14 sie 2014

[Z życia serialu] "Przez miłość wszystko będzie prawdą." + Ogłoszenie!

Błyski fleszy, wierni fani wciąż rozwijająca się kariera tymi atutami pochwalić się mogą dwie gwiazdy prestiżowej szkoły muzycznej Studio On Beat Ludmiła Ferro i jej wróg numer jeden Violetta Castillo. Dwie gwiazdy wszechświata rywalizują ze sobą nieustanie od początku swej znajomości. Trzeci sezon fioletowego serialu zaskoczy nas pozytywnie. Ludmiła jedna z antagonistycznych postaci w telenoweli zmieni swoje życie o 180 stopni. Według oficjalnych informacji i zapowiedzi supernowa przejdzie  metamorfozę na lepsze a jej stosunki z Violettą ulegną dramatycznej zmianie bowiem połączy ich związek rodziców młodocianych nastolatek. W tym poście przypomnijmy sobie zatem jakie były ich relacje w poprzednich sezonach i  porównanie do trzeciego sezonu fioletowego serialu. Zapraszam do postu!

Informacje o bohaterach


#Violetta CastilloVioletta to nieśmiała, zagubiona i niepewna siebie siedemnastolatka zamieszkująca terytorium Hiszpanii a konkretnie przepiękny i magiczny Madryt. Po śmierci swej matki Marii wychowuje się pod okiem nadopiekuńczego i troskliwego ojca, który za wszelką cenę ukrywa przed swą córką informacje o jej zmarłej matce. Wszystko zmienia się kiedy młoda Castillo wraz z ojcem przeprowadza się do rodzinnego miasta. To tu poznała swoją ciocię Angeles, nauczycielkę która uświadomiła ją o wielkim potencjale, jaki w niej drzemie. Zaczęła nawiązywać także nowe znajomości, które będą towarzyszyć jej w nauce i życiu.W Buenos Aires nastolatka odkrywa znaczenie przyjaźni, miłości i pasji. Wreście odkrywa prawdziwą siebie.


"I ani chwili dłużej
Wiem, że mogę marzyć
Chcę śpiewać
Dekret prawdziwego marzenia
Wiem, że możemy uwierzyć
I nic nas nie zatrzyma"

~ Cytat z piosenki "Descubri".

#Ludmiła Ferro


Jedna z antagonistycznych postaci w fioletowej serii. Znana fanom fioletowego serialu jako "supernowa". Piękna, pewna siebie i utalentowana nastolatka tak określają ją V-lovers. Po opuszczeniu rodziny przez matkę Priscillę  młodą Ferro wychowuje jej ojciec i opiekunka Cynthia. Nikt zapewne nie zaprzeczy o jej doskonałym talencie muzycznym, który stale kształci pod okiem profesorów prestiżowej szkoły muzycznej Studia 21 znajdującej się w Buenos Aires. Stara się bez przerwy znajdować się w centrum zainteresowania i wszystkim dowodzić.Zawsze osiąga to, czego chce bez konsekwencji swoich zachowań. Supernowa mimo iż jest osobą dość popularną ma jedyną przyjaciółkę Natalię którą szczerze traktuje jak swoją służącą. Życie komplikuje jej nagłe pojawienie się nowej konkurentki Violetty Castillo, która swym głosem i charakterem zdobywa serca uczniów Studia.


"Aby żyć,
Aby marzyć,
Aby czuć,
Aby krzyczeć, że mogę,
Aby móc patrzeć na ciebie
I powiedzieć, że cię kocham."
~ Cytat z piosenki "Quiero".


