22 mar 2015

[Violetta Live] NIEZBĘDNIK V-LOVER [Aktualizacja]


NIEZBĘDNIK V-LOVER. Violetta Live to niezwykłe ważne wydarzenie w życiu każdego V-lovers. Część z Was wybiera się na pierwsze koncerty w Łodzi, a inni czekają do sierpniowych występów w Warszawie i Krakowie. Dzisiaj przedstawiam Wam niezbędne informacje, które na pewno przydadzą się w przygotowaniach do wydarzenia. Z pewnością nie chcielibyście pominąć jakiegoś ważnego elementu, prawda? Zapraszam! PORADNIK DLA KAŻDEGO V-LOVER PLANUJĄCEGO POJECHAĆ NA KONCERT!
[Aktualizacja] MAMY SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE OD EVENTIM!
[TUTAJ]


DANE PODSTAWOWOWE
 
Data: 29 marca 2015 rok
Godzina: 14:30 i 19:00
Miejsce: Atlas Arena Łódź; al. Bandurskiego 7
Otwarcie bram: o 13:00 i 17:30
 
 
 
OBIEKT, DOJAZD, PARKINGI
 
Obiektem, w którym odbędzie się impreza będzie Atlas Arena Łódź, al. Bandurskiego 7. Zapewne część z Was organizuje sobie przejazd wspólnie z rodziną, inni jadą pociągami, autobusami, a być może nawet przylatują z daleka samolotem. Jeśli nie wiecie, jak dojechać warto skorzystać z map internetowych czy też nawigacji. Pomoże Wam także zakładka Jak dojechać? na stronie areny [tutaj]. Dla jasności piszę najważniejsze informacje w poście.
 
 • Autobusy: 6, 50, 52, 80, 80A, 86, 97, 98, 98A, 98B, 99, 99A, Z10
 • Tramwaje:  8, 12, 14
 Parking na terenie Atlas Areny w czasie imprezy jest płatny. Można by przypuszczać, że ten domyślny będzie wręcz oblężony przez fanów, co na pewno nie będzie sprzyjało szybkiemu dostaniu się do bram obiektu. Strona Areny proponuje nam jednak kilka parkingów w pobliżu hali:
 
 • Parking pod wiaduktem kolejowym na dworcu Łódź Kaliska
 • Parking przy pętli autobusów (skrzyżowanie al. Włókniarzy/ul. Karolewskiej)
 •  Ogrodzony parking przy „starych kasach" PKP na al. Unii Lubelskiej
 • Parking przed aquaparkiem FALA
 • Zatoka na al. Unii Lubelskiej (od stadionu do Konstantynowskiej)
 • Miejsca parkingowe na al. Unii Lubelskiej (od „starych kas" PKP do ul. Konstantynowskiej)
 • Miejsca parkingowe na al. Unii Lubelskiej (od ul. Konstantynowskiej do ul. Srebrzyńskiej)
 • Miejsca parkingowe na ul. Srebrzyńskiej (od Al. Unii Lubelskiej do ul. Jarzynowej)
Jeśli chodzi o hotele [Tutaj] również znajdziemy propozycje. Qubus Hotel na takowej stronie umieścił informacje o koncercie obsady Violetty na banerze reklamujących ich mieszkanie. Dobrze wiemy, że do Łodzi przyjeżdżają osoby dosłownie z całej Polski, a także zza granicy. Jedni wracają tego samego dnia do swojego domu, zaś inni noclegują w tym mieście. To zakładka dla Was! Na zdjęciu wyżej jedna z fotek (koncert Justina Biebera, marzec 2014). Tutaj mniej więcej widać rozstawienie sceny oraz miejsca w kilku sektorach.
 
