2 lip 2016

[Wywiad] Clara Alonso: "Moje zainteresowania wykraczają poza Disney'a"

CLARA ALONSO: "MOJE ZAINTERESOWANIA WYKRACZAJĄ POZA DISNEY'A". Clara Alonso to jedna z najbardziej doświadczonych osób wśród obsady Violetty. Przed wystąpieniem w Violetcie, zawzięcie realizowała się w innych projektach. Finał projektu dał jej jeszcze więcej możliwości i nie raz mogliśmy z dumą napisać, że występuje w kolejnym filmie czy serialu, głównie włoskich, bo jak sama mówi, to jedno z miejsc, w których chce się realizować. Dzisiaj przygotowałam dla Was wywiad przeprowadzony na początku czerwca, skupiający się na wystąpieniu w fashion filmie produkcji Martinelli'ego oraz jej doświadczeniach związanych z castingami - jej dziwne przesłuchania, najdziwniejsze role, porady dla początkujących oraz mała opowieść o swoich planach na przyszłość. Zapraszam..W FILMIE GRASZ AKTORKĘ, KTÓRA IDZIE NA CASTING. CZY MASZ JAKIEŚ TRICKI, ABY SIĘ USPOKOIĆ PRZED CASTINGAMI?

Mój trick to iść na casting ze świadomością, że nie mam nic do stracenia, a wiele do zyskania. Zostaję sama w spokoju i to napełnia mnie energią, dzięki której mogę dać z siebie wszystko. Staram się dobrze przygotowywać, dobrze przestudiować scenariusz, zastanowić się nad charakterem postaci i zrozumieć rodzaj projektu, aby dać z siebie maksimum. Czy się dostaniesz to już nie zależy ode mnie.

JAKI BYŁ TWÓJ NAJTRUDNIEJSZY CASTING W ŻYCIU?

Najtrudniejszy casting to ten do Youth, dyrektora z Włoch, zdobywcy Oscara, Paolo Sorrentino. Poszłam na casting w Rzymie, myśląc, że będzie to rozmowa i dwie sceny w angielskim. Nie miałam czasu na przygotowanie. Byłam tak nerwowa, ale czułam też euforię, chęć pozostania tam i strach przed tym, aby spełnić oczekiwania. Myślałam dużo o castingu, ale tydzień później zostałam poproszona na kolejne spotkanie z Paoilo. Z Buenos Aires  z powrotem wróciłam do Mediolanu. Doszłam do finału, ale niestety kontrakt Disney'a i terminy filmowe nie pasowały i nie mogłam nagrać tego filmu. 


NAJDZIWNIEJSZA RZECZ, O KTÓRĄ BYŁAŚ POPROSZONA NA CASTINGU?

Niedawno miałam casting do włoskiego filmu i leciałam z Madrytu do Rzymu specjalnie dla niego. Postać była transwestytą, bardzo interesująca. Po wysłuchaniu dyrektora, asystenta i kierownika, miałam nieco wskazówek. Mieli jednak problem: moja twarz i ciało być zbyt bardzo kobiece. Zrobili mi makijaż, ubrali w męskie ubrania, a to wszystko, żeby zobaczyć czy się nadaję. Wreszcie wybrali prawdziwego transwestytę, ale to było coś zabawnego. 

JAKAŚ PORADA DOTYCZĄCA CASTINGÓW? 


Niedawno nauczyłam się, że najlepiej na casting przychodzić w jak najbardziej neutralnym stroju, ale ograniczając się do jednego/dwóch elementów, które zdefiniują osobowość. Każde ubranie, akcesoria, wygląd lub kolor fryzury mówi o klasie społecznej, gustach, wizji postrzegania świata. To ważne, żeby jasno przekazać to, co chce się pokazać poprzez wygląd. 

JAKI JEST TWÓJ STOSUNEK DO MODY? PODĄŻASZ ZA TRENDAMI?  

Zawsze lubiłam modę, ale mój związek z nią wzrósł jeszcze silniej, kiedy byłam bliżej portali społecznościowych. Teraz jestem na Twitterze, Instagramie, Facebooku, gdzie mam dostęp do magazynów mody, projektantów, blogerów i widzę codziennie jakie są światowe trendy. Bawi mnie gra aktorska i zmienianie stylu ze względu na projekt i produkcję. 
W FILMIE GRASZ AKTORKĘ Z LAT 70. MASZ IKONĘ MODY Z TAMTYCH CZASÓW?

Queen bardzo mnie zainspirowała i jest częścią mojej historii. Słuchali jej moi rodzice, którzy lubili ją od dzieciństwa. Lizza Minelli, film i muzyka z Grease i All Pacino doprowadzili mnie do ekstremalnych emocji i za każdym razem mile wspominam to, co zrobili. 
KTO JEST DLA CIEBIE PUNKTEM ODNIESIENIA W AKTORSTWIE?

Jest kilka aktorem, które mnie inspirowały i inspirują. Marion Cotillard, szczególnie za rolę w La vie en Rose, Meryl Streep, Alicia Vikander, Julianne Moore, Kate Winslet, Cate Blanchet, Naomi Watts, Carey Mulligan i Dolores Fonsi są moimi ulubionymi. 

W TELEDYSKU TWOJA POSTAĆ WŁAŚNIE WRACA Z CANNES. BĘDĄC PRZY EUROPIE, JAKI JEST TWÓJ KOLEJNY CEL, MARZENIE?

Moim największym marzeniem jest robienie filmów lub seriali w Europie. W Hiszpanii jest wielu projektantów filmowych i telewizyjnych, którzy robią produkcje dobrej jakości i chciałabym wziąć w nich udział. Móc stworzyć film tak dobry było moim maximum. 

DZIĘKI VIOLETCIE JEST WIELE DZIEWCZYN NA ŚWIECIE, DLA KTÓRYCH JESTEŚ PRZYKŁADEM. JAKIE PRZESŁANIE I WARTOŚCI PŁYNĄ OD CIEBIE?

Violetta dała mi młodą publiczność w krajach na całym świecie, z którymi jestem ciągle w kontakcie poprzez portale społecznościowe. Chciałabym przekazywać dobre wiadomości, pokazywać najważniejsze rzeczy w życiu, że trzeba pokochać samego siebie, podejmować ryzyko i nowe wyzwania, że nienawiść nie prowadzi do niczego pozytywnego i wszystko idzie lepiej, kiedy szanujemy innych. 

MASZ 26 LAT I WSKOCZYŁAŚ DO MIĘDZYNARODOWEJ SŁAWY DZIĘKI PRODUKCJI DISNEYA. CZY TO CZAS, ŻEBY DZIAŁAŚ W ROLACH DLA DOROSŁYCH? JAKA JEST TWOJA WYMARZONA ROLA?

Pracowałam dla Disney'a wiele lat, tam dowiedziałam się dużo rzeczy, dorosłam, dużo podróżowałam. Od jakiegoś czasu moje zainteresowania wykraczają poza Disney'a i marzę zrobić więcej dramatycznych produkcji dla szerszej publiczności. Dramat lub silniejsze, bardziej emocjonalne postacie i praca z reżyserami, scenarzystami, którzy chcą opowiedzieć ciekawe historie, o tym marzę. 

JAK PODOBA WAM SIĘ WYWIAD? 

5 komentarzy:

 1. Cudowny wywiad :))
  Bardzo dziękuję za tego posta .
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wywiad 😍 Mam nadziej ze niedługo zobaczymy Clari w filmie ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Wywiad jest świetny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy20:18:00

  Taka mała uwaga, Domi: przy odmianie słowa "disney" nie używa się apostrofu

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!