Violetta
Violettę poznajemy jako nieśmiałą, niepewną siebie siedemnastolatkę która niedawno powróciła do swojego rodzinnego miasta Buenos Aires. Przechadzając się samotnie po dość ostrej kłótni z swym ojcem myśli o swym życiu podczas gdy zaczyna padać deszcz. Nastolatka przyśpiesza nie chcąc zmoknąć w pewnym momencie poślizga się na drodze. Przed upadkiem ratuje ją młody przystojny chłopak Tomas. Nastolatkowie zakochują się w sobie nie zważając na wszystko. Wkrótce młoda Castillo przypadkiem trafia do prestiżowej szkoły muzycznej podążając za swym ukochanym.  W krótkim czasie dobrze zapowiadająca się znajomość zmienia się w negatywnie za sprawą supernowej.  Ludmiła zauroczona młodym pracownikiem Resco Bandu postanawia zniszczyć potencjalną kandydatkę przez wszystkie możliwe sposoby m.in oznajmia prawdę chłopakowi odnośnie tożsamości nastolatki, fałszuje video na nie korzyść Tomasa, podejmuje próbę pocałunku z młodym europejczykiem itd. 

Violetta odkrywa swój muzyczny talent. Za sprawą Tomasa postanawia dołączyć do grona uczniów Studia 21 i kształcić się w tym kierunku. Ta dwójka wspólnie zdaje egzaminy  do Studia 21 są z tego powodu bardzo zadowoleni zwłaszcza Tomas. Liczy na więcej spotkań z ukochaną choć ona nie jest zadowolona z tego powodu bowiem chłopak podoba się jej najlepszej przyjaciółce. Nad wszystko wybiera znajomość z włoszką Francescą. 

Po krótkim czasie Violetta angażuje się w związek z swym przyjacielem Leonem z którym poprzedniego dnia przeżyła swój pierwszy pocałunek. Ludmiła zadowolona z takiego obrotu sprawy przekonuje swego ukochanego o negatywnym charakterze Violetty.Nastolatek pod wpływem supernowej zmienia zdanie na temat swej pierwszej miłości. Oznajmia jej jasno i wyraźnie,że nic do niej nie czuje i nie chce nie mieć z nią nic wspólnego. Castillo jest załamana i cierpi przez zachowanie Hiszpanina. 

 Zaskoczona późniejszym obrotem spraw m.in główna rola jej największego wroga w przedstawieniu, ignoracja Tomasa i innych uczniów itd. bierze udział w konkursie Talenty 21 zorganizowanych przez You-Mix. Za wszelką cenę chce pokonać swoją rywalkę biorąc udział  w coraz to nowych intrygach mających na celu eliminację nastolatki z programu, mimo iż nie dostaje się do głównego finału show. 


Ludmiła znów wtrąca swój szatański plan w życie. W podły sposób oznajmia głównej bohaterce, iż Angie jest jej ciotką, siostrą jej zmarłej matki. Supernowa ma z tego powodu problemy. Zostaje zawieszona w prawach ucznia na trzy dni podczas gdy odbywają się próby do końcowego przedstawienia. Dowiedziawszy się, iż Violetta wyjeżdża młoda Ferro myśli, iż to ona zajmie jej miejsce. Okazuje się jednak, iż końcowa piosenka przeznaczona jest dla Natalii - jej przyjaciółki. Podstępem uniemożliwia jej wzięcie udział w spektaklu nieświadomie skazując na to również siebie. W ostateczności Naty i Violetta decydują się pozwolić Ludmile wziąć udział w końcowej piosence przedstawienia. Violetta 2Koniec bezkresnej wolności pora wrócić do szkoły. Uczniowie Studia On Beat wypoczęci i z pełnym zaangażowaniem powracają do nauki w prestiżowej szkole muzycznej. Ludmiła tym razem za pomocą doskonałej intrygi zmienia swój charakter. Pragnie zaprzyjaźnić się z uczniami Studia zwłaszcza z Violettą by ostatecznie zniszczyć nastolatce życie. Niczego nieświadoma główna bohaterka wierzy,że ludzie mogą się zmienić i daje swej konkurentce szansę na bliższą znajomość jaką jest przyjaźń. Nastolatka urządza piżama party na które zaprasza tylko i wyłącznie Francescę, Camilę i Ludmiłę. Nie wie, iż jej nowa koleżanka wplata ją w wielką aferę związaną z ogromną imprezą. Wskazówki odnośnie winowajcy wydarzenia podsuwa jej służąca Ludmi - Natalia znana wszystkim V-lovers jako Naty. 
Supernowa stara się nie popełniać kolejnego błędu. Stara się na nowo odzyskać zaufanie Violetty wykorzystując w tym najgorszy moment jej życia. Mianowicie aresztowanie ukochanego ojca. Mimo wielu starań Ludmiła nie dopełnia swego planu i popełnia kolejny nieodwracalne tym razem błędy m.in przebiera się za Violettę i odłącza kabel od rutera,pokazuję nagranie na którym widać Leóna z Larą, niszczy jej karierę jako gwiazda You-Mix. itd. 


