16 maj 2014

[Recenzja] Violetta:Sekrety i marzenia Violetty Rok Później


Niedawno bo we wrześniu do polskich sklepów trafiła książka o zaskakującym tytule ''Sekrety i marzenia Violetty'', kupując książkę nie wiedzieliśmy co możemy znaleźć w środku, lecz szybko wszyscy V-lovers po przeczytaniu pierwszych stron mogli stwierdzić że książka jest inna od tych które pojawiły się na rynku, bowiem nie jest to nic innego niż pamiętnik Violi, przeniesiony do książki wydanej przez firmę Egmont. 


'''Sekrety i marzenia Violetty' Rok później'' tak właśnie nazywa się kontynuacja ''Sekretów i Marzeń'', Violetta która była nie śmiała, stała się bardziej zdecydowana i pewna tego co robi, teraz mamy możliwość przeczytać pamiętnik Violetty i dowiedzieć się o czym myśli. 


Na początku zapoznajmy się z informacjami na temat książki. 

Ilość stron: 187 

Wydawnictwo: Egmont 

Cena: 29,99 

Data premiery: 2014-04-02 

Opis: Violetta, która opowiada o sobie w nowej książce 
Sekrety i marzenia  Violetty - rok później, 
jest dojrzalsza. Bardziej zdecydowana i świadoma
własnej wartości, nosi niepewność w sercu,
ale jest zakochana nad życie.
Oto cała ona i jej pamiętnik.

Książka Sekrety i marzenia Violetty - 
rok później, napisana na podstawie 
serialu Disney Channel, to wyczekiwana 
kontynuacja bestsellera Sekrety 
i marzenia Violetty z 2013 roku, 
przełożonego na sześć języków 
i zajmującego najwyższe miejsca 
na listach najpopularniejszych książek 
dla nastolatek.


Okładka 

Chyba każdy słyszał już powiedzenie, nie ocenia się książki po okładce, jednak w naszej recenzji zaczniemy  od dokładnego opisania oprawy książki. Na samy początku na pewno każdemu w oczy rzuca się uśmiechnięte zdjęcie Violetty, które jak najbardziej zachęca do przeczytania książki w całości, natomiast w tle widzimy tło charakterystyczne dla pamiętnika Violi, które także mogliśmy zobaczyć w serialu, u góry w prawym boku tradycyjnie możemy zobaczyć logo serialu. Książka jest zamykana i otwierana za pomocą fioletowej gumki, która dodaje urokowi przy otwieraniu i zamykaniu książki. 

W środku  


Już na pierwszej stronie, możemy znaleźć rysunki narysowane przez Violettę, już po przeczytaniu pierwszej strony pamiętnika możemy zauważyć jedną z wielu zmian które zaszły w Violetcie, z dziewczyny nie śmiałej nie pewnej siebie, stała się nastolatką świadomą swojego talentu, i także pewną podejmowanych przez nią decyzji. 

Jeszcze raz budzę się tutaj. 
W swoim świecie. Nie zatrzymam się.
Bo chcę do samego końca 
przeżyć to, co jest mi przeznaczone. 
Urodziłam się, by śpiewać. 
Muzyka to moja więź z przeszłością
i światło. Które oświetla mi drogę 
do przeszłości. 

                         Mam na imię 
                                        Violetta,
                                                                I oto właśnie ja. Mimo iż książka posiada dużo stron (187), to bardzo szybko się ją czyta, co jest spowodowane łatwym językiem, dlaczego łatwym nie zapominajmy że właścicielką pamiętnika jest Violetta która jest nastolatką, i na każdej stronie pozostawia rysunek, czasami mały a innym razem duży na całą stronę. Jeżeli nie lubisz czytać książek to gwarantuje że tą książkę przestudiujesz więcej niż jeden raz, mi osobiście przeczytanie całej książki zajęło godzinę i 15 minut, warto zaznaczyć że nie przepadam szczególnie za lekturami dłuższymi niż 100 stron.  


