4 lip 2014

Rozwiązanie fioletowej tajemnicy - wiek Violetty Castilio!


Wkraczając w świat V-Lovers z biegiem czasu odnajdujemy wiele nie wyjaśnionych spraw czy faktów. Mam na myśli różne wpadki z serialu, błędy producentów czy po prostu jakieś niedociągnięcia. Jak to jednak możliwe, że jedna z najważniejszych spraw nie została jednomyślnie rozstrzygnięta? Chodzi tutaj o wiek głównej bohaterki serialu. Rozmyślając nad tym aspektem postanowiłam przeprowadzić małe śledztwo, które ostatecznie odpowie nam na to pytanie. Dowód, który znalazłam będzie odpowiedzią od samych producentów. Co więcej, w serialu pojawiła się pełna data jej urodzin.Zapraszam do postu!

Często na naszym ask-u padają pytania o wiek Violetty. Śmiało możemy stwierdzić iż główna bohaterka telenoweli jest nastolatką. Wraz z pierwszymi odcinkami serialu przeżywamy "naste" urodziny młodej Castlio. Przeprowadzając małe śledztwo odnalazłam ostateczną odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie. Dowodem na nie będzie zdjęcie pochodzące właśnie z 1 sezonu.

Jak na V-Lover przystało, ja i moja siostra jesteśmy zaopatrzone w kilka fioletowych przedmiotów.  Przede wszystkim są to książki.  Przeglądając ponownie ich stronice nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie - jak długo Violetta żyję na tym świecie?
Liczba lat młodej gwiazdy jest do siebie zbliżona, jednak nie taka sama.


Sekrety i marzenia Violetty:
 Rok późniejNiestety nie jestem posiadaczką książki o pierwszych przygodach Violetty. W swojej "biblioteczce" posiadam jednak część drugą. Już na pierwszych stronicach wydania Violetta mówi nam coś o swoim wieku.                               
 Główna bohaterka oznajmia nam, że wraz z rozpoczęcie
 kolejnego roku w studio, nieodwołalnie wejdzie
 w 17 rok swojego życia.Tym samym, znaczyłoby to, że urodziny,


 które świętowała w 1 sezonie liczyły na torcie 16 świeczek. 


= 1 sezon - lat 16
2 sezon - lat 17
(3 sezon - lat 18?)

Violetta: W moim świecie

                              
Pierwsza z serii fioletowych książeczek mówi nam bardzo podobnie. Za pewne to dlatego, że "Rok później" i " W moim świecie" pochodzą z tego samego wydawnictwa - Egmont.
Tutaj w opisie książki możemy przeczytać, że przyjeżdżając do Buenos Aires, główna bohaterka ma PRAWIE 16 lat. Znaczyłoby to, że urodziny, które się odbyły liczyły ponownie 16 świeczek.   = 1 sezon - lat 16
2 sezon - lat 17
(3 sezon - lat 18?)
Wy z pewnością znacie jeszcze więcej źródeł informacji o wieku Violetty. Ja natomiast chciałam przedstawić Wam tylko kilka z nich. Dodam też różne, luźne fakty usłyszane i zapamiętane przeze mnie w serialu.Luźne fakty:


* Z pewnością pamiętacie gdy Angie powiedziała panu Castlio, że  poznał swoją żonę właśnie na przyjęciu z okazji jej 17 urodzin. Łatwo możemy wyczytać z tego, że główna bohaterka podczas przyjazdu obchodzi swoje 17 urodziny.
                    

