14 sie 2014

[Violetta 3] Fioletowa premiera w europejskich państwach!


Trzeci najbardziej oczekiwany w Europie sezon fioletowego serialu zbliża się coraz to większymi krokami. W trakcie okresu jesiennego kiedy będzie na zewnątrz panować chłód v-lovers z naszego kontynentu zagoszczą wygodnie w fotelach by podziwiać poczynania głównej bohaterki telenoweli i jej przyjaciół z Studia On Beat. Zapraszam do postu!

Violetta 3 

"Violetta" to jeden z najpopularniejszych seriali Disney Channel. Po udanym sukcesie dwóch sezonów serialu nastał czas na trzecią ostatnią serię przygód Violetty Castillo i jej przyjaciół. 


Historia trzeciego sezonu wraca kiedy uczniowie zakończywszy światowe tournee w Europie powracają do Buenos Aires by przeżyć ostatni wspólny rok nauki w Studiu On Beat. Bohaterowie serialu posiadają  indywidualne marzenia i dalsze plany na przyszłość. Jednym słowem każdy chcę pójść własną drogą. W skutek czego grupa przyjaciół zaczyna się rozpadać co jest główną przyczyną niebezpieczeństwa Studia On Beat. Trzecia seria serialu zawiera  wiele więcej humoru, romanse, dramaty i emocje z silnym elementem muzycznym.

Swoją obecność stopniowo potwierdzili aktorzy grające główne role m.in Martina Stoessel [Violetta], Diego Ramos [German], Jorge Blanco [Leon], Lodovica Comello [Francesca] Mercedes Lambre [Ludmiła], Candelaria Molfese [Camila], Facundo Gambande [Maxi], Clara Alonso [Angie], Diego Dominguez [Diego]. 

Wkrótce po rolach głównych pora na aktorów drugoplanowych m.in Nicolas Garnier [Andres], Samuel Nascimento [Brodway], Xabiani Ponce De Leon [Marco], Florencia Benítez [Jade], Alba Rico Navarro [Naty], Ruggero Pasquarelli [ Federico] , Joaquín Berthold [Matias], Rodrigo Pedreira [Gregorio], Ezequiel Rodríguez [Pablo], Mirta Wons [Olga], Alfredo Allende [Lisandro Ramallo], Pablo Sultani [Beto], Alberto Fernández de Rosa [Antonio]

Do obsady trzeciego sezonu dołączyli m.in Damien Lauretta [Alexandre] ,Macarena Miguel [Gery] Rodrigo Frampton [Milton], Florencia Ortiz. [Priscilla]. Specjalne wyróżnienie z strony produkcji serialu w udziale trzeciego sezonu otrzymała polka Justyna Bojczuk, której rola zapewne będzie epizodyczna. Miejsca najpopularniejszej emisji 

#Włochy 
Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.


Flaga kraju


Państwo leżące w Europie Południowej, posiadające na swoim terytorium dwie enklawy: San Marino na północy i Watykan na terenie stolicy kraju, Rzymu. Włochy cechuje wyżynny i górzysty krajobraz. Praktycznie cały kraj reprezentuje klimat podzwrotnikowy i roślinność śródziemnomorska.


Całkowita granica lądowa Włoch wynosi 1932,2 km. Sąsiadują z Francją – 488 km granicy, Szwajcarią – 740 km, Austrią – 430 km i Słowenią – 232 km. Wewnątrz terytorium Włoch znajdują się ponadto dwa państwa-enklawy: San Marino (39 km granicy) i Watykan (3,2 km).


#Polska 


Polska, Rzeczpospolita Polska (RP) – państwo unitarne w Europie Środkowej położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. 

Flaga kraju

Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i 9. w Europie. Zamieszkana przez prawie 38,5 miliona ludzi (2014), zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a 6. w Unii Europejskiej.

Od zachodu graniczy z Niemcami, od południa z Czechami i Słowacją, od wschodu z Ukrainą i Białorusią, od północnego wschodu z Litwą oraz od północy z Rosją poprzez jednostkę administracyjną o nazwie obwód kaliningradzki. Ponadto większość północnej granicy Polski wyznacza wybrzeże Morza Bałtyckiego. Polska wyłączna strefa ekonomiczna na Bałtyku graniczy ze strefami Danii i Szwecji.

