuza ukaże Nam się 29.02.2016 roku. Artysta współpracuje z Capitol Music France.
Na swoim Instagramie Damien przekazał fanom wiele ciekawych informacji, lecz w języku francuskim. Spróbowałam wyłonić z nich sens:


W dniu 16 października 2015 roku podpisał on umowę z Music Capitol we Francji, aby zrealizować swoje marzenie. Po niesamowitym projekcie jakim była Violetta,  jest etykietą Universal Music, gdzie będzie tworzył swój pierwszy album. To jest naprawdę prestiżowa wytwórnia, która szanuje artystów. Damien często powtarza sobie: To prawie  jutro, mój pierwszy solowy singiel. Gdy mieszkał w Paryżu dużo komponował na poddaszu. Jest pianistą, lubi pisać teksty i śpiewać. Od dawna powtarzał, iż kiedyś będzie pracował w tym studiu.

 
,,Bitwa pod Waterloo w 1815 roku zakończyła się zdecydowanym pokonaniem armii francuskiej . Ta walka jest ostatnią , w której wziął udział osobiście Napoleon , który właśnie przeją władzę we Francji. To jest wojna historyczna i krwawa. Czy miłość może być porównywany do wielkiej bitwy ? Czasem wygrywasz , czasem przegrywasz . I często się znajdujemy " jak idiota w środku morza lub bitwy pod Waterloo''.

Artysta radzi jak stworzyć dobra piosenkę. Stwierdza on, iż na to nie ma dobrej receptury. Takie dzieło musi być szczere i ukazywać co twórca ma w sercu. Raz może być wesołe, raz ponure. Z jednego z cytatów wynika, iż często jesteśmy oszukiwani w miłości, ranieni i oszukiwani. Mimo to gdy stoimy na krawędzi lubimy z dumą spojrzeć wstecz. Puenta z cytatu jest taka, ażeby być naturalnym i szczerym.

Chciałbym uczestniczyć w twórczości artystycznej, więc jestem zaangażowany w komponowane i pisanie wszystkich moich utworów. " Fall in Love" został napisany w momencie, gdy na mojej drodze pojawiła się miłość.

Film zamieszczony przez użytkownika Damien Lauretta (@damienlauretta)7 komentarzy:

 1. Anonimowy13:43:00

  Bardzo się cieszę ,że Damien wydaje płytę (!) ,a nie długo klip. :D Ale jestem również podekscytowana tym ,że to będzie piosenka w języku angielskim ,tak jak napisałaś wiąże się z tym ,że będzie więcej odbiorców ( i tych starszych).Nie robi błędu w przypadku Lodo ,bo ona postawiła na mało popularne języki co stanowi problem z zauważeniem starszej publiki.Dlatego Lodovica nie jest tak popularna ,choć ze swoimi zdolnościami powinna już doganiać Selene Gomez.Ona ma talent ,tylko ,że to wszystko w mało popularnych językach ,więc dlatego nie powiększa się jej grono fanów.A przecież napewno Comello chce już się odciąć od roli Francesci i od rzeszy fanów które stanowią większość to dzieci. Dobrze, trochę namieszałam tematów ,ale myślę ,że jeszcze Lodovica zastanowi się nad wybraniem języka angielskiego :)
  W pełni zadowolona :D

  Izka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Lodovica ma też piosenki po angielsku- Crazy love, We are family ( do której swoją drogą mogłaby zrobić teledysk z fanami, ale whatever), czy chociażby i only wanna be with you, do której właśnie ten teledysk powstał. Po prostu niestety nie potrafi stworzyć nic wystarczająco " chwytliwego", nie wybiera właściwych utworów na single- o ile universo wpadało w ucho i zostawało w głowie na dłużej, tak nie potrafię wyobrazić sobie Otro dia mas czy iowbwy lecącego w radio. Todo el resto miała szansę, ale była zbyt słabo promowana, co poradzić. Duet z Abrahamem ją trochę wypromował, a w Polsce to ona wypromowała Szymona ( co mi w sumie odpowiada, bo lubię jego głos, aczkolwiek mogłaby spróbować z kimś bardziej popularnym w kraju, chociażby z Bednarkiem czy Kwiatkowskim). Talent ma, więc liczę na pozytywną zmianę po 3 płycie ^^

   Usuń
 2. Większość obsady Violetty idzie swoją drogą... Bardzo mnie to cieszy :) Najbardziej podoba mi się to że wydają płyty! ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Damien ma już jedną piosenkę z albumu Balavoine(s). Znajdziecie na YT pod damien lauretta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam na koleje tłumaczenie piosenki z serialu soy luna!
  soyluna-poland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta piosenka jest świetna, od poniedziałku nie mogę przestać jej słuchać :) Świetne połączenie języków - zwrotki po francusku, refren po angielsku. Do tego głos Damiena - świetny :):):) On ma naprawdę wielki talent, którym nie do końca mógł sie wykazać w Violetcie. Teraz ma na to szansę i fajnie, że ja wykorzystuje. Nie mogę sie już doczekać, aby odsłuchać całej jego płyty i trzymam kciuki za jego sukces :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!