8 paź 2015

[Relacja] Samu w Polsce | Spotkanie | Prasa


SAMU W POLSCE | SPOTKANIE | PRASA.  Pamiętacie jak bardzo cieszyliśmy się kiedy nasza ukochana obsada w marcu i w sierpniu zawitała do Polski albo kiedy Lodovica aż trzy raz odwiedziła nasz kraj? Chyba nikt nie zaprzeczy, że ten rok należy do nas, polskich V-Lovers. Nie da się ukryć, że filetowa ekipa pokochała nasz Polskę, a w szczególności Samuel, który jeszcze niespełna dwa tygodnie temu przekroczył granice naszej ojczyzny. Wieść, że aktor już wkrótce ponownie przyleci do naszego kraju zaskoczyła wszystkich, w końcu to by pomyślał, że Brazylijczyk tak szybko wróci do Polski? Samu spędził u nas cztery dni, ale jak sam powiedział - jeszcze tu wróci. Podczas swojego pobytu w Polsce Samuka odwiedził poznańską szkołę, domy dziecka oraz znalazł czas dla mediów oraz na spotkanie z fanami w Warszawie. Szczegółowa relację z wizyty Nascimento znajdziecie w rozwinięciu posta. Zapraszam...


Samuel już podczas pierwszego pobytu w Polsce poczuł się u nas jak w domu. Chyba nikt nie zaprzeczy, że Brazylijczyk wręcz pokochał nasz kraj. Sam polski fotograf Samu napisał, iż aktor jest zafascynowany polską młodzieżą oraz kulturą naszego kraju. Będąc w Krakowie pytał się zwykłych przechodniów jak się tu się żyje lub kto nam pomaga. Z każdą wizytą poświęcał nam mnóstwo czasu oraz dawał mam tyle miłości. Pamiętacie ile pięknych tweetów zostało skierowane do nas, polskich fanów, niekiedy nawet w naszym ojczystym języku albo kiedy Samu wraz z obsadą opuścił Polskę, ale mimo to ciągle o nas pisał? Było to dla nas wszystkich coś absolutnie niesamowitego, zwłaszcza, że jeszcze dwa lata temu cieszyliśmy się ze zwykłego "Polonia" na TwitCamie. Czy przyszło Wam  przez myśl, że miesiąc po pięciu niesamowitych koncertach, Samuka znów przekroczy granice naszej ojczyzny? Było to dla nas ogromne wyróżnienie, w końcu aktor swoją przerwę od koncertowania, aby ponownie przylecieć do naszego kraju! Tym razem jego celem był Poznań. Polscy fani jak zwykle stanęli na wysokości zadania i godnie przywitali Nascimento - hashtag #SamuelEnPolonia znalazł się w trendach!
