16 maj 2014

Violetta 2-podsumowanie sezonu drugiego[aktualizacja-Fedemila i Naxi i inne wątki]


Co wydarzyło się w "VIOLETTA 2"-czyli podsumowanie najważniejszych wydarzeń


Sezon drugi powoli dobiega końca. Za nami 75 odcinek, za dokładnie tydzień będziemy mogli zobaczyć finałowy epizod naszej telenoweli. Nadeszła pora na podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego sezonu. Ten post będzie trochę długi, mam nadzieję, że dotrwacie do końca :)


Chciałabym się również przywitać, nazywam się Marta, korzystam z innego konta. Mój pseudonim to V-LOVER FOREVER. Dziękuję redakcji za tę szansę, postaram się jej nie zmarnować. Jutro zaktualizuję post o parę szczegółów, chciałam tylko dzisiaj dodać te najważniejsze.
 
Tak jak obiecałam zaktualizowałam dziś post o parę szczegółów.


Violetta wraca do Buenos Aires, pewniejsza siebie bardziej niż kiedykolwiek. Stała się gwiazdą U-Mixu. Pierwszy odcinek 2 sezonu, zaczyna się, można powiedzieć już tradycyjnie, na lotnisku. Violetta ma spotkać się z Fran. Tam słyszymy również pierwszy raz piosenkę "Hoy somos mas", czyli "dziś możemy więcej", w układzie do tego utworu rozpoznajemy naszych ukochanych bohaterów, nieco odmienionych. Tam mamy tez do czynienia pierwszy raz z nowym charakterem, o imieniu Diego. Jeszcze nie mamy pojęcia jak bardzo wywróci on życie naszej Violi do góry nogami.
Oczywiście nie zabrakło Jade i Matiasa, którzy dalej knuli przeciwko Germanowi. Wynajęli Esmeraldę, aby rozkochała go w sobie i okradła. Stworzyli jej wizerunek, podobny do Marii. Koniec końców sprawiedliwość wygrała, Esmeraldę zdemaskowano. Doszło do tego podczas ślubu. Ale Jade nie poniosła konsekwencji, wręcz przeciwnie, zbliżyła się do ojca Violetty.
Na początku wszystko zapowiadało na szczęśliwe chwile tylko z Leonettą. Do akcji niestety (a może stety, wiele z Was pokochało Dielettę) wkroczył Diego. Nasi ukochani bohaterowie, Leon i Viola na samym początku byli parą, lecz potem wszystko się zepsuło. Przełomowym momentem był pocałunek Diego podczas koncertu dla U-mixu. Niespodziewanie chłopak pocałował dziewczynę, pomimo wcześniejszej umowy, iż tak nie będzie. To sprawiło, że Leon nie wytrzymał i zerwał z Violą. Ta także miała przez to problemy z ojcem, który uważał, że jest za młoda na takie pocałunki. Diego cały czas starał się o Violettę, po długich podrywach udało mu się. Na początku Viola Go odrzucała, z czasem zamieszkał w jej sercu. Violetta została dziewczyną Diego, a Leon poznał na torze motocrossowym Larę, śliczną mechanik. Niedługo potem został jej chłopakiem, niby się zakochał, ale chodziło też o to by zapomnieć o Violi. Nie udało mu się to jednak.


Leon z Violą na karaoke
niespodziewany pocałunek podczas koncertu


pocałunek po koncercie po pierwszej połowie sezonu, tym razem nie wbrew Violi
 
Jeśli jesteśmy przy sprawach miłości to należy dodać, tak długo wyczekiwany przez fanów Naxi pocałunek. Pomimo początkowego zainteresowania Maxiego Camilą i ich pocałunku, pod koniec sezonu znowu pojawił się wątek Naxi. 
Studio 21 zmieniło nazwę na Studio On Beat. Do odmienionej szkoły naszych bohaterów zawitała sama Bridgit Mendler. Zaśpiewała ona z naszymi bohaterami swój przebój "Hurricane".
 
 
 
 
 
 

Okazało się,zę intencje Diego nie były czyste. Zawiązał pakt z Ludmiłą, jak się okazało-jego przyjaciółką.Miał się pozbyć Violi ze studia w zamian za to, Supernova, miała mu powiedzieć kto jest jego ojcem. Leon od początku nie lubił Diego, od połowy podejrzewał też, że ten coś knuje. Musieliśmy jednak czekać, aby się to wydało,aż do 75 odcinka. Diego zakochał się jednak w Violetcie naprawdę.

Franceska poznała chłopaka o imieniu Marco. Zakochała się w nim. Została jego dziewczyną. Okazało się, że jest to przyjaciel Diego. Po połowie sezonu, zerwała z chłopakiem, gdyż do Buenos Aires przyjechała jego była miłość- Ana. Ta postanowiła między nimi wszystko zepsuć, bo chciała odzyskać Marco. na całe szczęście, nie udało jej się to. Udawała przyjaciółkę Fran, aby go od niego odsunąć, wymyślała różne bajki na jego temat. W końcu Fran odkryła prawdę. Ana wyjechała.W Madrycie po długich staraniach chłopaka (wysyłanie kwiatów, aż w końcu przylot do samej stolicy słonecznej Hiszpani) wybaczyła mu.

