20 gru 2015

[Na gorąco] Tini - nowe życie Violetty w kinach na całym świecie?


TINI - NOWE ŻYCIE VIOLETTY W KINACH NA CAŁYM ŚWIECIE? Po wielkim sukcesie serii seansów Violetta L'evento (w pl. Violetta: Tylko dla fanów) oraz światowej premierze filmu opowiadającym o życiu obsady w trasie koncertowej Violetta En Vivo, producenci nie mieli wątpliwości, że warto byłoby za jakiś czas zorganizować kolejną produkcję o Violetcie. Jeszcze niedawno mogliśmy obejrzeć na polskim Disney'u film Violetta Podróż, a także fani m.in z Francji (tutaj: oryginalna premiera) oraz Hiszpanii ekranizację Violetta Live Pelicula, który był nagraniem całego koncertu w Montpellier. Teraz dowiadujemy się, że film Tini - nowe życie Violetty będzie miał światową premierę, także w miejscach, gdzie serial nie miał premiery. Dlaczego? Tego i jeszcze więcej dowiecie się w rozwinięciu postu. Tutaj także postarałam zebrać znane nam już daty (lub przybliżone daty) premier w krajach, w których ekranizacja filmu została potwierdzona. 


Violetta: Tylko dla fanów ruszyło do polskich kin w dniach 12 i 13 października 2013 roku, czyli jeszcze przed oficjalną premierą drugiego sezonu Violetty w Polsce. Całość miała na celu zintegrowanie fanów poprzez wspólne śpiewanie, tańczenie, a także tego dnia mogli obejrzeć przedpremierowo pierwszy odcinek najnowszej serii, a także zdobyć nagrody biorąc udział w konkursach, quizach i wspólnie bawiąc się w karaoke. Niestety nie wszyscy fani mogli uczestniczyć w takim wydarzeniu ze względu na dostępność wejściówek jedynie w kinach Helios. Pokazy w Polsce były zapoczątkowane pomysłem wywodzącym się właśnie z Włoch, gdzie takie pokazy pojawiły się 18 i 19 maja 2013 roku, czyli pięć miesięcy przed polską premierą. Bilety zostały wykupowane w niesamowicie szybkim tempie. Przy tysiącach wejściówek, ponad pięćset zostało wyprzedane już podczas pierwszej godziny. W ciągu kilku tygodni całość wyniosła około 35 tysięcy sprzedanych, co wiązało się z dodatkowym budżetem w wysokości ponad 1,8 miliona. Choć od tego czasu minęły już ponad dwa lata, możemy zauważyć ten przełom, to jak rozwijał się fenomen Violetty. Nikt się tego nie spodziewał, dokładnie widać to na nagraniu podsumowującym specjalny seans w Warszawie, gdzie pojawiły się także sławy tj. Maciej Musiał czy Justyna Bojczuk. 


Violetta Koncert (w oryginale: Violetta En Concierto) to film poświęcony trasie koncertowej Violetta En Vivo podczas koncertu w Mediolanie we Włoszech. Do kin we Włoszech trafił już w styczniu 2014 roku. Tego samego miesiąca pojawił się także we Francji. Do Polski trafił nieco później, gdyż dokładnie 9 maja w niemal wszystkich sieciach kin. W Ameryce Łacińskiej pojawił się w kwietniu oraz w maju, kolejno: 2 kwietnia Argentyna, 3 kwietnia Urugwaj, 16 kwietnia Paragwaj, 17 kwietnia Chile, 25 kwietnia Kolumbia, 1 maja Peru, 2 maja Ameryka Środkowa, 8 maja Boliwia, 9 maja Ekwador i Meksyk, 23 maja Wenezuala. Produkcja osiągnęła wielki sukces na całym świecie, sprzedały się miliony biletów. W Polsce, także w Warszawie (centrum handlowe Złote Tarasy) odbył się przedpremierowy pokaz, na którym oprócz obejrzenia ekranizacji mogli wspólnie nauczyć się tańczyć, zaśpiewać ulubione piosenki z serialu, zrobić sobie zdjęcia na ściance z logo serialu, a także obejrzeć specjalny występ grupy tanecznej, a także Agnieszki Mrozińskiej oraz Karola Osentowskiego (dubbingerów Leóna i Violetty). Dodatkowo pokaz został wzbogacony o fioletowe konfetti w kształcie serduszek, które także pojawiały się podczas trasy Violetta En Vivo oraz Violetta Live w czasie piosenki En mi mundo