"Tato! Jestem już dorosła!" - ten często powtarzany zwrot przez młodą gwiazdę w ciągu 2 sezonu mówi - jestem już dorosła i mam 18 lat.Rozwiązanie tajemnicyW jednej z mało istotnych gazet mojej siostry znalazłam dosyć wyraźne zdjęcie kiedy Violetta oświadcza Pablo, że postanawia dołączyć do studia. W ręku trzyma swój papier zgłoszeniowy, który przyniósł jej Tomas. Zagłębiając się w zdjęcie szeroko się uśmiechnęłam. WIDNIEJE TAM DOKŁADNA DATA URODZIN VIOLETTY!
Już wiemy, że jest to:


26 czerwiec 1995 rok
Tajemnica jest rozwiązana. Serial zaczęto kręcić w 2011 roku, kiedy odtwórczyni głównej roli - Martina Stoessel, miała lat 14. Wykonując potrzebne obliczenia możemy stwierdzić iż Violetta miała wtedy 16 lat. W tym wypadku urodziny obchodzone przez nią w 1 sezonie liczyły RACZEJ 17 świeczek. Oznaczałoby to, że:


= 1 sezon - lat 16/ w urodziny kończy 17
2 sezon - lat 18
(3 sezon - lat 18/19?)Wychodzi na to iż wieści wywnioskowane z telenoweli są jak najbardziej prawidłowe. Jako, że główna bohaterka w najbliższym sezonie ponownie będzie obchodzić swoje urodziny to warto by było zorientować się, które. Możliwe, że jakaś bliższa informacja w odcinku z jej przyjęciem się pojawi, ale już dziś chciałam określić w jakim wieku Violetta się znajduję.
Wiek głównej bohaterki zawsze był dla mnie zagadką. Jako, że Martina gra postać od siebie 2 lata starszą jest to swego rodzaju dla niej pewne wyzwanie. Choć to mała różnicy dla 14-letniej dziewczyny zagranie kilka lat do przodu może okazać się ciężką pracą.
Teraz już wiemy, że młoda gwiazda U-Mixu swoje urodziny obchodziła tuż przed naszym zakończeniem roku.
A wy kiedy macie urodziny?

Zapraszam do komentowania!
Mała informacja
Śledzący naszego ask-a z pewnością wiedzą, że do 5 lipca mam swego rodzaju "urlop". Data ta wypada właśnie jutro. Wracam do Was z głową pełną pomysłów i wielką motywacją. Jutro też wypada sobota - tego dnia (aż do poniedziałku) do mojego miasta przyjeżdża przyjaciółka, z którą poznałam się dzięki blogu. Swój czas chciałabym poświęcić jej maksymalnie, dlatego post publikuję już dzisiaj. Ze swojej strony mogę też obiecać, że ja i Madzia szykujemy dla Was coś specjalnego - coś czego jeszcze nie było! Mała niespodzianka pojawi się najprawdopodobniej już po weekendzie.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko i życzę Wam miłego dnia!


70 komentarzy:

  1. Ja też się zastanawiałam ile Viola ma lat. Mi się zdaje że na 18 urodziny będzie miała jakąś imprezę ze znajomymi lub cos takiego :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Anonimowy14:07:00

      To chyba dobrze myślisz :D ! Bo w 3 sezonie Vilu będzie miała swoje urodziny i będzie też impreza ! Były już z tym zdjęcia :D ! Musisz tylko poszukać je i będziesz wiedziała ! Leonetta będzie leciała balonem ♥♥♥ aww... kocham ich ♥♥♥

      Usuń
    2. Anonimowy14:55:00

      nieprawda MArtina urodziłą się 21,03,1997r jest to na wikipedii więc 1 sezon-15-16 lat,2 sezon-16-17 lat 3 sezon-nie wiadomo kiedy będą wazystkie odcinki będzie miec-17-18 lat albo 18 jezli wyjdzie w 2015r

      Usuń
    3. Anonimowy16:13:00

      Człowieku ! To jest data urodzin Vilu nie Tini !