#Hiszpania


Hiszpania, Królestwo Hiszpanii – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim. Na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugalią, na południu z należącym do Wielkiej Brytanii Gibraltarem, oraz przez Ceutę i Melillę zMarokiem. Na północy, przez Pireneje, kraj graniczy z Francją i Andorą.Flaga krajuW skład Hiszpanii wchodzą także Baleary na Morzu Śródziemnym, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim oraz tzw. terytoria suwerenne (hiszp.: plazas de soberanía), w skład których wchodzą dwie hiszpańskie posiadłości w Afryce Północnej, Ceuta i Melilla, oraz liczne niezamieszkane wyspy po śródziemnomorskiej stronie Cieśniny Gibraltarskiej, takie jak enklawy będące częściami prowincji Kadyksi Malaga: Chafaryny, Alborán czy Perejil. 

Do Hiszpanii, a dokładniej do Katalonii, należy także otoczone przez terytorium francuskie miasteczko Llívia. Najdalej wysuniętym na północ punktem kraju jest przylądek Estaca de Bares w Galicji, na południe – Punta Saltos na kanaryjskiej wyspie Hierro, na wschodzie – Punta Esperó na Minorce.


#Francja

Francja (fr. France) Republika Francuska (République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitarna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitarna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie.Flaga kraju!Republika Francuska jest unitarnym państwem demokratycznym, w którym ważną rolę odgrywa prezydent. Jest również piątym spośród najlepiej rozwiniętych krajów świata i jedenastym w rankingu warunków życia. Najważniejsze ideały Francji sformułowane zostały w Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela i w występującym na drukach urzędowych i monetach haśle rewolucji francuskiej liberté, égalité, fraternité („wolność, równość, braterstwo”).


Kraj należy do grona założycieli Unii Europejskiej. Ma największą powierzchnię spośród państw wspólnoty. Francja jest także członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz wchodzi w skład m.in. Frankofonii,G8 oraz Unii Łacińskiej. Jest stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której posiada prawo weta.


#Rosja 

Rosja (ros. Росси́я, Rossija; Federacja Rosyjska, – państwo rozciągające się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny. Federacja Rosyjska jest największym państwem na świecie pod względem powierzchni oraz szóstym największym w historii świata. Pod względem liczby ludności zajmuje 9. miejsce. Rosja należy do największych gospodarek świata, pod względem PKB zajmuje 6. miejsce na świecie. Państwo rosyjskie dysponuje największymi na świecie zasobami naturalnymi i źródłami energii. Rosja jest członkiem wielu międzynarodowych organizacji, m.in. Rady Bezpieczeństwa ONZ, G20, Unii Celnej, Wspólnoty Niepodległych Państw, Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej,Szanghajskiej Organizacji Współpracy i odgrywa znaczącą rolę w polityce światowej.

Flaga krajuRosja położona jest na kontynencie euroazjatyckim. Rozciąga się od Europy Wschodniej, obejmuje całą Azję Północną aż do Oceanu Spokojnego. Rosja graniczy z Norwegią(196 km), Finlandią (1 313 km), Estonią (290 km), Łotwą (292 km), Białorusią (959 km), Ukrainą (1 576 km), Gruzją (723 km), Azerbejdżanem (284 km), Kazachstanem (6 846 km),Chinami (3 645 km), Mongolią (3 441 km), Koreą Północną (17,5 km) oraz Litwą (227 km) i Polską (210 km) – z dwiema ostatnimi poprzez obwód kaliningradzki. Graniczy także z kilkoma państwami poprzez Morze Bałtyckie, Morze Czarne, Morze Kaspijskie, Morze Ochockie z Japonią (dzieli tylko 4 km) oraz poprzez Morze Beringa (Cieśnina Beringa) z USA(dzieli 4 km). Długość granic lądowych wynosi 20 241,5 km, morskich – 37 653 km. Rozciągłość południkowa Rosji wynosi do 4000 km, natomiast rozciągłość równoleżnikowa – do 9000 km[28]. Większa część Rosji należy do półkuli wschodniej, ale półwysep Czukocki oraz część wschodnia wyspy Wrangla należy do półkuli zachodniej (Rosja jest jedynym krajem azjatyckim zachodzącym do półkuli zachodniej).

