3 cze 2017

[Pod lupą] Tomasletta | Historia od początku do końca

TOMASLETTA | HISTORIA OD POCZĄTKU DO KOŃCA. Uwierzycie, że od oficjalnego zakończenia emisji serialu w Argentynie minęły już ponad dwa lata? Tak, nam także niesamowicie trudno w to uwierzyć, dlatego też, aby od nowa przywołać Wam dawną atmosferę podczas oglądania Violetty, postanowiliśmy utworzyć serię postów, która podsumowałaby pary, które występowały w serialu. Zaczniemy od Tomasletty, która wbrew powszechnemu przekonaniu nawet nie była razem, aczkolwiek moim zdaniem ich wspólne momenty wywarły tak duży wpływ na akcję serialu, że nawet nie miałabym serca ich pominąć. Właśnie w tym poście znajdziecie historię Violetty oraz Tomasa - pierwszej miłości serialowej bohaterki. Tomas Heredia zdecydowanie namieszał w jej życiu, aczkolwiek jakie były początki? Zapraszam..
TOMASLETTA

Podobny obraz

NAZWA PARINGU: Tomasletta; Tomasetta.
POSTACIE: Violetta Castillo i Tomas Heredia
WSPÓLNA PIOSENKA: Entre tu y yo, Te esperare, Verte de lejos, Te creo, Tienes todo

Historia tego paringu zaczyna się w momencie, kiedy Violetta wraca wraz ze swoim ojcem do Buenos Aires. Zła na to, co dzieje się w jej domu i na to, jak traktuje ją tata ucieka z domu. Podczas przechadzki po mieście zaczyna padać deszcz, ona niemal przewraca się w kałuży i w tym momencie niczym superbohater pojawi się Tomas, który zwinnie łapie ją w swoje ramiona i tym samym ratuje od wypadku. Wtedy też się poznają. Tomas pyta o to, czy wszystko z nią w porządku, a ona po akcencie rozpoznaje, że jest Hiszpanem i dodaje, że dopiero co przyleciała z Madrytu. Nie chce mieć z nim wspólnego, bo wie, że mogą wiązać się z tym problemy ze strony Germana. Prosi, aby o niej zapomniał, ale on nie może zapomnieć o tak pięknej dziewczynie. Jak się okazuje, Heredia jest pracownikiem baru Resto Bar nieopodal jej domu i studio On Beat (do którego w tamtym momencie jeszcze nie uczęszcza), dlatego też niedługo po pierwszym spotkaniu dochodzi do drugiego - tym razem w jej domu, kiedy on puka do drzwi wraz z pizzą, którą zamawiał Ramallo. Tomas uznaje Violettę jako gospodynię w domu Castillo, która nazywa się Olga i jest dosyć biedną osobą. Nie wie o niej całej prawdy, a okoliczności, w których się spotykają nie sprzyjają wyjaśnieniu całej sytuacji.

Mimo początkowej niechęci do zawiązania dalszej znajomości, Violetta nie może wyrzucić chłopaka z pamięci. Przed jej oczami ciągle stoi Tomas, dla niego też śpiewa swoją piosenkę - Te creo w swoim pokoju, a w pewnym momencie zauważa, że faktycznie stoi w jej drzwiach. Ciągle opowiada o tym, jak bardzo jej się podoba, natomiast coraz częściej Violetta zauważa go wraz z jeszcze nieznaną jej blondynką - Ludmiłą. W siódmym odcinku pierwszej serii ostatecznie wyjawia się prawda związana z prawdziwym imieniem Violetty. Uważa ją za kłamcę, który ukrywał przed nim od początku całą prawdę. Nie próbuje zrozumieć tego, że tak naprawdę panna Castillo chciała mu wytłumaczyć, że to nieporozumienie, ale nigdy nie mieli wystarczającej ilości czasu lub to Tomas nie dał jej dojść do słowa. Dodatkowych problemów Violetcie przysporzył fakt, że kilka razy ojciec zobaczył Tomasa w ich domu i nie pozwolił, aby sytuacja się powtórzyła. 


Violetta zapisuje się na prywatne lekcje fortepianu w studio, dlatego też coraz częściej widzi się z Tomasem, który często dowozi tam jedzenie, a potem także zapisuje się jako uczeń. Wynikałyby z tego same plusy, gdyby tylko nie to, że wokół Tomasa ciągle kręci się Ludmiła, która zrobi wszystko, aby pokazać, że miejsce Castillo jest zupełnie gdzie indziej. Ponadto Violetta zaprzyjaźnia się z Francescą, która nie ukrywa, że podoba jej się właśnie przyjaciel oraz pracownik baru jej brata, a trudno jest jej ukrywać swoje uczucia. W jej życiu pojawia się również Leon, który okazuje jej wsparcie, zrozumienie i jest zawsze, kiedy go potrzebuje. Także na castingu Tomas prosi o to, żeby towarzyszyła mu Violetta śpiewając Entre tu y yo, piosenką napisaną specjalnie z myślą o niej. Niedługo po dostaniu się do studio znajdują się razem w grupie na lekcji śpiewu, a zaraz potem wykonują wspólnie piosenkę w barze pod zmienioną już nazwą - Resto Band. Oboje dobrze wiedzą, że coś do siebie czują, dlatego też umawiają się na randkę. Wtedy też Heredia próbuje ją pocałować, ale ona obawia się pierwszego pocałunku z racji, że jeszcze nigdy się nie całowała. Zaraz potem swój plan próbuje wprowadzić w życie również Ludmiła, która skłóca zakochanych.