Przełomowym momentem był tez wyjazd Angie do Francji. Ciotka Voli ostrzymała tam ofertę pracy jako kompozytor. Na początku chciała jechać, potem rozmyśliła się, ze względu na Violettę. Jednak jej siostrzenica chciała, aby ukochana ciocia spełniała marzenia. Angie pożegnali nauczyciele i uczniowie studio piosenką " Algo se enciende". Przed samym wyjazdem pożegnali ją wzruszeni Pablo, Viola i German. Całe szczęście wiemy, że Angie powróci w 3 sezonie, bo do końca 2 nie pojawia się.Fran miała wyjechać do Włoch,z powodów rodzinnych, jednak w ostatniej chwili jej tata rozmyślił się. W studiu pojawiła się Jackie, przyjaciółka Pabla, krewna Antonio. Zastępowała Gregorio, a potem razem z nim prowadziła lekcje. Zakochał się w niej Beto, ale była dziewczyną Pabla, jednak z powodu zazdrości o Angie zerwała z nim. W pewnym momencie nie wytrzymuje napięcia i podczas terapii grupowej odchodzi ze studio. Nie pojawia się potem.German udawał przez jakiś czas Jeremiasza-akompaniatora ze studio. Chciał przez to być bliżej Violetty, wiedzieć co robi w danej chwili, itp. Doprowadzało to do wielu zabawnych sytuacji. Jednak w końcu dowiedziała się o tym Angie, która poczuła coś do Jeremiasza. Później dowiedziła się o tym również Viola, pomimo złości, wybaczyła ojcu.

Okazało się też kto tak naprawdę był ojcem Diego-wyszło na jaw, że jest to nie kto inny jak Gregorio. Pomimo, że nas serial zawiera wiele wątków, to to można uznać za jedno z bardziej zaskakujących, o ile nie najbardziej zaskakujące.

 
Wielkim zaskoczeniem sezonu było zakochanie się Ludmiły w Federico. Nasza Supernova, jak dotąd nieporuszona żadnymi zalotami chłopaków, zadurzyła się w Fede. Kolejnym zaskoczeniem był fakt, iż on, pomimo jej wad, również ją pokochał. Pomimo problemów, nasza Fedemila zeszła się i możemy się spodziewać wielu ich wspólnych momentów w Violetta 3. Wiele razy ich pocałunek przerywali nauczyciele, uczniowie studia, czy też fani Fede. Pod koniec sezonu udało im się jednak  ( w końcu :) ) pocałować.
 

 

 Leon jednak nie mógł zapomnieć o Violi. Zerwał z Larą i zaczął się o nią starać. Gdy w końcu nagrał rozmowę Diego z Ludmiłą w Madrycie, postanowił opowiedzieć o tym Fran. Razem stwierdzili, że powiedzą Vilu o tym, lecz po koncercie, gdyż był zbyt ważny, by go zepsuć. Viola jednak usłyszała ich rozmowę i podejrzała telefon Leona. Zapłakana usiadła, zobaczył ją Leon. Viola przeprosiła go, za to, że mu nie wierzyła. Chłopak nie chciał, aby w takim stanie wyszła na scene, ona jednak upierała się. Bohaterka pogrążyła by się jednak, gdyż przed samą publicznością napłynęły jej łzy do oczu. Z pomocą przyszedł ukochany Leon, wziął ją za rękę i razem zaśpiewali Podemos, zamiast przewidzianego Te creo. Diego nie wiedział co się dzieje. Chyba zaczął się domyślać, ze jego plan wyszedł na jaw. Był to jeden z najpiękniejszych momentów Leonetty, jeżeli nie najpiękniejszy, ja osobiście prawie płakałam. Leon uratował Violę, pokazał, że dalej, pomimo przeciwności ją kocha i będzie z Nią.


Co nas czeka, w tym finałowym tygodniu?

Odbędzie się pokaz finałowy uczniów, Leon w końcu będzie z Violą. Gregorio zaakceptuje Diego jako syna. Cami zostanie dziewczyną Broduaya, Fran Marco, a Nati dziewczyna Maxiego. Supernova pocałuje się z Federico.10 komentarzy:

 1. Anonimowy20:26:00

  ogólnie post fajny, zmieniłabym parę słów (drobnych) ale na serio gratuluję bo się musiałaś napracować !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Ci bardzo ;* To fakt, trochę się napracowalam, a dodatkowym stresem byl fakt, ze to pierwszy post tutaj. Twoj komentarz, jest moim pierwszym, wiec tym bardziej Ci tu dziekuje, pozdrawiam

   Usuń
 2. Anonimowy21:18:00

  Sądzę że fajny post,ale po prostu ten 2 sez.jakoś mnie nie ciekawił aż tak,jak 1 i nie dokończyłam tego czytać..ale początek świetny:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy23:28:00

  nie bylo pocałunku Naxi.To moim zdaniem wazny moment,nie zapominajmy o takich postaciach,to ze nie sa Violetta albo Leonem nie znaczy ze sa niewazne :)
  Ale ogólnie post super ,tylko zabraklo mi tego wydarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy15:49:00

  Świetny post :) Naprawdę się napracowałaś ;) Czekam na więcej :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy15:54:00

  Super fajny post musialas sie napracowac dzieki

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też płakałam jak Leonetta śpiewała Podemos w 75 *.* Kocham ten moment ;)
  Świetny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy14:52:00

  Mam prośbę czy możecie zrobić (kolejny raz) historię Leonetty tylko teraz z całych 2 sezonów? Proszę! Kocham Leonette!

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!