"Ludmiła znowu stała się taka, jak dawniej! 

Ktoś wrzucił do sieci niezbyt miły film o niej i Ludmiła uważa,że TO MOJA SPRAWKA. Jak mogłabym zrobić coś takiego, skoro sama odczułam ile problemów coś takie może spowodować?... To nie żart, tylko okropna złośliwość. A ja nie jestem złośliwa."  

Czas szybko mija. Pomiędzy głównymi bohaterkami czasem rodzą się spory lecz Violetta nie ma zamiaru rywalizować z supernową gdyż ma swoje problemy osobiste. Angażuje się w związek z nowym uczniem pochodzącym z Hiszpanii Diego, rozwija się muzycznie, spędza czas z przyjaciółmi i  akceptuje nowy związek ojca. Jednym słowem żyje normalnie prócz jednego wyjątku Leona. Były chłopak unika nastolatkę przez co bardzo cierpi. 
W tym czasie do Buenos Aires powraca długo oczekiwany Federico - Włoch który wygrał konkurs You-Mix'a Talenty 21 i opuścił Studio 21 by wziąć udział w swej trasie koncertowej. Po krótkim czasie zdobywa serce supernowej i pragnie by razem żyli w ich wszechświecie. Pod wpływem nowej miłości Ludmiła zmienia się stopniowo na lepsze m.in staje się milsza w stosunku do innych  Jednakże młody Włoch zmienia zdanie o swej wybrance gdy odkrywa przypadkowo, iż chce ona zaszkodzić jego bliskiej przyjaciółce. 


Wkrótce na jaw wychodzi plan pozbycia się głównej bohaterki z szkoły muzycznej raz na zawsze. Nastolatka jest załamana wydarzeniami mającymi miejsce w jej życiu. Postanawia nie brać udziału w głównym przedstawieniu. Ferro wyznaje swoje uczucia przed główną bohaterką odnośnie jej metamorfozy na dobre  i namawia ją do udziału w końcowym przedstawieniu. Violetta ku jej uciesze zgadza się. 


Violetta 3


Ostatni rok w Studiu, ostatni rok przeróżnych emocji , ostatni rok wszystkiego co w fioletowym serialu najlepsze. Violetta stała się bardziej dojrzalsza, odpowiedzialna i pewna siebie. Ludmiła natomiast zakochana po uszy w młodym Włochu Federico zmienia się pod wpływem jego wielkiej miłości.  Podczas show gdy Violetta Castillo zastępuje Ludmiłę Ferro śpiewając "Destinada a brillar" dochodzi do nieszczęśliwego wypadku z winy młodej Ferro. Nastolatka szczerze przeprasza gwiazdę show za jej uczynek. Ona bowiem przyjmuje przeprosiny. Wszystko zmienia się kiedy German spotyka Pricillę matkę Ludmiły śpiewającą "Veo Veo"   jest nią oczarowany. Wydaje Ramallo polecenie by jak najszybciej zdobył o niej wszelkie informacje. Wkrótce spotyka ją w Studiu On Beat na polecenie właściciela szkoły Antonia z racji wypadku supernowej z powodu młodej Violetty. 
Młoda Castillo i Ferro są zaskoczone pozytywnymi relacjami panującymi pomiędzy dwojgiem rodziców. Ludmiła prosi swoją konkurentkę o pomoc w pewnym zadaniu. Zadanie polega na tym nie dopuszczeniu do rozwoju relacji ojca Violetty i jej matki. Violetta odmówiła tłumacząc się, iż jeśli czują coś do siebie to nie można im tego zabraniać. Pomimo iż  Violettcie nie podoba się rozwijające się uczucie pomiędzy dwojgiem dorosłych w końcu akceptuje ich dobrze zapowiadającą się znajomość.   

