28 cze 2017

[Wywiad] Gente | "Gdybym była producentką, nagrałabym coś w stylu 13 reasons why"

GENTE | "GDYBYM BYŁA PRODUCENTKĄ, NAGRAŁABYM COŚ W STYLU 13 REASONS WHY". Zrewolucjonizowała siedemnaście europejskich miast ze swoją Got Me Started Tour, która była oklaskiwana przez ponad dwieście tysięcy fanów. Przygotowując swój nowy album w Los Angeles m.in. z twórcami Despacito, niedługo wyląduje w Gran Rex. Wrażliwa, romantyczna wydoroślała już nastolatka wyznaje to, czego nie wyznawała nigdy wcześniej. Podkręca głośność i tańczy w kapciach. Kontynuuje nagrywanie trzech niepublikowanych jeszcze utworów - które nagrywa w Eagle Rock Music Studio Los Angeles - wstrząsnęły Olgą, pincherem, który obecnie podróżuje po Europie na nadrukach koszulek z jej wiosenno - letniej kolekcji. Zapraszam serdecznie do tłumaczenia wywiadu Martiny Stoessel dla magazynu Gente, na którego okładce - jak już pewnie zauważyliście - gości po raz kolejny. 
I ZDECYDOWAŁAŚ POŻEGNAĆ VIOLETTĘ? ŚPIEWANIE JAKO TINI JEST ZACZĘCIEM OD POCZĄTKU?


"W wieku 15 lat cieszyłam się tym wszystkim bez żadnego kwestionowania. Wygodnie zdjęłam kostium postaci, z którą spędziłam pięć lat i ona doprowadziła mnie tutaj; pytałam: i co teraz? Puszczenie ręki Violetty nie jest zaczęciem od zera, ale niewątpliwie była to sytuacja pełna zawrotów głowy, pewnych pragnień i stałam się bardziej pewna, bo niezawodnie odnalazłam siebie." Na diach usunę dwa ze swoich tatuaży, bo coś mówi mi "już nie chcę ich widzieć ze mną". Teraz otwiera się na nowe brzmienia, jak opisuje Hollywood Records. Spotkała się z kolubmijczykami Andresem Torres oraz Mauricio Rengifo, producentami hitu Despacito. "Rozmawialiśmy dużo, chcieli mnie poznać, wiedzieć, co czuję i na co chcę liczyć. Fascynuje mnie tworzenie piosenek od początku do końca."

DECYDUJESZ SIĘ NA NOWE WSPÓŁPRACE, WŁĄCZAJĄC W TO TOWARZYSZENIE NA SCENIE W PRZYSZŁYCH KONCERTACH NA GRAN REX Z KOLUMBIJCZYKIEM, SEBASTIANEM YATRA. PROFILUJESZ SIĘ NA REGGAETONERKĘ?


Niektóre brzmienia takie będą. Moja płyta, którą przygotowuję jest bardziej dojrzała, dużo lepsza, bardziej moja. Dołączyłam do niej latynoskie rytmy i pop, który zawsze śpiewam z moimi przyjaciółkami. Co więcej, pracowałam też z Australijką Leah Haywood, która pracowała z Demi Lovato czy Seleną Gomez, która pomogła mi tworzyć po angielsku. Jak mówi Mauricio, jeżeli decydujesz się na jeden gatunek muzyki to w pewnym momencie znikniesz. Dzisiaj ludzie chcą tańczyć, czuć ten temat: jeśli piosenka jest dobra, nieważny jest jej rodzaj. 

ZDECYDOWAŁAŚ SIĘ NIE BYĆ OD NIKOGO UZALEŻNIONĄ: MASZ JAKIEŚ ŻYCIOWE BUNTY?


