30 kwi 2015

[Wydarzenie] Przygotuj się do spotkania z Lodo!


PRZYGOTUJ SIĘ DO SPOTKANIA Z LODO! Spotkanie coraz bliżej. Część z nas już dziewiątego maja będzie miała szansę spotkać odtwórczynię roli Francesci w "Violetcie"-Lodovicę, która ma na swoim koncie już dwa solowe albumy ("Universo" i "Mariposa"), biografię (w oryginale: "Tutto il resto non conta") oraz obecnie trwającą trasę LodoTour. Część fanów po raz pierwszy będzie na tak wielkim wydarzeniu z samą Włoszką na czele i kompletnie nie wie, jak to będzie wyglądało, dlatego warto przeczytać tego posta. Odpowiemy w nim na dręczące Was pytania, a także doradzimy, co zabrać, jak to będzie przebiegało. Na pewno wskazówki przydadzą się każdemu. Zapraszam do postu!

 

GDZIE I KIEDY ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE?

Spotkanie odbędzie się dziewiątego maja bieżącego roku w warszawskiej Arkadii. Znajduje się w niej około stu osiemdziesięciu różnych sklepów poczynając od tych spożywczych, wędrując poprzed te z ubraniami, sportowe, obuwnicze i na zabawkach kończąc. Ten meeting rozpoczyna się się już o godzinie 14:30. Na wszelkich ogłoszeniach pisze, iż odbędzie się ono w Empiku, jednak to tylko umowne miejsce. Samo spotkanie mające na celu promocję płyty "Mariposa" odbędzie się na zewnątrz sklepu, najprawdopodobniej na dolnym korytarzu.JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁO SPOTKANIE?

Spotkanie ma na celu promocję płyty "Mariposa", dlatego też będziemy mogli na nim otrzymać autograf od tej piosenkarki. Możliwe, że tak jak na wydarzeniach z innymi artystami, najpierw będzie miała częśc bardziej oficjalna, śpiewanie, a potem przejdziemy do podpisywania gadżetów. Każdy będzie miał szansę otrzymania autografu, zrobienia sobie zdjęcia, przytulenia czy dania buziaka artystce. Spotkanie nie ma określonego czasu. Zapewne zakończy się, gdy Lodo podpisze wszystkim płyty czy książki. Na to wpływa wiele czynników, m.in ilość zebranych osób czy też czas, jakim dysponuje Comello. Padło też pytanie czy będą miejsca siedzące i odpowiedź brzmi: nie. Będziemy stać.CO MOŻEMY DAĆ DO PODPISU?
 
Tutaj pytanie, które dręczy Was ciągle. Do podpisu będziecie mogli dać dosłownie wszystko, jednak trzeba trzymać się pewnych granic. Najlepiej jeżeli będziemy posiadali coś, co stworzyła Lodovica. Mogą być to płyty: zarówno "Mariposa", jak i wcześniejsze "Universo", książka "Cała reszta nie ma znaczenia". Oczywiście jeżeli posiadacie, możecie wziąć ze sobą koszulkę czy też inny gadżet z nią samą. Chciałabym powiedzieć, że powinniśmy unikać przynoszenia świstka papieru, naprawdę. Na pewno Lodo też milej podpisuje się rzeczy, które należą "do niej", a nie zmiętą kartkę, która łatwo może się gdzieś zawieruszyć już przy powrocie do domu. Powinniśmy unikać takich sytuacji. Ewentualnie możemy wcześniej sobie wydrukować jakieś zdjęcie Comello (najlepiej na sztywnym papierze, aby była wytrzymalsza) i dać jej do podpisu. Zapewniam, że taka płyta przyda Wam się na lata, dlatego czterdzieści złotych to naprawdę nie jest dużo. Zadawaliście też pytania, czy można wziąć kilka autografów. Jeśli macie, np. książkę i płytę koleżanki to na pewno Lodovica Wam ja podpisze, ale nie ma sensu załatwiać kilkunastu osobom autografy. Nie w tym rzecz. Zobaczcie, że na spotkaniu zebranych będzie około siedemciuset osób, a każdy chciałby się dostać do swojej idolki... No właśnie.CZY NA MIEJSCU BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ JAKIEŚ GADŻETY?