Rodzice dwóch nastolatek rozmawiają z nimi na temat ich "uczucia". Dla nastolatki najważniejsze jest szczęście ojca ponad wszystko niż konflikty z supernową. Z kolei zaś ta uważa, że jej matka kompletnie nie pasuje do ojca Germana i postanawia zniszczyć to uczucie na dobre. Pewnego wieczoru rodzina Ferro : Priscilla i Ludmiła zostają zaproszone na uroczystą kolację do państwa Castillo. Ludmiła na prośbę matki stara się być miła dla domowników willi jednakże ciągłe pretensje z strony matki doprowadzają supernową na granicę nerwów. Ludmiła oburzona zachowaniem matki opuszcza posesję inżyniera i jego córki.  
W drugim tygodniu emitowania trzeciego sezonu a dokładniej w szóstym odcinku Ludmiła i Violetta ostatecznie pogodzą się i rozpoczną od nowa swoją znajomość. Do uwiecznią przyjacielskim uściskiem. Nastolatka spędza z młodą Ferro ogromną ilość czasu za sprawą rozwijającego  się związku jej ojca. W końcu zaczyna rozumieć powód wcześniejszego i aroganckiego zachowania supernowej. Postrzega, iż jest ona pod silną presją wrogiej matki i do tej pory nikt nie był w jej stanie pomóc. 

Martina Stoessel serialowa Violetta oraz Mercedes Lambre serialowa Ludmiła wielokrotnie w wywiadach podkreślały, iż obie postacie będą bliższe niż kiedykolwiek a wręcz zjednoczone przez los  za  sprawą związku ich rodziców.  

Wspólne spędzanie czasu, rodzinne "przywiązanie" i ta sama pasja sprawią,iż tym razem połączy ich głęboka znajomość. Zatem spodziewajmy się pięknej przyjaźni dwóch odmiennych światów. Przyjaźń nigdy nie może być zawsze idealna o czym wszyscy wiemy. W każdym momencie nadchodzi czas sporów a nawet drobnych kłótni. Przyjaciele zwykle po drobnych sprzeczkach pokonują je niesamowicie szybko wychodząc z nich  jeszcze bardziej silniejsi i przywiązani do siebie. Jeśli chodzi o przyjaźń Ferro i Castillo również takich chwil nie zabraknie. Pomiędzy Violettą a Ludmiłą niesystematycznie będzie dochodzić do kłótni m.in o uczucie łączące Priscillę i Germana. 

"Przez miłość wszystko będzie prawdą.
To przez miłość daję z siebie wszystko."

 ~ Cytat z piosenki "Si es por amor".

A zatem jakby powiedziała nasza Ludmiła spodziewajcie się wybuchu dwóch kompletnie innych planet w fioletowym wszechświecie!

OGŁOSZENIE!13 maja bieżącego roku trafiłam do załogi bloga Violetta 2 Polska pod nazwą Rose, Hope i Tinita przemierzałam dobrą drogę. 
Wówczas od tamtego czasu bardzo dużo się zmieniło.

Dziś nauczyłam się mówić żegnaj!
Nie zdradzę powodu swego odejścia bowiem to prywatna sprawa.
Nie chcę być już tzw. pieskiem na uwięzi.
Chcę spełniać swoje marzenia, iść swoją drogą nie wybraną przez kogoś.


Wszystkim czytelnikom życzę spełnienia najpiękniejszych marzeń.
Pragnę podziękować wam za wszystko.

