28 maj 2014

Czarownica w kinach od 30 maja


Najnowszy film Disneya ''Czarownica'' zbliża się wielkimi krokami, już w piątek w wybranym przez nas kinie będziemy mieli okazje zobaczyć nie tylko dobrą grę aktorską Jolie,ale także  poznać historie Aurory i Diaboliny w całkiem innym świetle. Lecz kim dokładnie jest mroczna czarownica i jaką role odegra w filmie, dowiecie się w rozwinięciu postu.


Pierwsze pojawienia 

Diabolina pierwszy raz pojawia się w roku 1959 w filmie ''śpiąca królewna'',animacją postaci zajął się Marc Davis. Imię ''Maleficent'' nadane czarownicy nie jest przypadkowe,po przetłumaczeniu daje nam to przymiotnik, który oznacza ''czynienie zła lub krzywdy''. Twórcy przy tworzeniu postanowili odbiec od standardowego wyglądu czarownicy (miotła,zielony,nos,kapelusz itp.), nadali postaci elegancki i zarazem złowieszczy wygląd, postać także nie jest gruba i niska jak standardowe czarownice natomiast jest wysoka,szczupła i ma zieloną skórę, wyróżniają ją jej długie czarne spiczaste rogi. Jest ubrana cały czas, w pełni zbudowany czarny kostium ze spiczastymi, fioletowymi kołnierzami. Jedną z wielu ciekawostek w Maleficent jest to, że została zaprojektowana na wzór gigantycznego nietoperza wampira. 


Maleficent w grach

Postać czarownicy możemy zobaczyć w grach, między innymi w grze ''Kindgom Hearts''. W której wciela się w przewodnika złych mocy, dąży do  porwać siedem księżniczek serc, i pogrążenia świata w nieskończonej ciemności. Ostatecznie i tak zostaje pokonana, jednak wraz z kontynuacjami serii ''Kindgom Hearts'' powraca wskrzeszona, tym samym zostając ponownie pokonana przez siły dobra.


Wielki powrót!!!

Jednak czarownica po fenomenie ''królewny śnieżki'' nie pojawiła się w bardziej znaczących produkcjach, nie licząc ról epizodycznych w serialu ''Cafe Myszka''. Więc najprościej mówiąc Maleficent odeszła na ''boczne tory''. Na jej wielki powrót musieliśmy czekać 55 długich lat, jednak teraz nie tylko zobaczymy Czarownice jako postać drugoplanową tylko jako główną bohaterkę, która opowie nam swoją historie.


Multimediów promujących najnowszą ''Czarownice'' jest masa specjalnie dla was zabraliśmy wszystkie które pojawiły się do tej pory :).Opis

Zrealizowany z wielkim rozmachem film „Czarownica”, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej Królewny”. Czarownica po raz pierwszy pojawiła się na srebrnym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya.

Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień… Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Gdy dziewczynka dorasta Czarownica zdaje sobie sprawę, że Aurora jest kluczem do pokoju w skłóconym królestwie.''Czarownica'' w kinach od 30 maja!!! 

1 komentarz:

  1. Anonimowy12:25:00

    ja na to jadę na wycieczce :**

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!