6 sie 2016

[Ciekawostki] Najlepsze wykonania obsady na żywo: Mercedes

NAJLEPSZE WYKONANIA MERCEDES. Blondynka, która wie czego chce. Unikatowy wokal. Niepowtarzalny styl. Wiecie już, o kim mowa? W ciągu wszystkich trzech sezonów serialu Ludmiła przeszła wielką metamorfozę. Największego "kopa" do zmian w lepszą, cieplejszą osobą zdecydowanie dał jej ukochany, Federico. Jest jednak coś, co się nie zmieniło - czy to w piosence "Destinada a brillar" czy w "Quiero" Ludmiła czaruje nas swoim głosem. A przecież nie byłoby panny Ferro bez dziewczyny, która przez te wszystkie lata się w nią wcielała, czyli Mercedes Lambre. Pamiętacie pierwszy wpis z serii Najlepsze wykonania obsady na żywo? Po pierwszym poście z niej, poświęconym Ruggero (KLIK) wnoszę, że posty tego typu się Wam podobają, więc dziś postanowiłam dodać kolejny, tym razem poświęcony Mechi.

MECHI I MUZYKA: Mercedes uczyła się śpiewu już w swoim rodzinnym mieście, La Plata. Nauki pobierała przez cztery lata u profesora Gabriela Giangrante w akademii CEFOA. Z pewnością bardzo jej się to opłaciło, bo dzięki temu może nas zachwycać swoim pięknym głosem. Trzeba przyznać, że wokal Mercedes jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju i choć dziewczyna nie planuje iść muzyczną drogą (przypomnienie: woli aktorstwo) to przygotowałam zbiór wyjątkowych utworów w jej wykonaniu. Jesteście ciekawi, jak poradziła sobie blondynka? Zapraszam!


DESTINADA A BRILLARChyba nie ma takiej osoby, która nie kojarzyłaby piosenki "Destinada a brillar", będącej niekwestionowanym hymnem Ludmiły. Trzeba przyznać, że tekst jest dość wymowny: Jesteśmy najlepsi, jesteśmy sukcesem ; Jestem gwiazdą urodzoną by błyszczeć... Utwór sam w sobie jest dość dynamiczny, ale cobyście powiedzieli na jego nieco delikatniejszą wersję? Takową właśnie uraczyła nas Mechi w programie The U-Mix show. Obserwując ją grającą na gitarze wraz z Pancho nie sposób się nie wzruszyć. Delikatny wokal Mer przenosi nas w inny świat. Jeśli ktoś spoza fioletowego świata usłyszałby utwór, a nie znał jego tłumaczenia - jestem niemal pewna, że nie powiedziałby iż jest to piosenka o zdobywaniu sławy.


QUIEROKolejna utwór zaśpiewany przez dziewczynę w The U-mix show. Jak dobrze wiemy, w serialu została ona napisana przez Violettę, której Ludmiła ukradła piosenkę. Szczerze mówiąc to wykonanie podoba mi się nawet bardziej od tego znajdującego się na płycie. Dominuje tu prostota i umiar. Nie przedłużając dłużej - po prostu zapraszam Was do przesłuchania.


HABLA SI PUEDESMów, jeśli możesz... To w tej piosence Violetta wyrażała swoje wątpliwości względem uczuć wobec Leona i Tomasa. Pomyślelibyście, że Ludmiła mogłabym ją zaśpiewać? Cóż, trzeba przyznać, że Mercedes naprawdę świetnie sobie poradziła z tym utworem. Jest to nieco inna wersja w porównaniu do oryginału. Co o niej sądzicie?


LUZCzy może być większy dowód przyjaźni niż napisanie dla bliskiej osoby piosenki? Tini jest szczęściarą, że ma taką przyjaciółkę. Jak pewnie wiecie, Mercedes napisała dla niej piosenkę pt. Luz (po polsku Światełko). Co więcej mogę dodać? To kolejne znakomite wykonanie blondwłosej Argentynki. Oprócz obejrzenia powyższego filmiku, gorąco zachęcam Was także do zapoznania się z tekstem tej piosenki. Na pewno nie pożałujecie ;) 


HIJA DE DIOSJak wiecie, Mercedes jest bardzo wierzącą osobą. Jakiś czas temu nagrała cover do piosenki Hija de Dios, czyli Córka Boga. W tym poście wiele razy pada słowo wzruszające. Ale naprawdę nie wiem, jak inaczej mogłabym opisać uczucie towarzyszące mi podczas słuchania Mechi. Słuchając tego utworu miałam łzy w oczach.


ALGO SE ENCIENDECóż, zdecydownie dominują tu Violettowe utwory. Tym razem Algo Se Enciende w wykonaniu naszej Mer. Dla przypomnienia - piosenkę w serialu napisała Angie. To żywy i bardzo pozytywny kawałek, a w wersji Mechi jest równie świetny co oryginał!


PELIGROSAMENTE BELLASTu z góry przepraszam, że tak długie wideo - Mer pojawia się w ok. 38:14 minucie. Ten fragment jest Wam na pewno znany - mogliśmy go zobaczyć w filmie Violetta: Podróż. Jest to zdecydowanie jedno z tych wykonań, które bardzo przypadło mi do gustu. Czy tylko mnie tak się podoba, jak Mechi potrafi zmienić szybkie piosenki w powolne, pełne uczucia utwory?


Wzruszenie, wzruszenie i jeszcze raz wzruszenie - myślę, że tak można najlepiej podsumować ten post. Chciałam napisać jeszcze wiele ale wydaje mi się, że w przypadku Mechi słowa są zbędne. Po prostu usiądźcie, zamknijcie oczy i dajcie się ponieść jej muzyce.


KTÓRE WYKONANIE PODOBA SIĘ WAM NAJBARDZIEJ? 

4 komentarze:

 1. Anonimowy20:38:00

  "Algo se enciende" w wykonaniu Mer jest moim zdaniem lepsze od oryginału <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy22:00:00

   Prawda! Mechi ma tak śliczny głos.. trochę szkoda że chce się dalej rozwijać w stronę aktorsta chociaż te jej wszystkie miny i zachowania :') Dziewczyna ma talent!

   Usuń
 2. Anonimowy08:30:00

  Najbardziej podoba mi się "Algo se enciende", ale inne wykonania oczywiście też są przepiękne! Szkoda, że Mechi nie planuje wydać płyty :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy03:45:00

  Dlaczego ja płaczę przy algo se enciende ? xD

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!