Pozdrawiam serdecznie V-lovers!
Tinita [Hope/Rose]

33 komentarze:

 1. Post fajny.. Ludmiła rzeczywiście zmieni się bardzo, i będzie dobra? Bo jeśli tak to pewnie Gery będzie czarnym charakterem w serialu...
  A co do ogłoszenia. ..
  Strasznie szkoda, że odchodzisz. .. Aż nie mogę uwierzyć w to co czytam):
  No nic, przecież to Twoja decyzja i my nie mamy na nią wpływu, ale trudno będzie nam się z nią pogodzić. ..
  W takim razie powodzenia w przyszłości i spełniają marzenia, zasługujesz na to!;)♥♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy12:57:00

   Lily Stoessel, ludmila nie bedzie aż taka dobra, ale lepsza niż była. :D

   Usuń
  2. No w sumie tak, nie może nagle stać się aniołkiem, ogólnie nie uważać się za lepszą od innych i być mega miła itp. :D

   Usuń
 2. Odchodzisz ?? !!!! Jesteś moją ulubioną blogerką ! Piszesz bardzo ciekawe posty i ja nie kłamie dziewczyno !! Uwierz w siebie bardzo mi będzie ciebie brakowało.. Czy jest możliwe że założysz innego bloga ?? Jeśli nie chyba zrobię akcje żebyś nie odchodziła :( :P Pozdrawiam cię najserdeczniej jak potrafię <3 Przykro mi. Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę bardzo mi miło. Tak musi być. Pozdrawiam cię serdecznie i nie smuć się.

   Usuń
 3. Violetta na pewno zmieniła się przez wszystkie sezony. Jednak trochę mnie zdziwił fakt, że Ludmiła, dotąd czarny charakter, zmieni się aż tak i będzie przyjaciółką Violetty. A w sumie to będzie ciekawsze, bo przecież dotąd tylko udawała przyjaciółkę Violetty. 3 Sezon będzie cudowny! <3
  Co do ogłoszenia, to szkoda, że odchodzisz :( Jednak cię rozumiem, trzeba iść własną drogą. Mam nadzieję, że będziesz szczęśliwa w życiu i spełnisz swoje marzenia. Dziękuję Ci za wszystkie posty które napisałaś na tym blogu, będziemy tęsknić :c. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie martwcie się z pewnością kiedyś odwiedzę bloga.Tymczasem jeśli ktoś chce popisać to proszę mój twitter @SkrytaTajemnica

   Usuń
  2. Dziękuję, że odpowiedziałaś, naprawdę będę bardzo tęsknić! Jednak wiem co to znaczy chcieć iść własną drogą, więc mam nadzieję, że droga którą wybierzesz będzie dla ciebie idealna :) Nie umiem Ci dokładnie powiedzieć, to co chcę ci powiedzieć, ale mam nadzieję, że i tak mnie zrozumiesz :) Na pewno napiszę do ciebie, ale na razie nie mam twittera :(
   Spełnij marzenia, życzę ci tego z całego serca :*

   Usuń
  3. Zrozumiałam i dziękuję za miłe słowa!

   Usuń
 4. Oj będzie mi ciebie brakowało ! :(
  Powodzenia w spełnianiu marzeń.
  Zapraszam do mnie : Amormimundo.blogspot.com ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow nie spodziewałam się czegoś takiego ;( Wszyscy będziemy za tobą tęsknić :( Post świetny jak zresztą wszystkie , które pisałaś i mam nadzieje że jeszcze kiedyś wrócisz ... Powodzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że odchodzisz. Miałaś jedne z najlepszych postów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post.Szkoda,że odchodzisz będzie nam ciebie brakowało.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że odchodzisz. Jednak nie będę Cię zachęcała do zostania, nie to że Cię nie lubię ;),po prostu wydaję mi się że już podjęłaś decyzję. A z resztą, piszesz, że chcesz spełniać SWOJE marzenia, iść własną drogą. Więc to rób i nie poddawaj się!

