24 lut 2014

[ Tłumaczenie ] Wywiad z Lodovicą Comello


Jesteś w Barcelonie, ponieważ nagrywasz teledysk do nowej piosenki. Dlaczego wybrałaś to miejsce do nagrywania?
Tematem jest " Otro Dia Mas", pierwszy utwór. Wybrałam Barcelonę, ponieważ myślałam o tej historii, tematem teledysku miały być wszystkie zewnętrzne miejsca i musiało być piękne miasto, które sprawia, że wygląda ładnie... Więc pomyśleliśmy o Barcelonie bo każdy wie, że jest tu bardzo miła atmosfera... Więc jesteśmy.

Wiesz jakie miejsca będziesz nagrywać? 
Cóż nie wiem... Będzie trochę ładniej plaży i improwizacji. Nagramy najbardziej znane miejsca z Barcelony, oczywiście wiedząc gdzie jesteśmy. Ale nie mówię dokładnie, gdzie będę. 


Kiedy możemy zobaczyć pełny klip? 

Na początku marca, ale nie jestem pewna daty. @AngelysCoronado i @lodomisonrisa | Co oznacza wydanie " Universo " w Twojej karierze? 

Dla mojej kariery to było coś innego, bardzo wyjątkowego i ekscytującego, ponieważ to jest to, co zawsze chciałam robić. Od zawsze nauka śpiewu, muzyka, zabawa... Od zawsze marzeniem mojego życia było to robić, a teraz widzę to i nadal nie mogę uwierzyć. 


Śpiewasz, tańczysz, grasz... Gdzie chcesz kierować swoją karierę? 

W śpiewie. Poświęciłam się muzyce dawno temu i chcę to robić. Aktorstwo i taniec są rzeczami, które również kocham. 


Cindi | Jaka jest Twoja ulubiona piosenka z "Universo" ? 

" Otro Dia Mas". Więc wybrałam ją jako nowy singiel bo brzmi bardzo dobrze, więc nie było trudno wybrać. 


@BenitoJulu | Co Cię zainspirowało do nagrania albumu " Universo" ? 

Moją inspiracją była moja historia. Jestem jeszcze młoda, ale mam coś do powiedzenia, a to co chcę przekazać jest bardzo pozytywną wiadomością. Chcę wiedzieć, czy wszystkie dziewczyny i chłopacy mają marzenia, aby śpiewać, być tenisistą, gotować... cokolwiek. Trzeba się uczyć i ciężko pracować. Jeśli ktoś wierzy i jest przekonany do umiejętności i marzeń to osiągnie coś. Patrzę i widzę dziewczynę z wieloma pragnieniami, a teraz zaczęła je spełniać.

Na albumie można zaleźć wiele stylów. Który można zdefiniować najbardziej? 
Jestem coś rockowa. W rzeczywistości nie jest to temat, który jest coverem z lat 70 piosenkarki nazywanej Nicolette Larson, od której nazywa się " I Only Want To Be With You " i jest bardzo rockowa. Myślę, że pójdę w tym stylu.

Wybraliśmy kilka piosenek i wyjaśnij nam, co chciałabyś nimi przekazać : 
" Otro Dia Mas " : " Myślę, że największym pragnieniem jest to, że umysł ma pomóc zbliżyć się do Ciebie". To zdanie wolę. Tematem jest miłość a odległość to sytuacja, którą doświadczyłam, gdy pojechałam do Argentyny. Chciałam dać trochę siły.

" Para Siempre " : Jest również o miłości. Tutaj jest też trochę miłości na odległość. Temat ten ma na celu zaprosić ludzi, aby myśleli, marzyli i osiągnęli głową to co chcą.

" Solo Musica " : To naprawdę zabawna piosenka. Jest czystą energią i przekazuje taniec i zabawę...

" Una nueva estrella " : Dyskutując o spełnionych pragnieniach mówi : Nowa gwiazda zaczyna świecić ". Jeśli wierzysz w swoje marzenia, to się spełnią.

" Universo " : Moja ulubiona fraza to : " Jeśli moje życie prowadziłoby to przedstawienie, wróciłabym, aby zobaczyć je ". Dzięki tej piosence wyrażam chęć chodzenia po wszechświecie i krzyczenia do wszystkich, o tym co lubię, co chcę robić i osiągnąć.

A mówiąc o piosence... Jak rozpoczęłaś temat i klip?
 Z wielkim wzruszeniem. Nagłe spacery, chodzenie do sklepu i słuchanie, jakie to bardzo ciężkie.

" Universo " nie osiągnęło jeszcze wszystkich krajów. Powiedź nam, gdzie ukaże się wkrótce.
Do dzisiejszego momentu album jest we Włoszech, Hiszpanii, Argentynie i Urugwaju. Teraz będzie w Polsce, Meksyku i Brazylii i też prawie na pewno w Rosji. Mam nadzieję, że rozprzestrzeni się w wielu krajach jak tylko to możliwe. 

Wyobraź sobie, że masz możliwość wyboru tematu do płyty i artystę do niej. Jaka to będzie piosenka i z kim? 
Jak powiedziałam jestem rock'n'roll, wybrałabym " I Only Want To Be With You " z Bruce Springsteen.

Widzimy, że jesteś wielką fanką Bruce'a... 
Wielką fanką! Cała moja rodzina i ja jesteśmy jego fanami. Byłam na około 15 koncertach. Kochamy wszystkich. Jeśli wchodzisz do mojego pokoju we Włoszech, to jest to świat Bruce'a. 

