19 lis 2016

[Na gorąco] Oficjalnie ambasadorką pokoju na świecie! | Martina Stoessel

OFICJALNIE AMBASADORKĄ POKOJU NA ŚWIECIE! | MARTINA STOESSEL. Niedawno pisaliśmy na naszym blogu o wstępnym wybraniu Martiny na Ambasadorkę Pokoju na świecie [klik], a dokładnie dwa dni temu, ta 19-letnia Argentynka otrzymała z rąk władz Buenos Aires oficjalny certyfikat, który oficjalnie wszystko przypieczętował. Mimo że wydarzenie było dosyć skromne i kameralne, dla Tini było to naprawdę wielkie i ważne wydarzenie. Nie zabrakło wzruszeń, pięknych słów i oczywiście obiecywanej piosenki napisanej przez samego byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamę, która nosi nazwę Somos el cambio (w tłum. Jesteśmy zmianą). Tym razem artystka nie czekała na to, aby pochwalić się tym wszystkim, którzy nie mogli być tam z nią, dlatego już wczoraj (dzień po uroczystości) na jej kanale na YouTubie [klik] pojawił się filmik z relacją, słowami od niej i nagraniem piosenki w bardzo dobrej jakości, dlatego też zapraszam do postu.. 

Tak jak już wspominałam w poście pisanym jakiś czas temu, jak również w rozwinięciu, mini-koncert/uroczystość wręczenia certyfikatu Ambasadorki Pokoju odbyło się 17 listopada w Buenos Aires. Martinie Stoessel, tak jak zapowiadano, towarzyszył jej Odino Faccia. W wydarzeniu uczestniczyło wiele ważnych osobowości oraz - z tego, co mi wiadomo - również część fanów z Argentyny. Mimo wielu plotek dotyczących obecności w Argentynie w tym dniu Baracka Obamy, niestety nie pojawił się na evencie. Mimo tego, wydarzenie nie było mniej ważne, a momencie wręczenia certyfikatu towarzyszyło wiele emocji. Szczerze, sama oglądając nagranie Tini, które umieściła na swoim YouTubie doprowadziło mnie do uronienia łez i totalnego wzruszenia, zresztą możecie obejrzeć to sami, tymczasem niżej zamieszczam tłumaczenie słów Tini oraz Odino skierowanych do publiczności, w których - moim zdaniem - jest cała magia. 

Odino Faccia: Oficjalnie możemy nazwać Cię Ambasadorką Pokoju, bo przekazujesz tak piękny komunikat, wartości. Jesteś przykładem dla młodzieży. Twoje słowa, twoje działania.. Zainspirowałaś wielu z nich, a to jest to, czego teraz brakuje. Brawa dla Tini, dla tego wielkiego przykładu. 
Tini Stoessel: Dziękuję. Emocje często na mnie działają tak mocno. Myślę, że ty też tak masz.. Bycie tutaj, nerwy, śpiewanie tak emocjonującej piosenki. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzą, którzy pomyśleli o mnie w tym momencie. Nigdy nie wyobrażałam sobie czegoś takiego. Chciałabym też podziękować moim rodzicom. Zawsze.. Bo oni są kimś naprawdę ważnym w moim życiu. Byli obok mnie, odkąd się urodziłam, w dobrych i złych chwilach. To oni przekazali mi te wszystkie wartości. To oni ukształtowali moją osobowość. Tak samo moi przyjaciele, zawsze są przy mnie. I chcę powiedzieć, że zmiany zaczynamy my sami: w swoich domach, w jaki sposób rodzice wychowują swoje dzieci, przez miłość. Potrzeba trochę więcej miłości. Miłości do swoich rodziców, do przyjaciół.. Miłości do swojej szkoły, pasji, do pomagania innym. Wierzę, że nadejdzie dzień, kiedy zaakceptujemy to, że każdy jest inny i pokój na świecie będzie rzeczywistością.


 CZY TYLKO JA JESTEM OGROMNIE WZRUSZONA TYM WYDARZENIEM? 

4 komentarze:

 1. Jestem taka dumna aww ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. O joj jak słodko ♥
  Jestem bardzo dumna z Tini i nie Domi.... nie tylko ty się tym wzruszyłaś XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy14:07:00

  Niesamowite..(ja też sie wzruszyłam)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy18:49:00

  Niby co ona takiego zrobiła? Jest młoda. Niektórzy ją kojarzą. Co z tego że nie robi nic złego? Dobrego nie wiadomo ile też nie! To tak jak gdyby w przyszłości wszyscy zabijali ludzi bo tak chcą a ktoś by tego nie robił ale też by nic nie robił żeby tak nie było. Tylko siedział cicho. I co dostanie nagrodę albo medal!? Nie, bo nie ma za co! Taka jest prawda.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!