#Wielka Brytania


Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

Flaga krajuWielka Brytania jest członkiem-założycielem Wspólnoty Narodów zrzeszającej byłe kolonie, dominia i inne posiadłości brytyjskie, członkiem Unii Europejskiej (UE) i jej poprzedniczki Wspólnoty Europejskiej (od 1973 r.). Jest stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ od czasu jej pierwszej sesji w 1946 r., posiadającym prawo weta. Wchodzi także w skład Rady Europy, G7, G8, G20, NATO, OECD oraz WTO.

Wielka Brytania jest krajem rozwiniętym, stanowi szóstą największą gospodarkę świata według PKB nominalnego i ósmą największą gospodarkę świata według parytetu siły nabywczej. Było to pierwsze na świecie w pełni zindustrializowane państwo] oraz największe mocarstwo światowe w XIX i na początku XX wieku.

#Niemcy 


Niemcy, Republika Federalna Niemiec (RFN; niem.: Deutschland, Bundesrepublik Deutschland, – państwo federacyjne położone w zachodniej i środkowej Europie. Składa się z 16 krajów związkowych(landów), a jego stolicą i największym miastem jest Berlin. 


Flaga kraju

Państwo ma powierzchnię 357 021 km² i panuje w nim klimat umiarkowany. Z ponad 80 milionami mieszkańców jest najludniejszym krajem Unii Europejskiej. Jest to czołowe pod względem gospodarczym i politycznym państwo Europy. Stanowi część strefy Schengen i strefy euro, jest członkiem ONZ, OECD, G8, G20.


Niemcy znajdują się w Zachodniej Europie. Na północy graniczą z Danią, na wschodzie z Polską i Republiką Czeską, na południu z Austrią oraz Szwajcarią, na południowym zachodzie z Francją i Luksemburgiem, a na północnym zachodzie z Belgią i Holandią. Leżą w przeważającej części pomiędzy równoleżnikami 47°, a 55° N (fragment wyspy Sylt znajduje się na północ od równoleżnika 55°), oraz południkami 5° i 16° E. Obszar państwa obejmuje 357021 km², w tym 349223 km² na lądzie i 7798 km² na wodzie. Jest to siódmy pod względem wielkości kraj w Europie i 62 na świecieAktualna emisja w Europie


#Niemcy


Niemieccy V-lovers powoli odkrywają tajemnice pierwszego sezonu serialu,którego premiera miała miejsce 1 maja bieżącego roku. 

Sezon pierwszy 
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 1 maj 2014 r.czas zakończenia I połowy 27 czerwca 2014 r.
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 29 września 2014 r. czas zakończenia II połowy listopad/grudzień #Włochy


Sezon pierwszy
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 14 maj 2012 r. czas zakończenia I połowy  2 listopada 2012 r.
Odcinki 41-80 czas trwania 26 listopada 2012 r. II połowy czas zakończenia II połowy 8 luty 2013 r.


Sezon drugi
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 3 czerwca 2013 r. czas zakończenia I połowy 8 listopada 2013 r.
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 25 listopada 2013 r. czas zakończenia II połowy 14 luty 2014 r.
#Hiszpania
Sezon pierwszy
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 17 września 2012 r. czas zakończenia I połowy 16 listopada 2012 r.
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 19 listopada 2012 r.  czas zakończenia II połowy 17 maj 2013 r.

Sezon drugi
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 23 września 2013 r. czas zakończenia I połowy 28 listopad 2013 r.
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 4 kwietnia 2014 r.  czas zakończenia II połowy 11 czerwca 2014 r.
#Polska 


Sezon pierwszy
Czas trwania 18 luty 2013 r.  czas zakończenia  30 sierpień 2013 r. 

