20 maj 2014

[Recenzja] książki pt. "Violetta za kulisami! Nowe odcinki, nowe tajemnice"

Termin "recenzja" według słownika  języka polskiego to analiza i ocena dzieła artystycznego, publikacji, materiału prasowego, filmu, muzyki, materiałów multimedialnych itp. Wiemy nie od dziś, iż rynek produktów związanych z Violettą jest bardzo bogaty i obszerny. Dziś natomiast pragnę wam przedstawić swojego autorstwa  recenzję  książki  za uprzejmością wydawnictwa Egmont Polska "Violetta : Za kulisami. Nowe odcinki, nowe tajemnice". Zainteresowanych zapraszam do przeczytania postu!


Informacje ogólne!

  "Violetta za kulisami" to kolejny cykl książek wydawnictwa Egmont  oferowanych specjalnie dla polskich fanek serialu "Violetta" emitowanego na Disney Channel Polska. Premiera książki obyła się całkiem niedawno bo w dniu 26 lutego bieżącego roku. Cena produktu jest jedną z atutów artykułu. Ogólna cena produktu waha się pomiędzy czternastoma a piętnastoma złotami. Koszt towaru zatem   nie jest zbyt wysoki porównując cenę innych produktów związanych z serialem "Violetta" na polskim rynku.Ogólny wygląd produktu!

Miękka okładka,  dopasowana wielkość i rodzaj czcionki tekstu, przejrzyste i czytelne strony to tylko nieliczne zalety towaru. Przejrzysta kolorystyka czyni miły obraz dla oczu. Charakterystyczną cechą wyglądu a w szczególności okładki jest jej sam odcień. Tonacja okładki przypomina barwy cyjana połączone z oryginalną i stylową bielą. Na pierwszym planie widzimy jedno ze zdjęć promujących drugi sezon serialu w postaci ulubionej serialowej pary mianowicie Leonetty! Drugi planie strony tytułowej to znane już wszystkim V-lovers odmienne lecz również kolejne oryginalne logo serialu "Violetta" emitowanego na Disney Channel. Poniżej znajduje się tytuł książki "Za kulisami. Nowe odcinki, nowe tajemnice" w dość widocznej wielkości czcionki w odcieniach od koloru niebieskiego po odcień biały czy fioletowy. W dolnym lewym rogu widzimy kilkanaście zdjęć promocyjnych sesji należącej do  magazynu "Violetta", których z pewnością w tym egzemplarzu nie zabraknie. Zdjęcia przedstawiają m.in  Jorge Blanco, Tini Stoessel, Mercedes Lambre, Lodovicę Comello, Candelarię Molfese itd. Nie mogło oczywiście zabraknąć szczególnych symboli w postaci znaków graficznych takich jak gwiazdki, słuchawki muzyczne, strzałki itp. Strona końcowa jest poświęcona głębszemu opisowi produktu ale i również zareklamowaniu kolejnych książek z serii "Violetta: Za kulisami". Standardowo pojawiło się logo wydawnictwa, serialu oraz stacji emitującej program Disney Channel Polska.
Zdjęcia prezentujące produkt!


Foto należy do bloga Violetta 2 Polska!
Kopiowanie całkowicie zabronione!

Foto należy do bloga Violetta 2 Polska!
Kopiowanie całkowicie zabronione!Foto należy do bloga Violetta 2 Polska!
Kopiowanie całkowicie zabronione!

Foto należy do bloga Violetta 2 Polska!
Kopiowanie całkowicie zabronione!
Foto należy do bloga Violetta 2 Polska!
Kopiowanie całkowicie zabronione!


Zawartość egzemplarza

Plakat wielkości A3 z umieszczonymi na nim zdjęciami promocyjnymi drugiego sezonu oraz naklejki przedstawiające postacie takie jak m.in Violetta, Francesca, Diego, Ludmiła, Leon itp to nie wszystko! W specjalnym wydaniu "Violetta: Za kulisami" możemy odkryć tajemnicę ze świata serialu. Z każdym nowym zdaniem dowiadujemy się nowości na temat serialowych postaci. Dostrzegamy ich podobieństwa i różnice, różnorodne pasje (motocross)  lecz jakże jednorodne zainteresowania (muzyka). Aktorzy nie tylko chętnie opowiadają o swoich postaciach lecz także o sobie samych. Dzielą się z nami opinią odnośnie samego serialu, odnośnie swojej kariery, dalszych pasji życiowych, ciekawostek z ich życia itd. W produkcie nie zabraknie zdradzonych przez aktorów sposobów na ogrywanie swej roli oraz  tricków na radzenie sobie ze stresem. Dodatkową porcją na sprawdzenie wiedzy  każdemu/ każdej fance/fanowi serialu wydawnictwo Egmont przygotowało krzyżówki, układanki, zgadywanki, puzzle a więc jednym słowem dla fana serialu znajdzie się coś, co z pewnością go zainteresuje.
Przykładowe wypowiedzi [cytaty]


"Jako dziecko pragnęłam zostać piosenkarką [...] Uważam, że muzyka to wspaniały sposób na dzielenie się emocjami z innymi, i myślę,że sukces serialu to także zasługa tego elementu."  ~ Martina Stoessel

Tini Stoessel!


"Chcę grać, śpiewać, zostać artystą w pełnym tego słowa znaczeni u i pójść w ślady mojego idola Justina Timberlake'a" ~ Jorge Blanco.

Jorge Blanco!


"Pokazujemy, jak wygląda świat. Każdy zna jakąś Ludmiłę, jakąś Naty, Violettę, Francescę, Leona, Diega i tak dalej. To są doświadczenia,które wszyscy znamy ze szkoły lub z klubu sportowego" ~ Mercedes Lambre

"Ten serial pomaga zrozumieć,że przeszkody da się pokonać przy odpowiednim wysiłku i właściwym nastawieniu. Pokazuje, że ludzie mogą się zmienić, a muzyka im w tym pomaga. A to tylko niektóre z tysiąca powodów, dla których kocham Violettę" ~ Mercedes Lambre


Po lewej : Lodovica Comello (Francesca), Candelaria Molfese (Camila), Valeria Baroni (Lara), Merdeces Lambre (Ludmiła).


Podsumowanie!

"Violetta za kulisami! Nowe odcinki, nowe tajemnice" to jeden z najlepszych przewodników po serialu Disney Channel "Violetta". Ciekawostki o bohaterach i grających ich aktorach,łamigłówki, quizy czyli mnóstwo zabawy dla wszystkich wielbicieli Violetty i jej przygód! 

Zalety produktu                                                                                        Wady produktu
* Niska cena [około 15 złotych]                                                                 * Ilość stron
* Różnorodność informacji 
* Przyjemna dla oka zaprojektowana grafika książki
* Dodatek w postaci plakatu w formacie A3 
* Dodatek w postaci naklejek 
* Dodatek w postaci testów, krzyżówek, układanek dla prawdziwych fanów serialuSerdecznie polecam zakup tego egzemplarza wszystkim fanom serialu pt."Violetta" emitowanego na Disney Channel! 3 komentarze:

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!