Tak, na pewno będzie możliwość kupna płyty "Mariposa" oraz biografii w języku polskim "Cała reszta nie ma znaczenia". Co do "Universo" niestety nie mamy informacji. Książkę właśnie 9 maja będziecie mogli zakupić przedpremierowo. Oficjalnie trafi ona do sprzedaży kilka dni później, tzn. 12 maja. Dla przypomnienia cena płyty wynosi 42,99 zł, a książki 36,90 zł.  Nie martwcie się, jeśli zamierzacie kupić gadżet dopiero na miejscu. Organizatorzy zapewniają, że starczy płyt i książek dla każdego, kto będzie chciał kupić. Widocznie mają już zapasy na to wydarzenie. Jeśli jednak ktoś chce zakupić płytę już teraz lub zamówić przedpremierowo biografię (będzie do odebrania w dniu premiery), zapraszam [tu] i [tu]. Już teraz zapowiadamy, że po spotkaniu pojawi się konkurs, a do wygrania będzie książeczka z autografem Lodo! :)
Bezpośredni odnośnik do obrazka

W JAKIM JĘZYKU MAMY SIĘ POROZUMIEWAĆ?

Lodovica posługuje się bezproblemowo w trzech językach: włoskim, hiszpańskim i angielskim. Jeśli umiecie któryś z tych, możecie właśnie nim się posłużyć. Z przykrością zawiadamiam, iż nie będzie tam żadnego tłumacza, dlatego każdy musi działać ze swoim umiejętnościami. Myślę, że każdy z Was uczy się w szkole angielskiego, dlatego parę zwrotów z pewnością umiecie. Jeśli nie, zawsze można wyuczyć się kilku na pamięć. W komentarzach możecie pisać zdania, a my postaramy się je przetłumaczyć na wybrany język.

CZY MOŻNA ZROBIĆ KILKA ZDJĘĆ I CZY KAŻDY JE DOSTANIE?

Co do tego podwójnego pytania: oczywiście będzie można zrobić kilka zdjęć, jeśli Wasz aparat robi szybko zdjęcia. Raczej będzie to na zasadzie, że wybieramy jedną formę robienia zdjęcia (ktoś Wam robi zdjęcie lub selfie). Pamiętajcie, że na fotkę i autograf czeka bardzo dużo osób, dlatego nie będzie czasu robić kilkudziesięciu zdjęć. Każdy zdąży je zrobić, ponieważ spotkanie będzie trwało do momentu, kiedy Lodovica "obsłuży" wszystkich zebranych.O KTÓREJ PRZYJECHAĆ?

 Empik jest otwierany już o godzinie 10:00, dlatego też mniej więcej o tej godzinie możecie już być. Znając życie - niestety - już wtedy fani będą czekali w Arkadii. Spotkanie zaczyna się dopiero o 14:30, dlatego ważne abyście byli na czas, jednakże godzina przybycia wiąże się z jakością miejsca i widocznością artystki. Ja pewnie pojawię się już w godzinach 10:00-11:00. Nie martwcie się! Z pewnością nie będziecie tam sami.

CZY WYPADA DAĆ PREZENT?

Oczywiście, że wypada! Każdy kto chce, może wręczyć jej upominek. Lodovica bardzo lubi rzeczy ręcznie robione przez fanów. W ten sposób możemy jej w pewnym sensie podziękować za to wszystko. Nie macie pomysłów? Proponujemy plakat, laurkę, rysunek czy też rzecz, którą dobrze potraficie robić. Leniuszkom proponujemy zakupić coś, co wiązałoby się jej z Polską. Kubek? Pocztówka? To już zależy tylko od Was!CZY ORGANIZOWANE SĄ JAKIEŚ AKCJE?

Tak, gdy tylko Lodo wejdzie na miejsce spotkania wszyscy podnoszą kartki z napisem "Lodofanatica Forever. I swear!" oraz zaczynają śpiewać "We are family". Nie zamartwiajcie się na zapas, bo na pewno znajdą się osoby, które zaczną piosenkę, a reszta się dołączy. Tekst utworu znajdziecie [tutaj]. Dlaczego akurat ten kawałek? Po prostu mocno wiąże się z całą magią fandomu, z tym że jesteśmy rodziną. Następnie możliwe, że zaśpiewamy jeszcze kilka utworów tej artystki: zarówno te z "Mariposy", jak i z "Universo".