Sezon drugi
Czas trwania 21 październik 2013 r. czas zakończenia 23 maj 2014 r.#Rumunia

Sezon pierwszy
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy  18 luty 2013 r.czas zakończenia I połowy 10 maj 2013 r.
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 10 czerwca 2013  czas zakończenia II połowy 30 sierpnia 2013 r.

Sezon drugi
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 21 października 2013 r. czas zakończenia I połowy 31 stycznia 2014
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 28 luty 2014  czas zakończenia II połowy 23 maj 2014

#Rosja

Sezon pierwszy
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 14 maj 2012  czas zakończenia I połowy 06 lipiec 2012
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 03 wrzesień 2012   czas zakończenia II połowy 26 październik 2012


Sezon drugi
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 29 kwietnia 2013   czas zakończenia I połowy 21 czerwca 2013
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 19 sierpnia 2013   czas zakończenia II połowy 11 października 2013#Portugalia

Sezon pierwszy
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 16 września 2013  czas zakończenia I połowy 20 listopada 2013
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 21 listopada 2013   czas zakończenia II połowy 
10 czerwca 2014

Sezon drugi
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 22 września 2014  

#Czechy i Słowacja

Sezon pierwszy
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 11 listopada 2013   czas zakończenia I połowy 07 lutego 2014
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 03 marca 2014   czas zakończenia II połowy 
30 maja 2014

#Wielka Brytania


Sezon pierwszy
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy 22 lipca 2013  czas zakończenia I połowy 25 października 2013
Odcinki 41-80 czas trwania II połowy 04 listopada 2013  czas zakończenia II połowy 28 sierpnia 2014


Sezon drugi
Odcinki 1-40 czas trwania I połowy koniec września 2014  #Szwecja

Sezon pierwszy
Czas trwania 14 października 2013  czas zakończenia 06 czerwiec 2014

Sezon drugi
Czas trwania październik 2014#Francja

Sezon pierwszy
Czas trwania 01 października 2012 czas zakończenia   01 marzec 2013

Sezon drugi
Czas trwania 30 września 2013  czas zakończenia 14 marca 2014

Premiera#Francja

19 września 2014

#Wielka BrytaniaTłumaczenie: Jeśli wszystko pójdzie dobrze #Violetta3 powróci do UK w następnym lipcu! Co sądzisz o tym?! Nie przegap nowości #Violetta od poniedziałku do czwartku o 10.55pm!

Lipiec 2015

#Rosja

Odcinki 1-40
 czas trwania I połowy 28 lipca 2014 
 czas zakończenia I połowy  19 września 2014


#Rumunia 29 grudnia 2014

#Włochy

A Ottobre Disney Channel tornerà a dipingersi di viola con #V3: nuovi amori, nuove amicizie e nuovi personaggi! pic.twitter.com/bLvFNhxupV
— ViolettaItaliaDisney (@ViolettaItalyIT) sierpień 13, 2014


Tłumaczenie:  W październiku do Disney Channel powróci Viola z #V3 nowe miłości, nowe przyjaźnie i nowe postacie.


Październik 2014 r.


 #Hiszpania 

Listopad/grudzień 2014 r.

#Polska
Październik 2014 r.Co sądzicie o emisjach fioletowej telenoweli? 
Komentujcie!


26 komentarzy:

 1. Post bardzo fajny, podobał mi się, musiałaś się przy nim namęczyć,;)
  Nie spodziewałam się, że Violetta jest popularna w tylu krajach!;)
  Fajnie, że V3 będzie w Polsce już jesienią,) Czekam z niecierpliwością;

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się doczekać, aż Violetta 3 będzie lecieć w Polsce! Na pewno będę oglądać nasz fioletowy serial o 16! W sumie październik wydaje się dla mnie taki bliski, jednak wyczekiwanie Violetty 3 sprawi że Wrzesień minie wolno… Tak czy tak nie mogę się już doczekać, dziękuję za informacje! Post bardzo przydatny ;3

  OdpowiedzUsuń
 3. Super czekam z niecierpliwością ! ^^
  Zapraszam do mnie : Amormimundo.blogspot.com ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. W pazdzierniku mam uridziny, ten miesiac bedzie podwujnie wspanialy urodziny i violetta3!:))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie również- też obchodzę urodziny w październiku ;)

   Usuń
  2. Anonimowy18:47:00

   Tez mam ur ;) 25

   Usuń
 5. Wow nie mogę się już doczekać ;) Zostało zaledwie 1,5 miesiąca ;) Co to będą za emocje.. Świetny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Październik 2014.. Będzie się działo!

