18 lis 2014

#BDAYMICKEY Urodziny Myszki Micki
 Sto lat mickey. Czas chcąc czy nie chcąc czas leci nie ubłaganie. Aktualnie mamy już połowę miesiąca którym jest listopad, a kto by pomyślał że jeszcze nie tak dawno obchodziliśmy Wielkanoc czy Boże Narodzenie. W owym miesiącu swoje urodziny obchodzą największe gwiazdy Disneya czy to te animowane bądź prawdziwe między innymi jedną z takich gwiazd jest wszystkim znana Myszka Mickey, która dzisiaj obchodzi już swoje 86 urodziny. Myszka zapewne była jedną z wielu czynników waszego dzieciństwa, jeżeli razem z nami chcecie wziąć udział w akcji #BDAYMICKEY...


  DISNEY. Jedno jest na pewno pewne, urodziny tej kultowej myszki najbardziej obchodzi sam Disney. Osoby które śledzą ich poczynania na bieżąco mogły zobaczyć iż na swoim tt zmienili wygląd na ''Myszkę Mickey'', a na swoim Facebooku dodali wiele materiałów bezpośrednio związanych z świętem myszki. Między innymi specjalnie dla nas udostępnili nowy odcinek ''Mikiego W Szortach''. W którym po raz kolejny Mickey zostaje kierowcą parowca dokładnie tak jak przed laty. Zainteresowanych nowym odcinkiem zapraszam na oficjalny Facebook polskiego Disneya gdzie znajdziecie materiały z ''uszami'' klik.


HISTORIA myszki MICKi. Myszka Miki zadebiutowała w filmie animowanym pt. ''Parowiec Willie'' 1 listopada 1928 roku i było to pierwszy animowany film dźwiękowy. Pierwszy komiks Disneya z Myszką Miki został wydany w 1930 roku. ''Koncert Orkiestry Dętej'' to pierwszy film animowany z Myszką Miki w kolorze (1935). W 1940 Miki zagrał w nagrodzonym Oscarem filmem ''Fantazja''. Walt Disney podkładał głos Mikiemu aż do 1946 roku. Miki zaczyna imponującą telewizyjną karierę po wygranej nagrodzie Emmy za serial ''Disneyland'' (1954). W 1955 roku w telewizji debiutuje ''Klub Myszki Miki''. Miki pojawia się głównie w serialach telewizyjnych, ale także w specjalnym odcinku świątecznym z innymi postaciami Disneya. W 1978 roku Miki otrzymuje swoją gwiazdę w Hollywodzkiej Alei Sław jako pierwsza animowana postać. Premiera ''Good Morning Mickey'' na nowym kanale Disney Channel (1983). W tym samym roku premierę w kinach ma ''Opowieść wigilijna Myszka Miki''- Miki pojawia się wśród największych sław Hollywood oraz najznakomitszych postaci animowanych w ''Kto wrobił Królika Rogera''. 1990 kinowa premiera filmu ''Książę i żebrak''. 1991 pojawienie się czasopisma ''Myszka Miki'' w Polsce. ''Miki:Bardziej bajkowe Święta'' film zrealizowany techniką 3D (2004). Miki spotyka Królika Oswalda w grze ''Epic Mickey'' (2010). Miki odwiedza Polskę aż dwa razy (1993,2004). Premiera filmu krótkometrażowa ''Koń by się uśmiał'' wraz z ''Krainą Lodu'' (2013). Mikiego można oglądać w Disney Junior w serialu ''Klub Przyjaciół Myszki Miki'' oraz w nowym programie którego premiera w listopadzie ''Ruszaj się z Mikim i przyjaciółmi'', a także w nowych odcinkach ''Miki W Szortach'' w Disney XD. Myszka obecnie  ma 86 lat. klik.


CIEKAWOSTKI Z USZAMI. Kiedy już znamy historie tej kultowej postaci czas na garstkę ciekawostek z nią związanych. Pamiętajcie aby pod postem w komentarzach napisać za co cenicie Mikiego i jego przyjaciół, wypowiedź która najbardziej się nam spodoba zostanie nagrodzona jedną z myszkowych publikacji. Zachęcamy do udziału wszystkich fanów kultowej czarno-białej myszy...

 1.W parkach Disneya Miki może teraz kręcić nosem.
 2.We wszystkich kreskówkach uszy Mikiego skierowane są do przodu, bez względu na  to, w którą zwrócony jest Miki. 
 3.Miki miał na sobie ponad sto siedemdziesiąt pięć strojów. 
 4.MW 1988 Miki wystąpił w kamapnii zachęcającej uczniów do zapinania pasów w  samochodzie.
 5.Miki miał na sobie ponad sto siedemdziesiąt pięć strojów. 
 6.W 2014 roku w Disney Junior swoją premierę będzie miał nowy program ''Ruszaj się  z Mikim i  Przyjaciółmi''. 
 7.Miki mznany jest na całym świecie. Jednak nie wszędzie pod tym samym imieniem. W Szwecji nazywa się Musse Pigg, W Chinach- Mi Lao Shu, a we Włoszech-         Topolino. 

STO LAT NIECH ŻYJE NAM. Więc teraz po bliższym zapoznaniu z Myszką nie pozostaje nam nic innego niż złożenie jej wspaniałych życzeń z okazji już osiemdziesiątych szóstych urodzin. Możemy napisać je na Twitterze,Facebooku i Instangramie jedyne co musicie zrobić to oznaczyć je hashtagiem #BDAYMICKEY. Jednak nie tylko Mickey obchodzi dzisiaj swoje urodziny przy okazji cała redakcja naszego bloga pragnie złożyć życzenia jednej z naszych redaktorek Paulinie, którą kojarzycie jako Libby T.S. Wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, radości i tego aby twoje wszystkie marzenia oraz pragnienia się spełniły. 


ZŁOŻYLIŚCIE JUŻ ŻYCZENIA MYSZCE? :) 

1 komentarz:

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!