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post! Szkoda, że odchodzisz :( Ale rozumiem, że chcesz spełniać marzenia. Życzę Ci prosto z serca spełnienia marzeń! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Supper post! Rozumiem cię <3 Tez miałam wile spraw bardzo osobistych przez które odeszłam z paru blogów :) Życzę ci byś szła za glosę serca i nie poddawała się :) Trzymam za ciebie kciuki <3 Mam nadzieję że kiedyś znajdę twojego bloga i zostanę stałą czytelniczka :))) :-*

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy17:11:00

  Super post! Myślę, że Ludmiła w trzecim sezonie zmieni się naprawdę, a związek ich rodziców je zbliży do siebie. W związku z tym, że odchodzisz bardzo mi smutno, bo kolejna redaktorka odchodzi, ale jest nabór, więc na pewno przybędzie parę nowych :) Życzę ci powodzenia w spełnianiu marzeń! To jest w życiu najważniejsze!

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy19:05:00

  Zapraszam serdecznie wszystkie V-lovers na mój blog z opowiadaniami, w którym bohaterami są postacie z Violetty ♥ →http://magicalsleep.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny post bardzo ciekawy. Dobrze że Vilu i Lu będą wkońcu przyjaciółkami. Szkoda że odchodzisz no ale napewno masz powody będzie mi brakowało twoich postów życzę powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 14. werka :)20:05:00

  świetny post ps mirta wons podała dalej mój tweet jestem Violetta Pl_Wera

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale super , a co w nim napisałaś ?:))

   Usuń
 15. Podoba mi się ten post życzę ci spełnienia marzeń Rose. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Twój ostatni post , przykro mi .. , ale bardzo ciekawy .
  Nie wiem jak to będzie z tą naszą Ludmiła , na pewno się zmieni , ale jak bardzo ?
  Od początku 3 sezonu widać jak powoli się do siebie z Vilu zbliżają !
  A Tobie życzę spełnienia marzeń , idź własną drogą :)
  Może jeszcze założysz bloga , którego jak tylko znajdę , będę stałą czytelniczką :)
  POWODZENIA KOCHANA !

  OdpowiedzUsuń
 17. No jak możesz tylko ty tutaj piszesz dobre posty reszta pisze już nudne,noi niemam po co tu więcej wchodzić .Więc ja też mówię żengnaj

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo fajny post :) Można się naczytać :D
  Szkoda, że odchodzisz, pisałaś bardzo dobre posty. Z chęcią czytałam wpisy twojego autorstwa. No, ale cóż, każdy ma swoje życie i rozumiem twoją decyzję. Życzę powodzenia w spełnianiu marzeń <3

  OdpowiedzUsuń
 19. werka:)14:25:00

  dodałam zdjęcie na którym jest napisane za polska kocha mirte

  OdpowiedzUsuń
 20. Szkoda że odchodzisz. Naprawdę lubiłam twoje posty

  OdpowiedzUsuń
 21. Wiktoria Holeczek08:50:00

  Bez ciebie nie będzie to to samo ale powodzenia w spełniamiu marzeń

  OdpowiedzUsuń
 22. szkoda że odchodzisz lubiłam cię ale życze powodzenia w dalszym życiu

  OdpowiedzUsuń
 23. a co do Ludmiły naprawde bardzo się zmieniła i zmienia się nadal .Na koniec 1 sezonu miała się zmienić bo to miał być ostatni sezon ale że doprosiliśmy się 2 to kiedy vilu tak przez nią cierpiała ludmile na koniec sezonu było naprawdę przykro .Drugi też miał być ostatni a tu prosze mamy 3 ..O to przykład co mogą zdziałać V-Lovers

  OdpowiedzUsuń
 24. Super, zapraszam do mnie 3-sezon-Violetty.blogspot.com.
  Skomentuj to ja też skomentuje.
  Pozdrawiam i cudowny blog. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co? Nie możesz odejść . Blogowałaś najlepiej na świecie. :'(

   Usuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!