Nie należy się buntować. Co jest potrzebne to rozmowa. Moi rodzice zawsze starają się mnie słuchać i rozumieć. Moja relacja z nimi dorosła: jeżeli protestuję o coś, to o to, że nie chcą mnie puścić samej z przyjaciółmi do Carilo, ale to dlatego, że spędzam dużo czasu na podróżach i kiedy jestem w domu, chcemy spędzić czas razem. Na razie cieszę się, że mój pokój jest oddzielony od reszty domu po ostatnim remoncie. (śmiech)


NIE ZAWRACASZ SOBIE GŁOWY SWOIM KONTEM BANKOWYM. JESTEŚ SKROMNA CZY DOSTAJESZ OD NICH ZAWROTU GŁOWY? JAK ODNOSISZ SIĘ DO PIENIĘDZY?


To znajduje się w rękach taty. Zawsze mówi mi: Chudzino, jeśli potrzebujesz wiedzieć, co się z nimi dzieje, usiądźmy i ci powiem. Na razie wybrałam skupienie się i skoncentrowanie energii na artystycznych rzeczach. Te sprawy zostawiam na koniec. Moją pierwszą większą inwestycją było mieszanko, w którym teraz mieszka moje babcia (Maria Luisa, 85 lat, wielbicielka perfum i ubrań Tini). Nie kupuję zbyt dużo. Nadal jeżdżę Fiatem 500, który dostałam na osiemnastkę, nie mam komputera, a telewizor był prezentem od moich rodziców. Jedyne czemu ulegam to moda. Jeszcze niedawno szłam ulicami Los Angeles, widziałam prześliczny portfel i pytałam "mamo, mogę go kupić"?".

WIELE GWIAZD W TWOIM WIEKU ZAGUBIŁO SIĘ W SWOIM SUKCESIE. JAK CHRONISZ SWOJĄ GŁOWĘ?


Z uczuciem. Po euforii show, idę do pokoju hotelowego i jestem sama. To może być katastrofa dla nastolatków. Ale to ważne, żeby mieć kogoś, kto zawsze otworzy dla Ciebie drzwi. W każdym miejscu na świecie, w którym jestem, zawsze mogę liczyć na towarzystwo: przyjdzie przyjaciółka, przyjdzie Fran czy mama.. Jestem zdrowo myślącą dziewczyną. A klucz jest w moich rodzicach. Oni zawsze uczyli, że prowadzę się przez życie z miłością. Zawodowo dorastam z czteroma przekonaniami: 1. nigdy nie mów zbyt wcześnie "nie" 2. sukces może być tylko jednym momentem w twojej karierze, nigdy nie trać wizji tego, kim chcesz być 3. za każdym razem, kiedy ktoś prosi Cię o autograf, rozmyśl, co byłoby, gdyby nikt Cię nie rozpoznawał; 4. zawsze masz więcej życia dorosłego niż dziecięcego. 

ZDECYDOWAŁAŚ NIE REZYGNOWAĆ Z AKTORSTWA. CO GDYBYŚ MOGŁA BYĆ PRODUCENTEM I REŻYSEREM W SWOJEJ WYOBRAŹNI?


Tęsknię za aktorstwem! Zawsze są jakieś propozycje, ale jedyne, czego jestem pewna to fakt, że nie chcę zostawić aktorstwa. Jeśli miałabym okazję to kiedyś chciałabym założyć własną firmę reżyserką muzyki i fikcji. Fascynują mnie historie jak Gran Hotel i postacie historyczne, które chciałabym zagrać, tak jak np. Ana Frank. Jeśli miałabym być producentką, wybrałabym coś o mocnej fabule w stylu 13 powodów, które wytwarzają świadomość społeczną na jakiś temat z dogłębnym przesłaniem. Teraz chciałabym uczyć się wszystkiego o wszystkim.

ZDECYDOWAŁAŚ SIĘ NA MIŁOŚĆ NA ODLEGŁOŚĆ, KTÓRA STAŁA SIĘ ROKIEM SKUPIONYM NA FACETIME'IE I ULOTNYCH WIZYT. JAKI JEST TEGO SEKRET?