      Usuń
  2. Ta tajemnica nareszcie została odkryta . Ja urodziłam się 31.07.2000 r.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niedługo w takim razie będziesz obchodzić urodziny! Już dzisiaj życzę Ci wszystkiego najlepszego! :)

      Usuń
  3. No ja wiele razy na tym myślałam.
    Zdawało mi się że Violetta będzie miała 18 lat w 3 sezonie
    Ale twoje obliczenia na temat 18/19 lat
    Też są bardzo możliwe
    Ja urodziłam się 15.02.2002
    Buziaki:*
    Kinia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wydaję mi się, że Vilu w 3 sezonie będzie obchodzić 19 urodzinki. W końcu licząc 2014 - 1995 wychodzi nam 19, ale na odpowiedź poczekamy aż do października :)
      Pozdrawiam!

      Usuń
  4. Też o tym myślałam, bo kojarzyłam, że Viola w 1 sezonie miała 17 urodziny. Później jednak wszystko mi się pomotało :D Świetny post! Przeczytałam go z przyjemnością ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też mi się pomieszało! I powiedziałam sobie w końcu - nie! Muszę to wyjaśnić! I się udało :)
      Dziękuję Ci bardzo!

      Usuń
  5. Anonimowy14:17:00

    Violetta w 1 sezonie miała 16, w 2 sezonie 17, a w 3 sezonie 18 ! Ja urodziłam się 08.01.2001r :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja wnioskowałam z karty zgłoszeniowej, którą wykonali sami producenci. Myślę, że nie spodziewali się, że będziemy aż tak dokładnie chcieli wiedzieć ile ma lat :)

      Usuń
  6. Anonimowy14:46:00

    Martina urodziła się 21 marca 1997r.Kiedy nagrywali 1 sezon miała 15lat,w 2 sezonie 16 ,a w 3 ma 17.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Anonimowy15:00:00

      nieprawda Martina urodziłą się 21,03,1997r jest to na wikipedii więc 1 sezon-15-16 lat,2 sezon-16-17 lat 3 sezon-nie wiadomo kiedy będą wazystkie odcinki będzie miec-17-18 lat albo 18 jezli wyjdzie w 2015r

      Usuń
    2. O jej! W tym poście jest mowa o VIOLETTCIE, a nie o MARTINIE!!!

      Usuń
  7. Anonimowy14:57:00

    Ja urodziłam się 26.03.2001

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też się urodziłam w tym roku .

      Usuń
    2. Sorki niechciałam odpowiedzieć , chodziło mi tego roku co violetta:-)

      Usuń
  8. Mnie bardzo zastanawiało ile lat ma violetta.Super post.

    OdpowiedzUsuń
  9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  10. Anonimowy15:47:00

    Wszyscy już to wiedzą

    OdpowiedzUsuń
  11. Ale ona nie obchodziła urodzin w 2 sezonie, więc nie można dokładnie policzyć jej wieku, bo sezon nie liczy jednego roku. Moim zdaniem będzie to albo 17, albo 18 lat. Oczywiście to tylko moje zdanie i nie musicie się z nim zgadzać ;3

    OdpowiedzUsuń
  12. Fajny post. Ja obchodzę urodziny 10 stycznia.. jeszcze trochę poczekam :D

    OdpowiedzUsuń
  13. Anonimowy17:28:00

    Ja muszę czekać do listopada.

    OdpowiedzUsuń
  14. Anonimowy17:41:00

    Nie wygląda na tyle lat :) Ja mam urodziny 14 lipca czyli za ok. 1,5 tygodnia...

    OdpowiedzUsuń
  15. Anonimowy18:15:00

    Ja mam urodziny 20.06 czyli 20 czerwca 6 dni przed Violetta

    OdpowiedzUsuń
  16. Anonimowy18:20:00

    Dziękuje za tego posta!! Zawsze wiek Violetty był dla mnie wielką tajemnicą o której nie uda mi się dowiedzieć! Nareszcie ktoś porządny o tym napisał! :) A co do jej wieku Viola pewnie będzie miała 19 lat raczej i to pozwala już na poważny związek Leonetty a na to właśnie czekam od pierwszego sezonu :) Ja urodziłam się 23.06.2002 r :) A co do • urlopu• życze udanego i miłego spędzonego czasu z przyjaciółką. Pozdrawiam. ~kamila jakieś