SAMU W POLSCE. Już pierwszego dnia swojego pobytu (28.09.15)Samu  spotkał się z uczniami poznańskiego gimnazjum nr 63 im. Laureatów Nagrody Nobla, aby porozmawiać z nim o wartości życia. Niestety na spotkaniu było przeznaczone tylko i wyłącznie dla uczniów szkoły i nikt inny nie mógł tam wejść, natomiast dzięki uprzejmości pana Marina Melanowicza (fotograf Samuela) reszta fanów mogła w internecie oglądać relację na żywo. Brazylijczyk odpowiadał na pytania związane z głównym tematem, ale także na te dotyczące jego życia prywatnego czy też "Violetty". Osoby, które oglądały Live Stream doskonale wiedzą, że to, co tam się działo było po prostu niesamowite. Wszystkich szczególnie wzruszyła piosenka napisana przez aktora specjalnie dla polskich fanów. Czy to nie piękne? Samu przyznał, że nie zdążył dokończyć swojego utworu, dlatego w pewnych momentach improwizował, jednak mimo to wszyło mu absolutnie genialnie! To nie wszytko! Samuel powiedział wtedy także, że już wiosną ponownie odwiedzi nasz kraj. Więcej o spotkaniu możecie dowiedzieć się w tym poście: [klik].Kolejnym przystankiem był poznański dom dziecka. Tam Nascimento wybrał się wraz z wybranymi uczniami gimnazjum drugiego dnia swojej wizyty. Samuel rozmawiał tam z dziećmi oraz młodzieżą i uwaga - to właśnie wtedy powiedział, że jest CZARNYM POLAKIEM! Pewnie nigdy nie przyszło Wam przez myśl, że z jego ust padną tak piękne słowa, a jednak. W między czasie Samuka znalazł czas na udzielenie wywiadu dla stacji telewizyjnej WTK. Niestety nastąpiła mała zmiana planów, ponieważ gwiazdor poinformował nas, iż zostanie w Polsce krócej niż wcześniej było to planowane, jednak zapewnił, że jeszcze tu wróci, a także zapowiedział spotkanie z fanami w Warszawie.
SPOTKANIE. Całe wydarzenie miało miejsce na Starym Mieście w Warszawie w godzinach 15.30 - 16.30. Muszę przyznać się, że zebrała się dosyć duża grupa fanów. Kiedy tylko wszyscy zobaczyli Samuela od razu do niego podbiegli. Jak się okazało Brazylijczyk nie był sam, ponieważ oprócz fotografa oraz jego córki pojawił się też polski aktor Maciej Musiał, co było dla wszystkich ogromnym, oczywiście pozytywnym zaskoczeniem. Na samym początku zrobiono grupowe zdjęcie, natomiast później każdy pojedynczo zaczął podchodzić do Samu. Można było zrobić jedynie zdjęcie, a głównym powodem tego był ograniczony czas. Z początku panu Melanowiczowi było trudno ustawić fanów, nie obyło się także bez przepychanek. Niestety, ponieważ aktor spieszył się na lotnisko spotkanie zostało skrócone, a połowa fanów została bez niczego. Osobiście było mi bardzo przykro, ponieważ nie udało mi się zrobić z nim zdjęcia, ale najważniejsze jest to, że mogłam go chociaż zobaczyć. Serialowy Broduey dostał kilka prezentów i uwaga - w tym także... pierogi!