MIEJSCA, SEKTORY, WEJŚCIA, BRAMY
 
Zamawiając bilety, zarezerwowaliście dla siebie odpowiedni sektor, rząd oraz własne miejsce. Dla jasności w porównaniu do innych koncertów, na Violetta Live każdy uczestnik ma miejsce siedzące, bez względu na to czy kupił bilet za 130 złotych, czy też za 500 złotych. A więc dla osób, które się tym martwią-nikt Was nie podsiądzie. To jest jedynie Wasze i tylko Wasze miejsce. W razie, gdyby ktoś przypadkowo albo... nieprzypadkowo zajął Wasze siedzenie, niezwłocznie trzeba zwrócić mu uwagę. Być może pomylił rzędy lub gdzieś się zgubił. Nie należy się od razu na wstępie denerwować, a spokojnie wytłumaczyć to innemu V-lovers. Po to przychodzicie nieco wcześniej na halę, aby "ogarnąć" właśnie takie sprawy organizacyjne. Oczywiście miejsca będą oznakowane, sektory również, a więc nie powinna nastąpić sytuacji, że ktoś nie odnajdzie swojej "posiadłości". W razie takiego przypadku spytajcie się o pomoc innych uczestników wydarzenia czy też organizatorów. Na swojej wejściówce znajdziemy też numerek bramy, którą powinniśmy wejść. W moim przypadku jest to wejście 16, 25. Na mapce widowni z boku mamy zaznaczone właśnie te bramy. Zaznaczone na czerwono oznaczają wejścia, a na zielono-wyjścia. Wejścia zostają otwarte 1,5 h przed koncertem, czyli w naszym przypadku:
 • Osoby jadące na godzinę 14:30, otwarcie bram o 13:00
 • Osoby jadące na godzinę 19:00, otwarcie bram o 17:30

REGULAMIN ZACHOWANIA NA ATLAS ARENIE
 
Otóż przeglądając "internety" natknęłam się na regulamin zachowywania się na Atlas Arenie na jeden z koncertów jakiegoś zespołu. Większość występów działa na tej samej zasadzie, dlatego postanowiłam przekazać Wam informacje, które być może będą niezbędne. Od razu na wstępie wspomnę, że na Violetta Live zasady mogą się minimalnie zmienić, ale o tym będziemy informować bliżej koncertu. A więc, aby wejść na koncert musicie posiadać bilet (to chyba oczywiste), jak i dowód tożsamości (dowód osobisty, legitymacja). Osoby od 4 do 16 roku życia mogą wejść na teren areny wyłącznie z rodzicem lub samemu za jego zgodą. [Tutaj] formularz wejścia na imprezę bez opiekuna. I tutaj bardzo ważny jest ten dowód tożsamości, bo nieposiadanie go może prowadzić do niewpuszczenia przez ochronę. Nie będzie można wnosić także aparatów cyfrowych oraz kamer. W przypadku znalezienia sprzętu przy identyfikacji musicie zapłacić za depozyt (ceny wahają się od 10-50 złotych). Natomiast możemy wnieść telefony. Nagrywanie i robienie zdjęć powinno być tylko i wyłącznie do celów prywatnych (tzn. nie udostępniać ich). Nie powinniśmy także używać lamp błyskowych. Pamiętajcie też, żeby przy fotografowaniu i nagrywaniu nie zasłaniać widoku innym uczestnikom koncertu. Wszystkie sprawy organizacyjne będą załatwiały służby porządkowe (będą specjalnie oznakowane identyfikatorami). Według regulaminu, ze względu na ogromną liczbę uczestników, każdy musi przybyć minimum 45 minut przed rozpoczęciem. To tyle, jeśli chodzi o kwestie regulaminowe.
 
 
 
CO ZABRAĆ?