Co zrobisz, jeśli trzeba byłoby wybrać kogoś z obsady " Violetta" ? 
Wiedząc, że uwielbia tańczyć i jest również bardzo zdeterminowana, bardzo pozytywnie, bardzo mocno... Wybrałabym moją przyjaciółkę Candelarię, gra Camilę w serialu, aby śpiewać " Solo Musica ". Widzimy śpiew i taniec z całą energią. 

TiniyLodoIDOLAS, Micaela, Martina, Alicia i @CandeArnalda | Czy istnieją potwierdzone daty Tour dla "Universo" ? 
Nie ma daty, ani miejsca wycieczek. Z pewnością, gdy skończymy nagrywać 3 sezon Violetty, w listopadzie, mogę poświęcić się całkowicie koncertom. 

Vicky Valle, Ana Acosta,  Julia i Manuela Rojas | Jak to jest zobaczyć tyle wiadomości z podziwem od swoich fanów? 
To wielkie szaleństwo. Nie mogę uwierzyć, gdy piszą do mnie z Afryki, Rosji, Brazylii, Polski, Francji... to jest szalone. Zobaczyć wiele języków, a następnie udać się do tych krajów i poznać. Prawda, jest taka, że nadal czuje tą samą osobę na zawsze. Jestem ta sama Lodovica co 5 lat temu, wychodzę z przyjaciółmi... To szaleństwo, że mają tyle podziwu dla mnie, to bardzo słodkie. 

@agusreynoso87, Lodo Lucia Te AMA♥ i @FCOViolettaWeb | Jak się czułaś, kiedy powiedziano Ci, że masz zagrać Francescę w " Violetta" ? I co przypomina Ci postać? 
Cóż... Płakałam wiele. Zadzwoniłam do mojej mamy, do taty, wszyscy płakaliśmy. Nie spałam przez tydzień z emocji. I rola Francescy... Prawda jest taka, że obie jesteśmy bardzo ciche, bardzo pozytywnymi dziewczynami, lubimy pogadać z ludźmi, nie lubimy problemów, jesteśmy dobrymi przyjaciółkami... Są różnice w wyglądzie. Jestem trochę bardziej sportowa i dostaje sukienki. Są bardzo kochane, bardzo romantyczne... I również jestem bardzo wrażliwa i czuję się trochę bardziej pewnie. W pewnych sytuacjach myślę, że to działa inaczej. 


IARA i  Fran | Czego nauczyłaś się pracując w "Violetta"? 
To pomogło dobrze rozwinąć się na poziomie osobistym. Poszłam do życia w innym kraju, na całym świecie nauczyłam się obsługiwać praktycznie sama. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. Dowiedziałam się jakie to nowe zadanie, ponieważ nie pracowałam wcześniej przed kamerą. Miałam tylko doświadczenie ze sceną, z publicznością...Więc znalazłam nową pracę, którą kocham. I to było wspaniałe doświadczenie uczenia się! 


@LoveLeonettaESP | Jeśli nie byłoby Francescy, kim innym chciałabyś być? 
Można grać z charakterem, można robić rzeczy, które nie może robić Francesca. Myślę, że byłabym Ludmiłą. 

Orival23 i @braviftmycast | Jakie jest Twoje kolejne marzenie? 
Mam nadzieję, że będę kontynuować moją karierę muzyczną i pokażę wiele więcej albumów. Dotykać moich rzeczy, śpiewać moje piosenki, moje historie i oczywiście dotrzeć do serc ludzi. 

W wielu odpowiedziach, które otrzymaliśmy powiedziałaś nam o dziewczynach, które kiedyś chcą realizować muzykę jak Ty. Co być im powiedziała lub doradziła? 
Najważniejsze jest dla mnie to, aby starać się być najlepszym w to. Jeśli chcesz być w kuchni, trzeba być najlepszym, ciężko pracować, studiować. Nigdy nie przestawajcie sie uczyć. 

Źródło : *klik*

Chciałabym zaznaczyć, że tłumaczenie nie jest dosłowne. Uczę się dopiero hiszpańskiego i z wielkim trudem to tłumaczyłam. Ominęłam kilka pytań [ 2 lub 3 ] ponieważ nie byłam w stanie ich przetłumaczyć. Staram się w miarę dobrze napisać tłumaczenie i zachować sens wypowiedzi. Mam nadzieję, że docenicie moją pracę. Za wszystkie błędy z góry przepraszam. Proszę również o NIE KOPIOWANIE. Tłumaczenie jest własnością VIOLETTA2POLSKA. 


10 komentarzy:

 1. Anonimowy19:10:00

  Fajny wywiad I bardzo dobre tłumaczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Kami to sama przetłumaczyłą i od nikogo nie ściągła :)

   Usuń
  2. Od kogo niby? Śmieszna jesteś.
   Siedziałam nad tym wczoraj ponad 2 godziny... Link podała Lodo na swoim Twitterze.

   Usuń
  3. podała źródło i nie ściągała

   Usuń
 3. Anonimowy21:48:00

  TAK Lodo i Cande rządzą

  Znaczy inni z obsady też ::::))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż mi teraz wstyd ,że broniłam waszego bloga -,-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słucham? Nie rozumiem.
   OD NIKOGO NIE ŚCIĄGAŁAM. NIE ZAGLĄDAM NA INNE BLOGI, LINK PODAŁA LODO NA SWOIM TWITTERZE.

   Usuń
 5. Anonimowy14:22:00

  przestancie to są ich sprawy a nie wasze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy20:31:00

  Skoro Lodo napisała że skończy to się dopiero w listopadzie to w Argentynie puszczą moze w Grudniu a u nas chyba na koniec 2015 będzie 3 sezon? ;( ;C Ale trudno bedziemy czekac ;) ;/

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!