  OdpowiedzUsuń
 7. Sporo tych fioletowych państw! :D Już nie mogę doczekać się emisji w Polsce! ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i jeszcze jedno: zapomniałaś wspomnieć o Węgrzech ;)

   Usuń
 8. Już niedługo i będziemy mogli oglądać Violettę 3 po Polsku!!!!.Miłą niespodzianką jest to, że Violetta w Polsce, Włoszech i Hiszpanii będzie emitowana w podobnym czasie. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fanie, że będzie w Polsce, nie możemy się wszyscy doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Już nie moge się doczekać jesieni -jak powiedziałam to mamie to zaczeła się śmiać i pyta czy tak mi sie do szkoły śpieszy ? a ja m ówie że nie bd Vilu a moja mama o jezu znowu się zaczyna.Ja mówie niestety tylko jeszcze jeden sezon czyli 3 i ostatni a moja mama nie tylko nie to ja już tej twojej choroby na jej punkcie nie wytrzym ale ogolnies eirl jej sieę podobs

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow nie miałam pojęcia że w Szwecji też jest Vilu. Post super <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy17:18:00

  Jejku! Nie wiedziałam, że Violetta emitowana jest w tylu krajach Europy! Super! Fajnie, że tym razem Polska jest "na czasie" i emituje nowe odcinki trzeciego sezonu mniej więcej w tym samym czasie, co kraje jak Hiszpania czy Włochy! Fajnie! Nie mogę doczekać się V3 w Polsce! ♥

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajny post nie wiedziałam że Violetta jest popularna w tylu krajach super że V3 już w październiku

  OdpowiedzUsuń
 14. Tyle jest tych państw! Nie wiedziałam, że aż tyle! Będzie się działo już jesienią :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie mogę się już doczekać 3 sezonu w Polsce chce przeżyć to wszystko na swój sposób dlatego nie oglądam odcinków tylko czytam streszczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ps. Nie wiedziałam że w Europie jest tyle v-lovers a co dopiero na całym świecie?

   Usuń
 16. Cóż naprawdę bardzo ciekawy post , widać , że musiałam się nad nim na starać !
  Zdziwiło mnie , że Vilu ma tylu fanów w Europie , bardzo mnie to cieszy , ale Polska się wyróżnia swoimi spamami i wszystkim :)
  W sumie zawsze mnie dziwi fakt , że u kogoś jeszcze np. leci 1 sezon a już słyszy gdzieś tam o 3 i jeju tam jest zupełnie wszystko inaczej Violetta to jeszcze jest taka nieśmiała i zupełnie inne wątki , po prostu zawsze mnie to dziwi .
  Czekam na premierę w Polsce , która dosyć szybko będzie , z czego jestem bardzo zadowolona !
  A odchodząc na chwilę w inny temat nie widziałam , że my tak w Europie to nie jesteśmy mali i mało ludzi , fajnie 9 i chyba 4 miejsce z tego co pamiętam ? Super , jestem bardzo zadowolona :)
  Jeszcze raz mówię , naprawdę ciekawy post i te wszystkie informacje , o których nie miałam pojęcia .

  OdpowiedzUsuń
 17. Anonimowy06:49:00

  To znaczy, że Rosja miała premierę 3 sezonu w tym samym terminie co Argentyna !

  OdpowiedzUsuń
 18. Już nie mogę się doczekać polskiej premiery Violetta 3

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie mogę się doczekać aby zobaczyć trzeci sezon "Violetty" na polskich ekranach! Co do postu, to uważam, że jest świetny, bardzo informacyjny. Można się z niego wiele dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Wiktoria Holeczek08:29:00

  Jejku Violetta taka popularna niewiedziałam
  PS. Już nie mogę się doczekać jesieni

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak premiera w Polsce może być przed premierą w Hiszpanii? Wasz blog jest nie normalny.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!