Na początku czytając pamiętnik miałem uczucie że się zanudzę na śmierć czytając wszystko o czym już wiedziałem z serialu. Jednak tym razem się pomyliłem, czytając możemy dowiedzieć się nie tyle co się wydarzyło ale co w danej chwili, momencie czuła Viola, jednym słowem możemy zobaczyć jej myśli, producenci nie spoczęli na laurach w pamiętniku postanowili umieścić zdarzenia o których w serialu nie było zupełnie mowy, jednym z wielu przykładów jest kartka na której Viola przyznaje się że często myśli o swojej pierwszej miłości którą był nam bardzo dobrze znany Tomas Heradia. 


''Sekrety i marzenia Violetty Rok Później'' pozwoliły przypomnieć mi 40 pierwszych odcinków drugiego sezonu, może wydawać się że kupno książki jest tylko nie potrzebnym wydatkiem. Ale sam serial nie umożliwia nam przeżyć  momentów z perspektywy Violetty, a pamiętnik jak najbardziej na to pozwala, warto wspomnieć że naprawdę świetnym uczuciem jest mieć świadomość że masz na własność pamiętnik Violi, który w serialu może posiadać wyłącznie ona. Jednym słowem możemy wczuć się w powiernika tajemnic i marzeń Violetty. Nie wiem czy tylko ja, czytając pamiętnik przeżywałem wszystko jakby się działo naprawdę, dzięki książce wzbudziły się moje emocje które były bardzo dobrze ukryte, na samym początku książki możemy zobaczyć że Violetta myśli cały czas o Leonie, i o uczuci którym kiedyś się darzyli, na pewno dodało to ''smaku'' fanom Leonetty, jednak pamiętnik jest całkowicie wierny serialowi, i po raz drugi musiałem przeżyć rozstanie Leona i Violetty. 

Na pewno jesteście ciekawi czy sprawy w serialu i pamiętniku są takie same, jeżeli was to ciekawi to z czystym sumieniem mogę stwierdzić że wszystkie perypetie są takie same. W książce dokładnie jak w serialu od pierwszych momentów czytania pojawia się Diego, który próbuje zwrócić uwagę Violetty na siebie, z czasem jednak mu się to udaje. Nie zabrakło także wspomnieniu o miłości Marco do Fran, Esmeraldy i Hermana itp. 
Mogę zupełnie szczerze powiedzieć że fajnie że miałem okazję przeczytać ''Sekrety i Marzenia Violetty Rok później'' książka posłużyła dla mnie jako rozwinięcie i przypomnienie serialowych perypetii Violetty i jej przyjaciół. 

Książka kończy się w momencie występu w 40 odcinku, na następnej stronie możemy znaleźć miejsce na nasze zwierzenia, sekrety i wyznania. 

Plusy 

Napisana w łatwy sposób 
Dużo rysunków 
Pomaga zrozumieć serial z perspektywy Violetty. 
Ma dużo stron 
Ładny desing 


Minusy 

Zdjęcia postaci, pamiętnik Violetty, wyobrażałem sobie pisany z niewieloma rysunkami, jednak nie spodziewałem się zdjęć, może nie pojawiają się tak często jak rysunki, lecz jednak nie pasowały mi do stylu pamiętnika serialowej Violetty. 

Podsumowując: ''Sekrety i Marzenia'' są świetną książka dla każdego V-lovers, stanowią uzupełnienie wiedzy o serialu i życiu Violetty w drugim sezonie. 


5 komentarzy:

 1. Anonimowy20:00:00

  Uwielbiam tego bloga!

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy08:35:00

  Mam pytanko ile stron jest pustych , bo jakby było ok. 20 to bym dokończyła ją , aż do odcinka 80 , 2 odcinki na jedną stronę ? :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkowitych pustych stron jest 9 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy16:34:00

  I love you Violetta

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!