    OdpowiedzUsuń
  17. Anonimowy18:30:00

    W końcu moje niezaspokojone nerwy dotyczące sprawy "Ile Violetta ma lat?" się ukoiły. Na początku pierwszego sezonu myślałam, że ma 17 lat, ale potem mi się wszystko pomieszało.
    Ps.Ja mam urodzinki 30.06.2000, czyli 4 dni po Violi :D

    OdpowiedzUsuń
  18. Mam 11 lipca, już niedługo.:)) Życzę udanego urlopu.:*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najlepszego słonko! :)

      Usuń
    2. Anonimowy12:03:00

      Masz dzień poźniej ode mnie

      Usuń
    3. Też mam urodziny 11 lipca

      Usuń
  19. Wow, zawsze zastanawiało mnie ile lat ma Vilu, teraz już wiem. A w takim razie ile ma Leon?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mi się wydaję, że on jest od Vilu starszy o parę miesięcy.
      Czyli jeśli Vilu ma 18 lat to Leon ma ok. 18, 5
      To są tylko moje przypuszczenia :d.

      Usuń
  20. Anonimowy19:07:00

    Wydaje mi się, że w pierwszym odcinku, pierwszego sezonu, mówili, że Violetta będzie miała szesnaste urodziny...
    A tak w ogóle, to zauważyliście, że Fran miała urodziny w obydwóch, a Vilu tylko w pierwszym? :P

    OdpowiedzUsuń
  21. Myślałam, że Violetta w 1 sezonie kończyła 16 lat, w 2 sezonie 17 lat, czyli z 3 miałaby 18 lat. Myślałam, że mam racje, bo w końcu jej urodziny będą tak hucznie świętowane, a tu jednak się myliłam. Ja urodziny obchodzę 14 kwietnia ;D Nie mogę sie już doczekać niespodzianki! Świetny post Violl etta ;)

    OdpowiedzUsuń
  22. Wydaje mi się, że w 3 sezonie będzie miała 18-nastkę, więc macie racje. *.*

    OdpowiedzUsuń
  23. Anonimowy19:37:00

    A ja urodzilam sie w Mikołajki 06.12.2001 :*

    OdpowiedzUsuń
  24. Matko!!!!! ona ma 18 lat a myślałam że ma 17 w drugim sezonie a w pierwszym miała 16 no a w trzecim 19????

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jest napisane o violetcie. Martina urodziła się 21.03.1997 r. Czyli ma 17 lat.

      Usuń
  25. Ja urodziłam się 1 września

    OdpowiedzUsuń
  26. Też dzisiaj to rozkminiałam z siostrą ale wydaje mi się, że w 3 sezonie będzie mieć 18 i wtedy Leon zabierze ją na ten lot balonem <3 Wydaje mi się też, że Violetta jak coś mówiła: "Jestem już prawie dorosła, tato!" :D

    OdpowiedzUsuń
  27. Anonimowy21:29:00

    Ja mam urodziny 3 czerwca.Tak jak Violetta.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Anonimowy21:29:00

      Tak jak Violetta w czerwcu

      Usuń
  28. tez sie nad tym zastanawiałam i zagadka rozwiązana,no to bedzie impreza w 3 sezonie :)
    Ja 6 luty '99 rok ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Powodzenia na testach w tym roku, ja ten sam rocznik :)

      Usuń
  29. Anonimowy01:38:00

    26 czerwca 1998

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tego samego dnia co Vilu! :)

      Usuń
  30. No w koncu! Dziekuje dziewczyno za konkretne rozwiazanie tej zagadki. Bardzo dlugo nad tym myslalam i niemal ciagle mialam watpliwosc co do daty urodzenia Vilu i jej wieku.

