4 maj 2014

Niech moc będzie z wami Star Wars Day


Dawno,dawno temu w odległej galaktyce mogliśmy napisać wam jak spędzić ''Star Wars Day'' (link), lecz w tym poście chcielibyśmy przybliżyć wam historie ''Star Wars'' od początku do końca i także wytłumaczyć czym jest Star Wars Day, więc jeżeli jesteście ciekawi zapraszam do rozwinięcia postu.

Może na początku czym są ''Gwiezdne wojny''. 


Gwiezdne wojny (ang. Star Wars)- seria filmów fantastycznych z gatunku space opera (science fantasy) George'a Lucasa oraz innych produktów związanych ze światem stworzonym w filmie: wydawnictw literackich, komiksów, gier fabularnych, gier komputerowych itp. 

Kim jest George Lucas ? 

George Lucas, właściwie George Walton Lucas Junior (ur. 14 maja 1944 roku w Modesto, Kalifornia)- amerykański reżyser, producent, scenarzysta, a także okazjonalnie aktor. Jeden z najbardziej znanych twórców kasowych filmów w Ameryce. Debiutem kinowym Lucasa był antytotalitarny THX 1138, jednak popularność zyskał dzięki młodzieżowemu filmowi Amerykańskie graffiti. Zasłynął stworzeniem popularnej serii Gwiezdne Wojny, był także pomysłodawcą filmów i serialu o przygodach Indiany Jonesa. Lucas założył firmy LucasFilm (produkcja filmów), Industrial Light and Magic (efekty specjalne) oraz LucasArts (gry komputerowe). 
_________________________________________________________________________________

Mimo że samej idei 4 maja nie wymyślił LucasFilm, to wytwórnia filmowa, która stworzyła Star Wars, od samego początku w pełni wspierała ducha fanowskiej społeczności, który sprawia że ten dzień jest tak szczególny. Oficjalny blog StarWars.com, jak i oficjalne kanały społecznościowe: Twitter (@starwars, #StarWarsDay) oraz Facebook ( facebook.com/starwars ) pomagają szerzyć ideę i prezentują działania fanów. Polska ma również oficjalny fanpage facebook.com/starwarspl

4 maja rozpoczyna się sezon wielkiego świętowania. Miesiąc maj od zawsze był ważnym czasem dla fanów Star Wars. Sześć fabularnych filmów sagi miało swoją premierę właśnie w maju (począwszy od oryginalnych Star Wars z 25 maja 1977 r.). Aby tradycji stało się zadość, w tym roku praca na planie zdjęciowym VII części Star Wars rozpocznie się również w maju. W tym miesiącu przypadają także urodziny George'a Lucasa (14 maja 1944 r.). W nawiązaniu do tej daty Walt Disney Word Resort organizuje już Star Wars Weekends (w tym roku zabawa rozpoczyna się 16 maja). 

4 maja w Warszawie cały Fort Sokolnickiego zostanie opanowany zarówno przez Rycerzy Jedi, jak i odziały imperium- Lorda Vadera, Szturmowców, Imperatora, Gwardzistów oraz droidy- R2D2 i złoty droid protokolarny C-3P0, pierwszy raz pokazany publicznie przez Stowarzyszenie Star Wars Artistic Team. Ponadto, na widzów Disneya XD czeka premiera odcinków Star Wars: Mistrowie Mocy, w którym widzowie co tydzień przez 1O tygodni będą poznawać jedną z głównych postaci Star Wars. Uruchomiona zostanie również polska strona dla najmłodszych fanów disney.pl/star-wars. Niewątpliwie każdy fan Star Wars znajdzie tego dnia coś dla siebie. 

_________________________________________________________________________________

Star Wars Day na portalach społecznościowych 


Niech moc będzie z wami!!!

4 komentarze:

 1. Anonimowy17:39:00

  Heh spox święto ;) J.M v-lover

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy17:46:00

  Ps Pierwsza ;) ;) ;3 !!! J.M v-lover

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy20:53:00

  to blog o Violettcie, czy o Star Wars???

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy21:31:00

  Super post.Ma on urodziny 14 maja a ja 15 maja;-).
  Jusia

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!