Niedługo po tym, Violetta zaczyna się umawiać z Leónem. Stają się parą. Z nim też przeżywa pierwszy pocałunek i wie, że to przy nim czuje się bezpiecznie, jest kochana, ma w nim wsparcie, czego nie widzi w Tomasie, z którym ciągle wychodzą jakieś nieprzyjemności. O pocałunku Leona i Violetty dowiaduje się Tomas, który jest wręcz załamany. Jest przekonany, że Violetta wciąż coś do niego czuje. Swoje zwierzenia chłopak opowiada Beto, który radzi mu przelać swoje uczucia na papier. Violetta nadal w głębi duszy nie potrafi zapomnieć o Tomasie, co zauważa też León, dlatego zrywają. Od tej pory zarówno Tomas, jak i León rywalizują o dziewczynę. Na drodze pojawia się kilku innych chłopaków, którzy także ubiegają się o jej względy - Broduay oraz Federico. Jako jedno zadanie na lekcje muzyki uczniowie dobieraniu są w pary i mają dla swoich partnerów napisać piosenki. Tomas zostaje dobrany w duet do Leóna. Pisze piosenkę Verte de lejos, która skierowana jest właśnie do córki Germana. 


Znalezione obrazy dla zapytania tomasetta

Prawda jest taka, że Violetta sama nie wie, którego z chłopaków kocha i czy jest w stanie zdecydować się na związek z jednym, dlatego też nie angażuje się zbyt bardzo w żadną z relacji. Dziewczyna chce dobrze dla każdego z nich, dlatego też na wieść o tym, że Tomas może wyjechać z powodu braku pracy dla jego ojca, robi wszystko, aby znaleźć coś w firmie jej taty. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli, swoją interwencję zaczyna Ludmiła. Heredia nie widzi jej złych zamiarów i ciągle daje jej kolejną szansę, jednocześnie chcąc mieć u swojego boku Violettę. Po przyjeździe Federico w studio rozpoczyna się nowy program w studio organizowany przez YouMix - Talenty 21. Organizatorzy zrobią wszystko, żeby wzbudzić sensację, a wyświetlenia na ich stronie internetowej rosły, dlatego też w każdej klasie rozkładają kamery, które nagrały również rozmowę Tomasa i Violetty kończącą się przytuleniem. Ich stosunki się polepszają, znów León jest odsunięty na bok. Jest smutny, a Ludmiła próbuje wmówić mu, że był szczęśliwy, kiedy byli razem, ale od zaprzecza i twierdzi, że zmienił się w momencie, kiedy poznał Violettę.

W międzyczasie Tomas zaczyna umawiać się z Francescą, a Violetta zaczyna rozumieć, że czuje silną więź z Leónem. Wspólnie przyśniła im się piosenka [Leonowi i Violetcie] - Podemos, a ona sama wyznaje mu, że zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Dla Tomasa jednak nic nie jest jeszcze jasne. Kiedy Violetta wychodzi ze studio w 79. odcinku, zaczyna padać deszcz, a on podobnie ratuje ją przed wypadkiem. Tym razem zbliżenie zakończyło się ich pierwszym pocałunkiem. Jest zmieszana tym, co się stało. Problemy wynikają także z tego, że Violetta musi wyjechać z ojcem po tym, czego się dowiedzieli ze strony Angie. Żegna się z obydwoma chłopakami mówiąc, że nie wybiera żadnego z nich, żadnego z nich nie chce ranić, bo kocha obydwu równie mocno. Twierdzi, że są jeszcze zbyt młodzi, żeby mówić o takich rzeczach. Ostatecznie Violetta zostaje w Buenos Aires, bo German zdaje sobie sprawę, że nie może zrobić tego swojej córce, a to Tomas nie pojawia się drugim i trzecim sezonie. 
LUBILIŚCIE TOMASLETTĘ? JAKĄ PARĘ CHCIELIBYŚCIE JAKO KOLEJNĄ?

10 komentarzy:

 1. Leonetta! Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na Naxi! Świetny post, wszystko jest przejrzyste i dogłębne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobry post! Pamiętam, że byłam ogromną shipperką tej pary i kibicowałam im w każdym odcinku. Wtedy po prostu nienawidziłam Leona i chciałam aby odsunął się od Violetty. Jednak po zakończeniu 1 sezonu coś się zaczęło ze mną dziać i coraz bardziej lubiłam Leona. Próbowałam z tym walczyć bo jednak chciałam być wierna Tomaslettcie. Mimo to już w drugim sezonie niezmiernie zakochałam się w Leonie i Leonettcie. Do ostatniego odcnka serialu kibicowałam im. Podczas emisji 1 sezonu nigdy bym nie pomyślała, ze jeszcze tak bardzo polubię Verdasa a tu jednak życie potrafi zaskakiwać. Do teraz nie rozumiem jak mogłam tak bardzo uwielbiać Tomasa skoro teraz nie wyobrażam sobie serialu bez tak cudownej pary jak Leonetta. Czekam na opis następnej pary jaką może być Leonetta albo Fedemiła ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy16:16:00

   Mam tak samo:)

   Usuń
 4. Anonimowy01:11:00

  Czekam na post o Leonettcie

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post! Błagam, zrób taki o moim kochanym Germangie <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Leonetta ♥ ♥ ♥ ♥
  Fedemiła ♥ ♥ ♥
  Diecesca ♥ ♥
  Bromila ♥

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!