26 gru 2015

[Tłumaczenie] Lucia Gil o nowym serialu i autobiografii


LUCIA GIL O NOWYM SERIALU I AUTOBIOGRAFII. Lucia ma tylko 17 lat, a jej artystyczna biografia mogłaby zająć osiem stron. Nie jest tylko aktorką, ale także piosenkarką, prezenterką, pisarką i kompozytorką. Ponad dwa lata temu wydała swój solowy album, który nosił tytuł Mas alla del pais de la princesas (w pl. Spoza kraju księżniczek). Zabłysnęła głównie jako siostra serialowej Naty, Lena w serialu dla nastolatek Violetta, a teraz działa dalej. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że wystąpi w kolejnej produkcji, gdzie wcieli się w rolę blogerki modowej. Chociaż zagrała mniejszą rolę, tylko epizodyczne we wszystkich trzech sezonach Violetty, uważamy, że także jej warto poświęcić ten jeden post, który pokaże jaki sukces odniosła jedynie 17-letnia dziewczyna dążąca po prostu ku spełnieniu swoich marzeń. Nic więcej. Zapraszamy chętnych do postu, w którym opowie nieco o swojej roli. Warto wspomnieć, że muzykę do serialu skomponowała sama.
JAKA JEST LANA? [przyp. serialowa postać, którą gra]

Jest to szesnastoletnia dziewczyna, niezbyt popularna w szkole, ale prowadzi swojego modowego bloga, którego nazwała Chciałabym [w rzeczywistości to także tytuł jednej z piosenek Luci). Ponadto wpada na jednego kelnera i nie wszystko jest dobrze, bo jest od niej starszy, a jego mama to profesor w szkole. To dziewczyna bardzo niepewna, ale złamuje to poprzez prowadzenie bloga.

JESTEŚ DOPIERO ROK Z NOWYM CHARAKTEREM. POMOGŁO CI TO? [mowa tutaj o tym, że już od roku wcielała się w Lanę]

Myślę, że tak, jestem bliżej tego, jak to jest zakochać się po raz pierwszy. Ale nie zainspirowała mnie bardzo, Lana jest bardziej nieśmiała ode mnie. 

CZY ŚWIAT SERIALU JEST PODOBNY DO TWOJEGO CODZIENNEGO ŻYCIA?

Serial jest bardziej przyjazny (śmiech). Szkoła i dom jest taki kolorowy. Ale tak, są tam podobne rzeczy: źli i dobrzy ludzie, jednak wszystko jest zbyt bardziej przesadzone niż faktycznie jest w prawdziwym życiu. 

ZWYKLE ŚWIAT MODY KOJARZY SIĘ Z POWIERZCHOWNOŚCIĄ...

To niebezpieczny świat, jeśli moda staje się obsesją, ty chcesz być jak modelki, które są retuszowane w photoshopie. Wszystko, co widzimy w czasopismach i telewizji nie jest prawdziwe. Ale jeśli bierzemy modę jako zabawę, chęć wyglądania lepiej - nie ma problemu.

TWOJA POSTAĆ JEST ANONIMOWA. NIE CHCESZ BYĆ SŁAWNA?

Są chwile, kiedy chcesz. Ale moich przyjaciół nie obchodzi to, że jestem sławna, są przyzwyczajeni. Generalnie wszystko jest dobrze. 

MASZ TRICKI, ŻEBY ZOSTAĆ NIEZAUWAŻONĄ?

Nie, raczej nie. Naprawdę nie wiem. Zawsze kiedy o mnie pytają, zatrzymuję się. [tu zapewne chodzi o sytuacje na ulicy, kiedy ktoś rozpoznaje ją]

TWÓJ BOHATER JEST ZAKOCHANY W MUZYKU. JAKI JEST MUZYK?

Przystojny (śmiech). Lana zakochałaby się w nim nawet, gdyby nie był muzykiem. Zakochuje się w pierwszej sekundzie, kiedy go widzi. Muzycy mają rację, każdy kocha muzykę.

SERIAL NAZYWA SIĘ PRAGNĘ. CZEGO TY PRAGNIESZ? POKOJU NA ŚWIECIE?

Oczywiście, że tak (śmiech) i żeby wszystkim ludziom dobrze się wiodło, byli zdrowi.

ZACZĘŁAŚ BYĆ ARTYSTKĄ W WIEKU 7 LAT. URODZONY ARTYSTA CZY SAMA TEGO DOKONAŁAŚ?

