7 mar 2016

[Wywiad] Nie jestem zazdrosna o pracę mojego chłopaka

NIE JESTEM ZAZDROSNA O PRACĘ MOJEGO CHŁOPAKA. Stała się sławna poprzez ramię Disney'a, gdy śpiewała, grała i tańczyła w lokalnej wersji High School Musical i Zapping Zone. Ale to wszystko zadziało się przez serial Violetta, fenomen, który trwał trzy sezony i zdobył miłość milionów nastolatków, dzięki którym rozpoczęła swoją karierę. Ma 25 i obecnie mieszka w Madrycie, w Violetcie zagrała ciotkę fikcyjnej postaci Martiny Stoessel, która jest jedną z najbardziej znanych międzynarodowych aktorek z Argentyny. Cześć, Olivia! Jaka szkoda, że nie mogłaś być tutaj z nami. Przesyłam Ci wielkiego buziaka. Każdego dnia, na każdym kroku, w każdym miejscu na świecie, gdziekolwiek jesteś Clara Alonso (25 lat) wysyła na mobilnych urządzeniach wszelkiego rodzaju wiadomości dla tysięcy fanów, którzy są zarówno tu jak i na całym świecie. Tylko wielki uśmiech i błysk w jej oczach. Taką wiadomość, aktorka z Rosario wysłała do mojej ośmioletniej córki, która podobnie jak wiele dzieci z jej pokolenia odkryła Clarę Alonso, kiedy była dziewczyną Disney'a. 

To postać Angie Carrara w serialu telewizyjnym z Martiną Stoessel ustawiła ją właśnie tu. Zaczęła rozwijać swoją karierę w naszym kraju, ale także za granica. Od 2014 roku przebywa niemal nieustannie w Europie, gdzie ciągle otrzymuje nowe propozycje projektów (a jej fanów jest coraz więcej). W rzeczywistości jej liczba obserwujących na portalach społecznościowych wyeksplodowała, kiedy przyjechała do Rzymu, aby nagrywać jako Angie dla Disney'a blog kulinarny. Uczestniczyła także we włoskiej wersji Tańca z Gwiazdami na RAI, w filmie Tini - nowe życie Violetty oraz w internetowej serii dla RAI - Lontana da me. Przy takim tempie życia nie jest to zaskakujące, że na instagramie ma ponad milion obserwujących i ponad 2 miliony na facebooku. To zjawisko, które dzieje się w mediach społecznościowych. Moja córka jest na to podatna: lajkuje inspirujące wpisy aktorki, zdjęcia z przyjaciółmi i chłopakiem - hiszpańskim aktorem Diego Dominguezem (który też był częścią Violetty), miejsc, które odwiedza, zdjęcia Vincenta - jej małego pupila, a także te, na których okazuje swoje piękno. Oprócz aktorstwa, tańca i śpiewu, Clara interesuje się modą: nie tylko została twarzą wielu marek, ale także często stoi w pierwszych rzędach europejskiego Fashion Week. 

POPULARNA DZIEWCZYNA. Dla mnie posiadanie fanów nie jest odzwierciedleniem sukcesu i jakości pracy: to po prostu popularność. Prawda jest taka, że liczba fanów wzrosła wraz z Violettą, która była najbardziej popularna, a ja włożyłam w nią naprawdę wiele pracy, ale moja kariera rosła stopniowo. Posiadanie dużej ilości fanów nie oznacza, że jesteś dobry, wielki czy to, że wykonujesz swoją pracę dobrze. Trzeba się dalej uczyć i zawsze wygrywać jakością. To też podróże, kiedy żyjesz po drugiej stronie tego wszystkiego, musisz próbować swoich sił, łamać słabości, pukać do różnych drzwi, obawiać się i podejmować ryzyko. Disney dał mi wielką szansę na ten świat. Najtrudniejszą rzeczą jest jednak pokazać, że można być wszechstronnym. 

Z NOGAMI NA ZIEMI. Lot do Europy z Buenos Aires i Punta del Este trwa kilka godzin. Clara pakuje jeszcze walizki. Po prawie trzech latach życia podróżnika stała się ekspertem w tej sprawie. Miałam jedną walizkę, kiedy jechałam tam zamieszkać. To był środek zimy, wiele różnych spraw i mało rzeczy do noszenia. Nie miałam stałego hotelu i zmieniałam je co cztery dni. - mówi melodyjnym głosem bez pośpiechu. Zmieniając hotele co tydzień, Clara miała swoją szafę, tylko miejsce, gdzie mogła zostawić szampon i czuć się jak w domu. Mieszkała w Rzymie i Mediolanie. Teraz jest w Madrycie, w mieszkaniu ze swoim chłopakiem Diego. Córka inżyniera i pediatry mówi: Czasami zastanawiam się, co byłoby, gdybym została w Capitan Bermudez, niedaleko miasta Rosario, gdzie wychowywałam się. Moja kariera wynikła z tego, co przeżywałam. Moja rodzina przeniosła się do Buenos Aires i uzyskałam takie możliwości, zbieg okoliczności? 

DOŚWIADCZENIE Z VIOLETTĄ. Myślę, że nikt z Was nie ma pojęcia, co tak naprawdę zrobiliśmy. Podpisałam kontrakt, nie wiedząc na co się piszę: mój tata mi pomagał, bo nadal nie miałam swojego przedstawiciela. Kiedy masz naturalny talent, możesz śpiewać i niewinnie śpiewać przed papieżem w Rzymie tak jak Tini. - podkreśla. RELACJE Z DIEGO. Kiedy spotkaliśmy się, ja nie chciałam być jego dziewczyną! Ale wygraliśmy. Od listopada jesteśmy razem [listopada dwa lata temu]. W Hiszpanii jest taki elegancki i cudownie wyglądający, ale jestem zero zazdrosna. Nie jestem zazdrosna o pracę. Jesteśmy dobrymi towarzyszami i nie konkurujemy ze sobą. Pomagamy sobie dużo. Jeździmy wszędzie razem, rozmawiamy, inspirujemy siebie. Myślę, że jeśli jedno robi coś dobrze, to drugie też. 

ULUBIONE. ULUBIONE Muzyk: Jorge Drexler. Miasto: Rzym. Autor: Valentino. Idealny dzień: Lato, słońce i przyjaciele. PEWNEGO DNIA CHCIAŁABYM BYĆ: lekarzem i pomagać innym. KSIĄŻKA: Mały książę, Film: La vie en rose z Marion Cotillard, Ulubione jedzenie: Ryby. Restauracja: Temakinho, połączenie kuchni japońskiej i brazylijskiej w Rzymie. 
DOWIEDZIELIŚCIE SIĘ CZEGOŚ NOWEGO O CLARI? 

4 komentarze:

 1. Nic nowego. Kiedy nowy post?

  OdpowiedzUsuń
 2. Doceniam bo na pewno bardzo sie na pracowałas ale ja niczego nowego sie nie dowiedzialam....
  Czekam na nowy post

  Sory za orto ale pisze na telefonie

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post, ale nic nowego się nie dowiedziałam. :c Poza tym świetnie przetłumaczony wywiad. :)
  Zapraszam: www.martina-stoesselpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy17:18:00

  Chce być lekarzem? Nie wiedziałam, świetnie przetłumaczony! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!