    OdpowiedzUsuń
  31. Anonimowy06:12:00

    Ja 27.07

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kurcze, wszyscy niedługo będę obchodzić urodziny, sto lat! :D

      Usuń
  32. Anonimowy11:58:00

    super post i bawcie sie dobrze z swoja przyjaciolka.
    Urodzilam sie 17.04.2000

    OdpowiedzUsuń
  33. Anonimowy15:00:00

    widocznie w 3 sezonie Vilu kończy 18 lat bo uważam że w 2 sezonie obchodziłaby urodziny widocznie Fran w 2 sezonie obchodziła albo 17 albo już 18 ale mniejsza z tym dzięki za rozwiązanie tej sprawy.
    ja 24.06

    OdpowiedzUsuń
  34. Anonimowy15:32:00

    Ja 26.06.2001

    OdpowiedzUsuń
  35. Anonimowy17:05:00

    1 sezon - 16 lat 2 sezon-17 lat 3 sezon -18 lat to pewna data na tej karcie ten rok nie pasuje do wszystkiego z wielu wywiadów wiemy że Tini odgrywa postać o rok starszą od siebie i tego będę sie trzymać z resztą ksiązka 1 i 2 same za siebie udzielają dokładnych informacji a to co pisze na karcie do studia jest atjemnicze bo czy producenci dali by się tak łatwo dowiedziać o urodzinach Violi co było zawsze tajemnicą pewnie nawet nie ustaloną przez reżysera ??!!!

    OdpowiedzUsuń
  36. Tak napradę nigdy nie zastanawiałam się ile lat ma Violetta jednak od czasu do czasy taka myśl przelatywała mi przez głowę. No ale dobrze jest wiedzieć ile ona ma lat

    OdpowiedzUsuń
  37. Anonimowy12:01:00

    Ja 10.07.2004

    OdpowiedzUsuń
  38. Zawsze myślałam że ma coś ok.16, ale nie wiedziałam tak konkretnie.

    OdpowiedzUsuń
  39. Ja mam w Święto Trzech Króli:)
    6.01.2001

    OdpowiedzUsuń
  40. Anonimowy15:45:00

    ja 21.03.2003r

    OdpowiedzUsuń
  41. Anonimowy18:40:00

    ja właśnie pamiętam taką jedną scenę z pierwszego sezonu gdzie Violetta była z tatą na poddaszu i on mówił do niej że ma dopiero 17 lat

    OdpowiedzUsuń
  42. Anonimowy20:39:00

    Jestem ciekawa....kurcze moim zdaniem to ona w 1 sezonie, kiedy były świeczki i impreza miała 16 lat....Ale możliwe, że 17 ;)

    OdpowiedzUsuń
  43. W poście powtarzane jest że to banalnie proste ale ja chyba nie dała rady rozwiązać tej zagadki.

    OdpowiedzUsuń
  44. A ja poqiem coś dziwnego
    Niektórzy obchodzą imprezowo urodziny wszyatkie do 10, potem 15 lub 16 i 18 urodziny. Ja tak mam
    A może Vilu też tak ma xd.
    W pierwszym sezonie świętowała 16, w drugim spędziła urodziny załóżmy w Resto z dziewczynami np. tak jak ja.
    To w 3 sezonie ma co świętować 18 lat :3
    To moje przypuszczenia, nie musicie się z nimi zgadzać :)

    OdpowiedzUsuń
  45. Też się zawsze zastanawiałam ile Viola może mieć lat :p

    OdpowiedzUsuń
  46. Wiadomo, że w 1 sezonie miała 17 lat! Przecież nie raz pod koniec sezonu i German i Viola mówili o tym "Mam 17 lat"

    OdpowiedzUsuń
  47. Anonimowy23:25:00

    Lubię tego bloga.

    OdpowiedzUsuń
  48. Dobra ale w pierwszym 16 !! I to prawda bo Jade organizowała jej urodziny 16 Sixsteen.

    OdpowiedzUsuń
  49. Anonimowy18:36:00

    Ja mam urodziny 25 stycznia.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!