PRASA

Samuel Nascimento w Poznaniu. Broadway z Violetty przyjedzie do nas!

Podczas trasy koncertowej Violetta Live w Polsce, Samuel pojawił się dwukrotnie na scenie: w marcu i sierpniu tego roku. Odwiedził Łódź, Warszawę i Kraków. Koncerty w Polsce, w których występował wraz z obsadą Violetty obejrzało 100 tysięcy osób. 

- Zafascynowany Polską, polską kulturą i młodzieżą postanowił w przerwie trasy koncertowej odwiedzić po raz kolejny nasz kraj. Samuel czuje potrzebę rozmów z młodzieżą na temat ich życiowych problemów, promując hasła: "Kochaj swoje życie", "Nie jesteś sam" i "Życie ma wartość" - mówi Marcin Melanowicz, reprezentujący brazylijskiego aktora w Polsce. 

Kiedy Samuel Nascimento przyjedzie do Poznania? Aktor spotka się z uczniami z naszego miasta w poniedziałek, 28 września o godzinie 17.00 w gimnazjum przy ul. Drzymały 4/6. 

Sam Nascimento mówi: - Zawsze interesowałem się tym, co przeżywają młodzi dorastający ludzie. Tak było jeszcze przed pracą w telewizji. Pochodzę z miejscowości w Brazylii, gdzie narkotyki i ich przemyt był bardzo silny. Stąd potrzeba zrobienia coś dla młodych ludzi narodziła się w moim sercu już bardzo wcześnie.Uważam, że obecne pokolenie potrzebuje na nowo uczyć się rzeczy, które zatracamy, jak: wartość jaką niesie życie, wartość jaką jest miłość. Osobiście podczas mojego ostatniego pobytu w Warszawie zrozumiałem, że powinienem z młodymi ludźmi z Europy rozmawiać, poruszać problem dot. samobójstw i ta świadomość była impulsem do działania. Nie myślę, że to ja wybrałem Polskę. Myślę, że to jest aktualne przesłanie dla Polski: wpłynąć i przekonać młodych ludzi do życia pełnią, obudzić ich do rzeczy większych niż ich życie. Chcę im powiedzieć, że to jest najważniejszy czas w ich życiu, nie to co będzie, nie to co było, ale to co jest TERAZ. To jest moment, w którym nie tylko powinni zwyciężać swój lęk, obawy i strach, ale dobrze byłoby aby rozejrzeli się wokół i dostrzegli potrzeby innych. Zapewne wtedy zobaczą te potrzeby i zaczną inaczej patrzeć na życie. Ich lęki i obawy znikną. Doceniam miłość i dawanie. Uważam, że jesteśmy tutaj po to, żeby bardziej dawać niż otrzymywać. Kiedy otrzymujesz dużo, dajesz dużo. Samuel Nascimento w Poznaniu. Gwiazda serialu Violetta na spotkaniu z gimnazjalistami.

Samuel Nascimento przyjechał do Polski. Aktor, piosenkarz i tancerz, gwiazda High School Musical oraz serialu Violetta (w ktorym gra postać Broadwaya) spotkał się z uczniami Gimnazjum nr 63 w Poznaniu.

- Jest niesamowicie. Bardzo się cieszę, że tu jestem. Jest czadresko! - mówił na spotkaniu w Poznaniu Samuel Nascimento. 

Jak się okazało podczas rozmowy w szkole przy Drzymały, Sprawczynią całego zamieszania była uczennica poznańskiego gimnazjum, Ala. To dzięki fance Violetty, Samuel Nascimento przyjechał do Polski. 

Gimnazjaliści musieli chwilę poczekać na własną rozmowę z gwiazdorem, bo niespodziewanie przed salą pojawiła się poznańska telewizja, która chciała "wyciągnąć" Samuela na krótką rozmowę. Brazylijczyk jednak nie opuścił swoich słuchaczy. Przestawił kanapę na scenie i zaprosił dziennikarzy, mówiąc "czujcie się jak w domu". 

Samuel Nascimento w Poznaniu mówił młodym ludziom o tym, żeby pamiętali jak wielką wartość niesie życie i jak ważna jest miłość. Samuel przypominał, że młodość to najważniejszy czas w życiu i właśnie teraz jest czas na zwyciężanie lęków, obaw i... pomoc drugiemu człowiekowi. 

- Pochodzę z miejscowości w Brazylii, gdzie narkotyki i ich przemyt był bardzo silny. Stąd potrzeba zrobienia czegoś dla młodych ludzi - mówił jeszcze przed spotkaniem w Poznaniu aktor. 

Z sali padało wiele pytać do młodego aktora. Jak to się stało, że jesteś sławny? - spytał ktoś. - Od 7 lat pracuje z Disneyem. Szaleństwo Violetty opanowało cały świat. I jakoś tak to się stało - odpowiadał z uśmiechem gość poznańskich gimnazjalistów. 

Padło także pytanie o to, co Samuel robi, gdy nie śpiewa i nie tańczy, o związek z serialową Kamilą, życiowe wartości a nawet... o nick na Snapchacie. 


Kim jest Samuel Nascimento?

Przypominamy: brazylijski aktor, tancerz i gwiazda serialu Violetta ma 25 lat. Samuel Nascimento urodził się w Guarulhos, mieście w południowo-wschodniej Brazylii, w stanie São Paulo. Jako nastolatek przygodę ze śpiewaniem zaczynał wraz z przyjaciółmi w kościelnym chórze. 
Przygodę na scenie zaczynał od brazylijskiej wersji High School Musical - w 2008 i 2009 roku. Grał także DJ-a w serialu Quando Toca o Sino" (polskim odpowiednikiem jest serial "Do dzwonka" emitowany w Disney Channel). 

Samuel Nascimento - zwany przez fanów "Samukitas" jest też wielkim entuzjastą futbolu. Jego ulubionym piłkarzem jest - któż by inny - Neymar (brazylijski piłkarz występujący na pozycji napastnika, reprezentant Brazylii, piłkarz FC Barcelona).