Tutaj bardzo ważny punkt całego wydarzenia. Co zabrać, co spakować aby niczego nie zapomnieć? Nie chcesz popełnić jakiejś głupiej wpadki przy pakowaniu? A więc na pewno będzie potrzebna nam jakaś torba lub plecak. Wszystko zależy od Was, co wybierzecie. Torba pomieści mniej, jednak będzie w tym wypadku bardziej wygodna, znów plecak pomieści więcej, jednak dźwiganie plecaka także nie jest w tym momencie najbardziej odpowiednie, ze względu na to że będą tam tysiące osób, tysiące fanów którzy jak najszybciej będą chcieli dostać się do bramek i nie będzie to zbyt miłe doświadczenie, jeśli chodzi o swobodę i wygodę. Obowiązkowo potrzeby jest nam bilet na koncert oraz bilet na autobus/tramwaj (jeśli istnieje potrzeba), zgoda rodzica na wejście samemu (jeśli potrzebujecie) i dowód tożsamości. Warto do swojej torby/plecaka zabrać również telefon, chusteczki, pieniądze czy też coś do picia i jedzenia. Najodpowiedniejsza będzie mała butelka, najlepiej wody. Na teren hali nie można wnosić żadnego pożywienia, więc najlepiej zjeść przed koncertem lub zakupić jedzenie w punktach gastronomicznych wewnątrz areny. W niektórych przypadkach długa podróż i czekanie w kolejce może być naprawdę męczące. W czasie przejazdu przydadzą się słuchawki, książka czy gazeta (przydadzą Wam się w drodze do Areny). Z pewnością te rzeczy możecie zostawić w samochodzie, aby nie obciążać swojego bagażu. Do koncertowego pakunku wystarczą naprawdę jedynie najważniejsze rzeczy. Jeśli bierzecie telefon, warto wziąć i jakąś smycz. Gwarantuje to posiadanie nad nim ciągłej kontroli. To będzie wielkie skupisko ludności, której tak naprawdę nie znamy. Przez te emocje łatwo nam będzie o zostawienie gdzieś komórki czy jej zgubienie (czego oczywiście Wam nie życzę). Weźcie też coś do pisania oraz jakiś zeszyt czy też książkę. Kto wie, czy na ulicach Łodzi nie spotkacie podpisujących autografy aktorów z "Violetty". Pamiętajcie również o materiałach potrzebnych na akcje koncertowe, o których szczegółowe informacje znajdziecie [Tutaj]. Jeśli macie zamiar pokazać obsadzie na występie swoje transparenty, weźcie je ze sobą. Strony internetowe informują jednak, że mogą być to plakaty do 1 m2, nie większe. Chodzi tutaj głównie o bezpieczeństwo i dobrą widoczność dla innych uczestników. Warto byłoby wyposażyć się również w kolorowe glow sticki. Jeśli nie posiadacie takowych w swoim domu, będziecie mogli je kupić przed koncertem lub w internecie. Produkowane są w różnych wzorach, kolorach i rozmiarach. Ceny nie przekraczają pięciu złotych.  

 
SKLEPIKI PRZED KONCERTEM I GADŻETY

Jak wiecie, przed koncertami będzie można zakupić różnego rodzaju gadżety koncertowe. Dla jasności mniej więcej wytłumaczę, co w takich sklepikach znajdziemy, aby potem nie było jakichś nieporozumień. Stoiska niemal na pewno pojawią się. Będzie można tak kupić przede wszystkim różnego rodzaju koszulki z nadrukiem nawiązanym do zespołu czy wykonawcy, na którego koncert idziemy. Wyżej zamieszczam fotkę ze sklepiki na LodoTour. Kupimy tu także różnego rodzaju opaski, flagi czy też koncertowe gadżety, które przydadzą się do koncertowania. Przypominamy jednak, że ceny będą kolosalne, więc przedkoncertowy shopping na stoiskach przy Atlas Arenie może być dość niekorzystny. Zwykła koszulka może być ponad trzy razy droższa, niż w normalnym sklepie! Nie dajcie się złapać na takie przekręty.
 
 
AKCJE KONCERTOWE
 
Akcje to bardzo ważny element koncertu, bowiem w ten sposób możemy pokazać się obsadzie z jak najlepszej strony. Dla leniwców, którzy jeszcze nie zajrzeli do postu z akcjami lub nie natknęli się na tego posta, tutaj przedstawiam ogólny zarys, tego co planujemy zrobić. Jeśli chcecie znać szczegóły, klikamy [Tutaj].
 