Trzeba dobrze poznać drugą osobę przed rozpoczęciem związku. Ważne jest zaufanie, stały dialom, mimo rozwoju technologii. I mówię to dlatego, że wciąż wierzę w wartość odręcznie pisanych listów. Jestem trochę zazdrosna o Pepe, a on czasem specjalnie mnie denerwuje mówiąc "Dalej Tini, spraw żebym teraz ja był zazdrosny!" (śmiech).

ZDECYDOWAŁAŚ SIĘ W PRZYSZŁOŚCI WZIĄĆ ŚLUB, WSZYSTKO O CZYM KIEDY MARZYŁAŚ TERAZ JEST DO OSIĄGNIĘCIA.


Tata i mama zostali małżeństwem, kiedy mieli 20 lat. Dzisiaj doradzili mi podejść do tego spokojnie. Ale stworzenie rodziny jest największym pragnieniem, jakie mogę mieć: mąż, dużo dzieci w wielkim domu, pies i to wszystko. Pepe i ja mówimy o tym w wielu rozmowach i fantazjujemy wymyślając imiona dla naszych dzieci. Jesteśmy wśród rodziny i pytają mnie z kamerą w ręku o to, a ja mówię "będziemy brali ślub?", a on tak nabrał kolorów, że zaczęłam się śmiać. Już powiedziałam Gino "myśl już o mojej sukni", a wiedząc jaka ona jest od razu powiedziała "Jaką byś chciałą? Zrobimy dwie, daj mi tylko dzień i noc. Ah! I jedną na ślub w Madrycie!". Jestem tym podekscytowana i lubię myśleć o przyszłości. Ale nie ujawniam swoich planów. 

ZDECYDOWAŁAŚ SIĘ NIE PRZEKRACZAĆ GRANIC SWOICH ZWOLENNICZEK, KTÓRE Z TOBĄ DORASTAŁY, A DZISIAJ SĄ KOBIETAMI, KTÓRE POTRZEBUJĄ BARDZIEJ "PROWOKUJĄCYCH" RZECZY. DO KTÓREGO MOMENTU NIEWINNOŚĆ JEST OPŁACALNA?


Muzyka jest po to, żeby mówić o tym, czego się pragnie i co się czuje; nie ma nic lepszego niż mieć w tym wszystkim wybór. Jestem przekonana, że najlepszym chwytem marketingowym jest być sobą. Taka jestem. Nie zdradzam po to, żeby być "cool" czy "być na czasie" ani dla żadnych firm marketingowych, które ze mną współpracują. Jestem poza tym całym "stadem". Nie mam żadnych uprzedzeń do bycia sexy na scenie, nawet okładki dla Gente były dla mnie czymś odmiennym: bawię się swoim wizerunkiem, ale do momentu, kiedy czuję się komfortowo, pierwszorzędnie biorąc pod uwagę moje wartości. Kiedy przestaniesz tego szukać, gubisz się. Najlepszym prezentem dla mnie są matki moich fanek, które przychodzą do mnie, żeby powiedzieć "Tini, nie zmieniaj się". Wiesz co? Zawsze przed pokazaniem się myślę o moich przyszłych dzieciach: co zobaczą we mnie w przyszłości?JAK PODOBAŁ WAM SIĘ WYWIAD? 

2 komentarze:

  1. Świetne tłumaczenie wywiadu! Tak jak mówi zapowiedź Tini wyjawiła tutj naprawdę wiele rzeczy o których nie mówiła nigdzie wcześniej. Artykuł jest naprawdę cudowny i dziękuję, że go przetłumaczyłaś. Niesamowite jest to, że Pepe i Martina rozmawiają już o ślubie dzieciach i ich przyszłym życiu. Widać, że Tinicie bardzo zależy by mieć już swoją własną rodzinę. Jednak jest ona dość młoda i ma całe życie przed sobą. Jednak na pewno będzie dobrą mamą. Nie wiedziałam, że jej pokój jest tak jakby odzielony od domu. Ciekawe co stało się z jej starym pokojem z graffiti.

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy22:08:00

    Ciekawe, które tatuaże usunie? Jak będziecie coś wiedzieć, dajcie znać. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!