9 lip 2017

SERIALOWA BITWA FANDOMÓW - PIERWSZE ZWYCIĘSTWO V-LOVERS

SERIALOWA BITWA FANDOMÓW - PIERWSZE ZWYCIĘSTWO V-LOVERS. Pamiętacie jeszcze serwis fandoms.pl - który nie ukrywając, przeżywał swoje miesiące świetności jakiś czas temu - oraz radio Young Stars? Z pewnością część z Was nadal go słucha, zwłaszcza, jeżeli lubicie artystów My Music, którzy są z nim bardzo powiązani. Otóż w tamtym roku po raz pierwszy ogłoszono Bitwę Fandomów, czyli "bitwę" odbywającą się na łamach radia, polegająca na odpowiadaniu na pytania dotyczące artysty/serialu przez reprezentantów. Właśnie za to przyznawane były punkty (jednak nie tylko - także za głosowanie za pomocą sms'ów, dzwonienie czy też aktywność na portalach społecznościowych). W tym roku wznowiona była taka zabawa w formie Bitwy Fandomów, jednak całkiem niedawno ruszyła także jako Serialowa Bitwa Fandomów, czyli rywalizacja między fandomami seriali. Dokładnie wczoraj (tj. 7 lipca 2017) odbyły się eliminacje pomiędzy fanami Violetty, 13 reasons why, Riverdale oraz SKAM.


Dokładnie o godzinie 19:00 reprezentanci wraz z fandomem potwierdzili swoją obecność w radio Youngs Stars. Także z naszego fandomu zostało wyłonione pięć osób, które miały okazję odpowiadać na pytania. We wczorajszym wydaniu nasze pytania brzmiały: jak nazywała się szkoła w Violetcie, do której uczęszczali uczniowie w pierwszym sezonie [odpowiedź: Studio 21], jak nazywa się piosenka tytułowa serialu [odpowiedź: En mi mundo], jakie postacie można uznać za "czarne charaktery" pierwszego sezonu [odpowiedź: Ludmila i Naty], kiedy była premiera Violetty [odpowiedź: 14 maja 2012 roku], a także jedno, na które niestety reprezentantka nie udzieliła poprawnej odpowiedzi: co ważnego dla fanów stało się 29 czerwca tego roku [odpowiedź: Tini otrzymała swoją własną gwiazdę w Buenos Aires]. Zdecydowanie pytania nie były trudne, gdyż są to dopiero ELIMINACJE, więc znaleźliśmy tu tylko podstawowe zapytania, które sprawdziły wstępnie naszą wiedzę. W następnych etapach możemy spodziewać się nieco trudniejszych. Wśród fandomów - mimo że wielu odbierało nas jako tych, którzy są skazani na przegraną pośród takich fandomów jak SKAM/Riverdale/13 powodów - ulokowaliśmy się na pierwszym miejscu, nie odpowiadając jedynie na jedno pytanie. Oprócz tego wielokrotnie zdobyliśmy premię za dzwonienie, za aktywność na Twitterze (zdobyliśmy trendy), a także - choć niewiele - za głosowanie reakcjami na Facebooku.

Co mogę powiedzieć więcej, bitwa na pewno dla Wielu jest okazją do świetnej zabawy i integracji. Osobiście mimo zniechęcenia do bitwy z racji poprzedniorocznych strać, kiedy nie byliśmy zbyt miło traktowani przez prowadzącego (i właściwie uważam, że nadal traktuje nas jako tych, których być tutaj nie powinno) postanowiłam także tym razem słuchać i wspierać reprezentantów naszego fandomu. Emocje były naprawdę ogromne niemal do samego końca i myślę, że przyzna mi rację każdy z obecnych. Pytania były zróżnicowane, mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej także na temat innych seriali (o ile ich nie oglądaliśmy jeszcze, ja osobiście polecam wszystkie cztery), wspólnie z innymi fanami "coś" wywalczyć. Następny etap bitwy już za miesiąc - 11 sierpnia w drugim etapie bitwy. Liczymy na Waszą obecność! 


SŁUCHALIŚCIE WCZORAJSZĄ BITWĘ? BYLIBYŚCIE W STANIE ODPOWIEDZIEĆ NA TE PYTANIA?

5 komentarzy:

 1. Głosowałam w tym i na instagramie zachęcałam V-lovers do oddawania

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy18:34:00

  Uwielbiam Violettę , Riverdale i 13 reasons why ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy21:09:00

  Jorge udzielił wywiadu Esce i jest już jego lista piosenek...Jakby co.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam czy wybrać Violettę czy 13 powodów i w końcu nie zagłosowałam xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie mogłam słuchać radia i uczestniczyć w walce seriali, ale byłam całym sercem z V-lovers! Mam nadzieję, że na następnej bitwie będę obecna. Pytania nie były za trudne. W sumie eliminacje wymagają tylko sprawdzenia podstawowej wiedzy na temat serialu. Uważam także, że prowadzący jest dośc uprzedzony do naszego fandomu i widać to. Jestem bardzo zadowolona z nas, że udało nam się pobić inne dość silne fandomy! Nie byłam do końca przekonana czy na pewno wygramy z takimi serialami jak Skam czy 13 powodów, ale życie lubi zaskakiwać i tak oto znajdujemy się na 1 miejscu!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!