Samuel Nascimento w Poznaniu. Spotkanie z fanami już w ten weekend!

- Pochodzę z miejscowości w Brazylii, gdzie narkotyki i ich przemyt był bardzo silny. Stąd potrzeba zrobienia czegoś dla młodych ludzi - mówił jeszcze przed spotkaniem w Poznaniu aktor. 

Brazylijczyk od 7 lat pracuje dla wytwórni Disneya - 

- Szaleństwo Violetty opanowało cały świat. I jakoś tak to się stało - odpowiadał z uśmiechem gość poznańskich gimnazjalistów. 

W niedzielę, 11 października, Samuel Nascimento będzie do dyspozycji fanów w C.H. King Cross Marcelin. Od godz. 15 do 18 będzie rozdawał autografy, rozmawiał i pozował do zdjęć. Wywiad dla WTK


WSZYSTKO DZIEJE SIĘ TAK SZYBKO, A NIESPODZIANKI DLA NAS NIE MAJĄ KOŃCA. LEDWO SAMUEL WYLECIAŁ Z NASZEGO KRAJU, A JUŻ 11 PAŹDZIERNIKA PONOWNIE ODWIEDZI POLSKĘ! TYM RAZEM ZOSTANIE ZORGANIZOWANE SPOTKANIE W CENTRUM HANDLOWYM KING CROSS MARCELIN W POZNANIU, W GODZINACH 15.00 - 18.00.

10 komentarzy:

 1. Trochę wkurza mnie napis "Brouduey z serialu Violetta", no ale np. Małe dziwczynki tylko tak go skojarzą! ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety tak już jest, zawsze muszą wspomnieć o tym, że jest to postać z Violetty. :/

   Usuń
 2. Czemu znów w Poznaniu?! Czemu nie Katowice, Wrocław? Miejsce, w którym jeszcze nie był!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Znowu Poznań. Mógłby pojechać na północ (ale i tak mieszkam w Warszawie i nie byłam na spotkaniu). Do Vlovers z północy przyjechałby chociaż Samu ;)
   We are Vlovers!
   A przy okazji zapraszam na mojego bloga:
   passionsmy.blogspot.com

   Usuń
 3. Anonimowy14:16:00

  Szczerze ??? Rzygam już Samuelem xd

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy14:20:00

  Byłam na spotkaniu w Warszawie, bo do Poznania w życiu bym nie pojechała, ale strasznie mnie zaskoczył. No ale zdziwienie dla Was. Nie pozytywnie. Kompletnie nie spodziewałam się, że tak bd się zachowywał. Po pobytach w Łodzi, Wawie i Krakowie (w marcu i sierpniu ) byłam już w stanie nazwać się Samukista, ale chyba zbyt pochopnie się oceniłam. Tyle chciałam powiedzieć. ;))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Znowu Poznań? Czemu nie Katowice lub Kraków na przykład?! No tak zawsze sie musi powtarzać, najpierw była Wawa to teraz Poznań!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jezu.... Ale marudzicie!!! CIESZCIE SIE ŻE W OGÓLE PRZYJEŻDŻA! KIEDYŚ BYŁO TAK ŻE GDY CZŁONEK OBSADY WYPOWIEDZIAŁ SŁOWO ,,POLONIA" TO SKAKALIŚMY JAK PORĄBANI! A TERAZ? TAK JEST ZAWSZE... KTOŚ PODAJE CI DŁOŃ ALE TY CHCESZ CAŁĄ RĘKĘ.... OGARNIJCIE SIE LUDZIE!!! Okej. Nie byłam na ani jednym koncercie w Polsce ale cieszę się że obsada mogła zadowolić innych... Teraz to tylko Pycha, zazdrość gniew... Nie tak powinny zachowywać się prawdziwe v-lovers.... Powinnyśmy się jednoczyć a nie kłócić... Komu jest to potrzebne?
  P.s. Ten komentarz nie miał na celu nikogo obrazić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy12:10:00

  On ma córkę ??????

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!