15 wrz 2016

[Pod lupą] Alba Rico w pigułce - jej życie po Violetcie


ALBA RICO W PIGUŁCE - JEJ ŻYCIE PO VIOLETCIE. Alba to zdecydowanie bardzo pracowita osoba, jednakże aby dostrzec wszystko, co robi w kierunku rozwoju jej kariery, musimy zagłębić się nieco dalej, zwłaszcza, że nie jest o jej działaniach tak głośno jak chociażby o poczynaniach Martiny czy Lodoviki Comello. Ostatnio jedna z hiszpańskojęzycznych stron opublikowała wpis, gdzie podsumowała życie Alby Rico, głównie po zakończeniu Violetty. Myślę, że jest bardzo ciekawy i warty przeczytania, dlatego też przedstawiam go w rozwinięciu postu. Potraktujmy to jako małe przypomnienie życiorysu tej Hiszpanki, informacje na temat jej nowych projektów oraz dla osób zainteresowanych jej kanałem na YouTubie, mamy także odsyłacze do finału sezonu, który miał miejsce już jakiś czas temu, ale jak sądzimy, nie każdy zdążył do niego zajrzeć. A zapewniam, że jest co oglądać. Nie chcę zdradzać zbyt wiele, jednakże czeka Was nieco Falby! Miłego czytania..

Alba Rico, czyli Hiszpanka międzynarodowego sukcesu. Po opuszczeniu postaci, która uczyniła ją międzynarodową gwiazdą Disney'a na całym świecie, Alba Rico (ur. 26 lutego 1989 roku, Elda) poszerza swoje horyzonty zawodowe w jej aktorskiej karierze. Znowu powróciła do Hiszpanii, ale jej życie toczy się dookoła kuli ziemskiej, także w Buenos Aires, gdzie zakorzeniła przeżycia przez ostatnie kilka lat, czyniąc siebie samą jako dziewczynę ze swoich marzeń. Naty, rola w Violetcie, otworzyła jej drzwi do sławy, ale teraz, po zakończeniu wycieczki dookoła świata, aktorka chce zrobić następny krok. Jej najnowszy projekt do kanał na YouTubie: Alba al alba. Jak sama mówi: To nowatorski projekt, który miał na celu stworzenie siebie jako fantazyjnej YouTuberki, aby pokazać innym, jak działa ten świat. Seria okazała się dużym sukcesem, a sześć odcinków pierwszego sezonu przekroczyły 100 tysięcy wyświetleń każdy. Dlatego też rozważa nagranie drugiego sezonu. 

Ponadto Alba zaczyna próbowanie w castingach do hiszpańskich seriali, więc wkrótce być może pojawi się w jakiejś krajowej produkcji. Mówi: Teraz nagrywa się dużo seriali, a ja utrzymuję kontakty z osobami przeprowadzającymi castingi, aby wiedzieć, czy nie nadaję się do czegoś. Wciąż z hiszpańskim akcentem mówi, że chciałaby nadal pracować w Hiszpanii: Czuję, że chcę tutaj być i chcę być znana w moim kraju. Teraz znają mnie 13-letnie dziewczynki i ich rodzice. Chcę działać w szerszej publiczności. Alba ma legion followersów w swoich mediach społecznościowych. Półtora miliona na Facebooku, ponad milion na Instagramie i prawie 700 tysięcy na Twitterze śledzi codzienne życie aktorki, która bagatelizuje fakt, że jest sławna: Nie wiem, jak wpłynęłaby na mnie w okresie, kiedy dojrzewałam, ale ja przyjęłam to normalnie. Sława jest konsekwencję mojej pracy, nic więcej. Służy, żeby poznawać nowe rzeczy i uzyskiwać jeszcze większą satysfakcję z pracy.
Aktorka wspomina, kiedy pewnego razu poszła odebrać swoją kuzynkę ze szkoły i spędziła pół godziny na dawaniu autografów dla dziewcząt: To coś, co kocham, ale kiedy człowiek traci kontrolę, idzie to w złym kierunku. mówi Alba, która przeżyła światową trasę koncertową Violetta Live. Mówi o tym, jak bardzo się denerwowała, aby wyjść zza kulis, jednak starała się, aby ten fakt pozostał niezauważony. Serial Violetta był odskocznią do światowej sławy i rozpoznawania na całym świecie. Po czterech latach wcielania się w charakter Naty, przyznaje, że gdy serial się zakończył, brakowało jej tego, ale w tej chwili już nie. Naty miała 18 lat, ja mam prawie 10 więcej. mówi ona sama. Teraz chciałaby grać bardziej dorosłe role, tak jak to robiła przed wejściem do Disney'a, firmę, która dba o wszystkie szczegóły dotyczące odbioru przez dzieci. Nie można powiedzieć niektórych rzeczy, nie można palić w miejscach publicznych lub umieścić w sieciach społecznościowych zdjęcia z alkoholem. Po wielu godzinach filmowania razem i życia w trasie z aktorami, Alba poznała najlepszych przyjaciół w tym, m.in. Facundo Gambande, który również uczestniczył w Alba al Alba
Po zakończenia serialu, koncertowała na całym świecie: W trasie można spędzić z przyjaciółmi całe 24 godziny i przeżyć unikalne doświadczenie. dopowiada Alba, która w samym teatrze Gran Rex w Buenos Aires zagrała 77 koncertów. Czytałam kiedyś wywiad z Joaquinem Sabina, gdzie mówił, że cztery razy zagrał w teatrze Gran Rex, a ja zagrałam tam 77 razy. Wtedy zdajesz sobie sprawę, w jakim szaleństwie żyjesz. Występowała również na bardzo dużych stadionach, gdzie grali dla 40 tysięcy osób, ona sama uznaje to jako bardzo szokujące. Należy pamiętać, że przejechali przez takie kraje jak Polska, gdzie fani śpiewali idealnie piosenki po hiszpańsku, a Alba nie mogła powstrzymać emocji i płaczu. Warto wspomnieć, że posiada nawet dyplom Sztuki Dramatycznej. Przed zakończeniem studiów poszła na casting do Violetty: Znajoma powiedziała mi, że Disney szuka nastolatków, którzy chcieliby wystąpić w serialu i dlatego zgłosiłam się. Miałam miesiąc, żeby skończyć szkołę, a idąc na casting, powiedziałam nauczycielowi, że jestem chora. Ostatecznie dostała papiery i wyjechała do Buenos Aires, aby rozpocząć swoją przygodę.  Jego pasja do aktorstwa narodziła się, kiedy była bardzo mała: Moja babcia pracowała w sali teatralnej, a ja opuszczałam szkołę, żeby każdego popołudnia pójść na próbę. Miałam cztery czy pięć lat. Początkowo była bardzo nieśmiała. W wieku 14 lat zaczęła tworzzyć w grupie teatralnej młodzieży i została z nią przedstawicielką Światowego Dnia Teatru. To była jej pierwsza rola i od tej pory nie zatrzymała się. Została znana na całym świecie, ale nadal walczy, aby opanować swój kraj i spełni filmowe marzenia. Dwa cele, które z pewnością będą miały miejsce w rzeczywistości już wkrótce, bo jej talent i przyjacielskość nie ma granic. 

OSTATNI ODCINEK JEJ SERIALU: 


OGLĄDALIŚCIE ALBA AL ALBA? CO SĄDZICIE O PLANACH ALBY - UDA JEJ SIĘ SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA? 

2 komentarze:

  1. Napewno uda jej się spełnić marzenia.Trzymam kciuki za albe

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Albi, a wywiad jest niesamowity --------------> Mam nadzieję, że uda jej się spełnić marzenia <3

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!