Na tym się nie skończyło. Łącznie jeden film kinowy, dwa filmy, które pojawiły się na stacji Disney Channel, a także specjalne pokazy dla fanów z okazji promocji sezonów. Tini, nowe życie Violetty to ekranizacja zrealizowana przez Juana Pablo Buscarini. Do filmu dołączy wiele nowych twarzy, światowej sławy, wielokrotnie nagradzani aktorzy, a także grupa tancerzy. Co do produkcji filmu wątpliwości nie było - sam serial w okresie od kwietnia do czerwca tego roku obejrzało blisko 38 milionów osób, a to wszystko na przestrzeni dwóch miesięcy. Koncerty na żywo obejrzały około 2 miliony fanów, znów sam serial emitowany jest w ponad 130 krajach. Teraz z najnowszego wywiadu dowiadujemy się, że film będzie emitowany nie tylko w krajach, w których mieszkańcy mogli oglądać serial! Martina mówi: Patrzę i nie mogę w to uwierzyć. Ja w filmie, który nosi moje imię! Będzie miał swoją premierę nawet w miejscach, gdzie nie byłam nawet w telewizji, także na Netflix. Co to oznacza? Oznacza to, że obejrzą to nie tylko fani z Europy, Ameryki Południowej oraz Afryce, ale także ci z Ameryki Północnej, a także Azji, czyli zakątków, których Violetta nie opanowała jeszcze w całości. Martina szczególnie podkreśliła to, że film pojawi się na Netfilx, czyli telewizji obowiązująca głównie w USA, a więc ogromny obszar. Niedawno dowiedzieliśmy się o tym, że właśnie tam zostanie wyemitowany pierwszy sezon Violetty. Niestety na razie nie ma w planach wyemitowania następnych dwóch sezonów. 
Z tego co nam wiadomo fabuła nie będzie wymagała od oglądającego znajomości fabuły poprzednich trzech sezonów zawartych w 240 odcinkach, dlatego też premiera będzie światowa. Zapewne ma to na celu powiększenie fenomenu Violetty, a także wypromowanie samej Martiny Stoessel, która w czasie premiery będzie miała na koncie już swój solowy album, a jego kawałki pojawią się w tej ekranizacji. Premiera będzie miała miejsce 4 maja 2016 we Włoszech. Projekcję filmu potwierdziły także: Francja, Hiszpania, Niemcy oraz Portugalia. Niestety nie potwierdzono na razie premiery w naszym kraju, aczkolwiek pisało na ten temat wiele stron, także polski Disney, a więc możemy szykować się, iż film wkroczy do nas także w maju 2016 tak jak w innych częściach globu. Nagrania zostały oficjalne zakończone 18-19 grudnia, a teraz obsada wybierze się na zasłużone wakacje.

POJAWICIE SIĘ NA PREMIERZE W KINACH, JEŚLI PRODUKCJA POJAWI SIĘ W POLSCE? 

11 komentarzy:

 1. Tak tak i jeszcze raz TAK<3

  OdpowiedzUsuń
 2. Jasne,że tak,mam nadzieję,że zdążę,przed wykupieniem wszystkich biletów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę to zobaczyć!
  LL

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy22:07:00

  pewnie ze tak bo byłam na Violetta live warszawa i było niesamowicie to tak szybko się skończyło

  OdpowiedzUsuń
 5. Może zróbmy akcję, żeby Tini wróciła na Snapa? Proponuję: #ReturnToSnapTini
  Niestety nie było mnie podczas pierwszych snapów Martiny i chcę to przeżyć z nią <3
  Co Wy na to, Tinistas i Snapowicze?
  LL

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy23:04:00

  Oki fajny pomysł

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja napewno się pojawię!
  Najlepsi nasi <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli będzie w Polsce to ja i moja kuzynka zhfggeyf
  Będe jedną z pierwszych osób, które kupią bilet :D
  Czekam z niecierpliwością na Polske <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy09:32:00

  Ja mam15 lat a tak lubie violetta też się nie mdoge doczekać Tini nowe życie violetty pozdrawiam

  Vania będzin

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy17:43:00

  nie mogę się doczekać aż wejdzie do kin oj napewno tam będę oj napewno.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!