To część rzeczy, które warto wiedzieć przed spotkaniem. Jeśli macie jakieś pytania-piszcie w komentarzach, a my postaramy się na nie odpowiedzieć. Jest to dość duże wydarzenie i planowane jest przybycie około siedmiuset fanów. Z pewnością będę aktualizowała posta, jeżeli znajdzie się informacja, która mogłaby być Wam niezbędna. Naturalnie będzie możliwość spotkania się z redakcją naszego bloga-w tym przypadku ja (Dominguezowa), Dawid oraz Patrycja. Do zobaczenia na spotkaniu!

JEDZIECIE NA SPOTKANIE?


 

29 komentarzy:

 1. pierwsza !
  JA NIE JADĘ :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy19:55:00

  Przetłumacz : Hej Lodo , mogę prosić o 3 autografy ? moj kolega ma urodziny i cię uwielbia ! . Mogę zrobić z tobą zdj ? Kocham Cię <3 .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Lodo. Can I ask for three autographs? My friend has a birthday and loves you. Can I take a photo with you? I love you.

   Usuń
  2. Anonimowy21:36:00

   Dziękuje Tobie bardzo :), a jak to się wypowiada?

   Usuń
  3. Nie jestem adminką, ale pomogę! Dziękuję Tobie bardzo- Thank you very much [wymowa: Fenk ju wery macz]

   Usuń
 3. Anonimowy20:02:00

  Jadę mieszkam obok Arkadii. Łatwo ją zauważyć świeci się z daleka xD Z centrum (patrząc od Pałacu Kultury) można dojechać autobusem z dwoca centralego 160 metrem 1 trasą z przystanku Cantrum do Dworzec Gdański tramwajem to będzie metro Świętokrzyska a wysiąść na Rondo Radosława są takie 2 przystanki jeden jest przed a drugi za rondem i nie ma znaczenia na którym się wysiądzie oba są obok Arkadi

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy20:18:00

  niestety nie jadę bo mieszkam w Zielonej Górze :( a czy będą relację z tego spotkania?bardzo bym prosiła i zapytajcie lodovice o lodolive prooooszę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że będą i zapytamy.

   Usuń
  2. Anonimowy20:57:00

   mieszkasz w zielonej? ja mieszkam 30 km od Zielonej, jeżdżę tam raz w miesiącu.

   Usuń
 5. Anonimowy20:50:00

  Przetłumaczysz: hej Lodo mogę prosić o autograf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy13:38:00

   Hi Lodo, can I ask for autograph. Odpowiedziałam za nią ;). Ale mam nadzieję, że pomogłam. ;)

   Usuń
  2. Anonimowy18:20:00

   Dzięki

   ;)

   Usuń
 6. Anonimowy21:05:00

  Hi Lodo :) Can I ask for an autograph ???

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie wiem, chciałabym. Musze przekonać rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy12:28:00

  Ja raczej pojadę<3 I mam pytanie: Czy wiecie kiedy Lodo przyjedzie i na jak długo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety te informacje nie są nam jeszcze znane.

   Usuń
 9. Pojechałabym gdybym nie mieszkała w irlandii...:,(

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy20:55:00

  Kiedy wyniki konkursu?

  OdpowiedzUsuń
 11. Genialny post! A tak w ogóle jeżeli mi pozwolisz to zapraszam na mojego bloga, w prawdzie nie jest on o Violecie ale są różne ciekawe posty o mnie, o mnie i o plastycznych rzeczach, zapraszam! witajciewmoimswieciepl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy19:47:00

  Jak to się wypowiada?
  Hi Lodo. Can I ask for three autographs? My friend has a birthday and loves you. Can I take a photo with you? I love you.

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy00:22:00

  Haj Logo. Cen aj ask for fri ałtografs. Maj frend hes a berzdej end lofes już. Cen aj tejk e foto wif ju? Aj lofe ju. Mam nadzieję że pomogłam...

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy15:50:00

  Ja jade z wroclawia (w dzien spotkania,) i nwm o ktorej mam sie wybrac z domu zeby tam dojechac i zajac dobre miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 15. Anonimowy10:36:00

  Gdzie będzie można odebrać książke i płytę?

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!