Myślę, że urodziłam się artystką. Ale to wszystko poprawia się [tu chodzi bardziej o doświadczenie] z każdą rzeczą, którą robisz, z każdym projektem. Poza tym, nie byłam w tym sama w wieku 7 lat, ani teraz, kiedy mam 17 i nie będę mając 20. Ale są ludzie, którzy rodzą się artystami.

TWOJE CV MA OSIEM STRON. TY MASZ CZAS NA SEN?

Tak, mam, mimo wszystko. Mam normalne życie, naukę, czas na wychodzenie z przyjaciółmi, a zwłaszcza spanie. (śmiech)

JAK IDZIE CI W SZKOLE?

Dobrze, cóż, teraz mam ostatni rok i będę studiowała Komunikację Audiowizualną i Dziennikarstwo. Zobaczymy czy będę miała na to czas.

KOŃCZYSZ AUTOBIOGRAFIĘ..

Tak, nazywa się Moje pięć kolorów szczęścia piszę, co myślę o pewnych rzeczach, oddzielnych kolorach [tu: przenośnia], w których także ludzie mogą pisać i komentować. 

WIELU LUDZI W TWOIM WIEKU NIE MA ZBYT WIELE DO NAPISANIA W BIOGRAFII..

Ja też czułam się dziwnie, zapytano mnie o to, ale tak, tak. Jest dużo rzeczy do opowiedzenia od kiedy zaczęłam pracować. Ale to tylko formalność, koncentruję się na na moich uczuciach, na mojej rodzinie, przyjaciołach, jakieś anegdoty. 


TAKŻE KOMPONUJESZ MUZYKĘ I PISZESZ WIERSZE...

Ups, spędziłam wiele dni nie robiąc nic. Są dni, kiedy mam natchnienie i piszę, ale są dni, kiedy to wszystko jest na zewnątrz. Moja zasada jest taka, że jak w ciągu pierwszych dziesięciu minut jestem w stanie coś napisać, wtedy widzę, że to wyjdzie. 

KIEDY PO RAZ OSTATNI POKŁÓCIŁAŚ SIĘ Z RODZICAMI?

Kłóciłam się z nimi często, ale kocham ich tak bardzo, że po pięciu sekundach jest znowu dobrze. Chyba ostatni raz był.. nie pamiętam, ale na pewno dzisiaj. (śmiech)


Jak widzimy Lucia jest bardzo zapracowaną, rozwijającą się na wszystkie strony osobą. Mimo, że ma dopiero 17 lat na koncie udziały w wielu produkcjach, własną płytę, a także jest w trakcie pisania autobiografii. Myślę, że nie będziecie mieli mi za złe, że tym razem chciałam przybliżyć Wam postać Luci. Moim zdaniem jest bardzo interesującą dziewczyną. Każdego kto jest zainteresowany samym serialem czy tym, jak sprawdziła się w tej produkcji zapraszam [tu], na stronę poświęconą Yo quisiera. Oprócz odtwarzaczy do odcinków znajdziecie tutaj także wiele ciekawostek, wideoblog Lany czy też aktualności. Osobiście mocno kibicuję jej w rozwoju dalszej kariery, jest jeszcze bardzo młoda, dlatego wszystko przed nią. Trzymamy kciuki! 


JAK PODOBA WAM SIĘ WYWIAD? 

5 komentarzy:

 1. Osobiście nie przepadam za nią i jej głosem. Miło, że przetłumaczyłaś =)
  LL

  OdpowiedzUsuń
 2. Luca moim zdaniem ma piękny głos...
  Fajnie że się rozwija bo z roli Leny niby ktoś ją kojarzy ale....nie jest tak slawna jak tini ,cande ,lodo czy kto kolwiek z 1 planowych ról
  Fajnie że może zagrać większą rolę

  OdpowiedzUsuń
 3. Jej singiel nosi tytuł Rota- nie wiem jak dla was, ale dla mnie jedyna Rota to nasza Polska pieśń patriotyczna. Tylko Polska Rota ma dla mnie jakiekolwiek znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nigdy nie przepadałam za nią jako Leną, ani jej głos nie przekonywał mnie zbyt bardzo, ale jako osoba prywatna wydaje się być naprawdę bardzo sympatyczna. Wywiad świetny, można się sporo dowiedzieć :) Nigdy nie interesowałam się Lucią, nie wiedziałam o niej nic poza tym, że wydała własny album. Ciekawe czy jej autobiografia będzie w naszym kraju. Jeśli tak 0 chętnie przeczytam ^^

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!