 • Godzina 14:30 Na pierwszej piosence wszyscy podnoszą w górę fioletowe kartki lub fioletowe serca
 • Godzina 14:30 Pierwszy rząd układa z kartek napis WITAMY W POLSCE
 • Godzina 14:30 Na refrenie piosenki "En mi Mundo" śpiewamy w języku polskim
 • Godzina 14:30 Po ostatniej piosence wszyscy śpiewają refren piosenki "Ven y canta"
 • Godzina 19:00 Na piosence "Ser mejor" płyta podnosi w górę czerwone kartki, natomiast trybuny białe kartki
 • Godzina 19:00 Pierwszy rząd układa napis ŁÓDŹ DZIĘKUJĘ
 • Godzina 19:00 Na piosence "On Beat" wszyscy skaczą i machają swoimi neonowymi glow stickami
 • Godzina 19:00 Po finałowej piosence wszyscy śpiewają refren piosenki "Ser mejor"
 • Oba koncerty: Na piosenkach Jorge (Te Esperare, Voy por ti) wszyscy włączają lampy błyskowe w swoich telefonach i macha nim
 • Oba koncerty: Po piosence "Soy mi mejor momento", kiedy będzie miał nastąpić pocałunek Leonetty wszyscy krzyczą "Beso".
 • Akcja z książką: książka z Waszymi pracami, którą wręczymy osobiście obsadzie
Jak widzicie, mimo tego że narzekaliście akcji jest całkiem sporo. Bardzo ważne jest, aby wszyscy mieli w tym wkład. To chyba nie problem zabrać kolorową kartkę z bloku czy też fioletowe serduszko, prawda? Efekt może być naprawdę fajny, zważając na to że w ten sposób pokażemy się ekipie od całkiem innej strony. Według tego, co widzimy na filmikach prawie żadne z krajów nie zorganizowało jakichś większych akcji, dlatego właśnie tym możemy się wyróżnić. Niżej zamieszczam zdjęcia takich pomysłów, które były realizowane na innych występach. Czyż to nie wyglądało cudnie? Nasza Tinita zachwyca się śpiewem w języku hiszpańskich, fanów z innych krajów, a gdy pokażemy że i umiemy śpiewać, i jeszcze jesteś bardzo zgrani... Todo es posible!
W CO SIĘ UBRAĆ?

Kolejny punkt, który wbrew pozorom również jest ważny. Idąc na koncert warto, żeby odznaczać się tym, że jesteśmy V-lovers. Jeśli posiadacie koszulkę z nadrukiem nawiązującym do serialu lub tę z idolem-śmiało zakładajcie! Pamiętajcie również o wygodnych butach, bo długie czekanie w kolejce może być naprawdę uciążliwe. Możecie też kupić sobie opaski (zdjęcie niżej, dziewczynka po lewej) lub flagi (również na zdjęciu). Ważne by to Wam było wygodnie, a "sztuczne" ubranie nie przeszkadzało w zabawie podczas koncertu. W związku z zostawianiem kurtek itd najlepiej będzie jeśli będziecie trzymać je przy sobie. Szatnia zapewne będzie płatna w cenie 2 złotych, jednak kolejki mogą być bardzo długie, co jeszcze bardziej opóźni to wszystko,  I TE DŁUGIE, DŁUGIE KOLEJKI...

Kochani, jak wiecie kolejki do wejścia na halę będą ogromne, a Wy powinniście ten czas spędzić miło i przyjemnie, choć naprawdę nie będzie łatwo, zważając na wielkie przepychanki. Według zakładki na stronie Atlas Areny dowiadujemy się, że na samych trybunach zasiądzie około 13 806 osób. Jednak na większych koncertach są także miejsca na miejscu stałego boiska (także siedzące). W naszym przypadku są to sektory A1-A5; B1-B5, C1-C5 (zaznaczone na mapce). Wyobrazić możemy sobie, ile to będzie fanów... Na swoim bilecie, tak jak wspomniałam wyżej macie zamieszczony numer bramy, którą wchodzicie. Stojąc w kolejce spróbujcie zagadać do osoby obok. Być może poznacie nowe osoby, a z pewnością umili Wam to nieco czas. Redaktorki naszego bloga już ustaliły tę sprawę, dlatego Kalina, Patrycja oraz ja wchodzimy wejściem 16. Tam być może uda nam się zrobić jakieś małe spotkanko. Aby móc z Wami się bliżej poznać podajemy swoje numery miejsc, rzędów i sektorów. Być może siedzimy gdzieś niedaleko siebie!

Dominguezowa - godzina 19:00, sektor A2, rząd 11, miejsca 11-12, brama 16.25


Kalina - godzina 19:00, sektor B1, rząd 3, miejsce 8, brama 16.25Patrycja - godzina 19:00, sektor A, rząd 6,miejsca 13-14PAKIETY VIP-CO I JAK?

Osoby, które posiadają bilety VIP oraz VIP z Meet&Greetem zostaną poinformowane, gdzie takowe spotkanie się odbędzie. Nie martwcie się! O wszystkim zostaniecie poinformowani. Prawdopodobnie każdy posiadający wejściówkę VIP dostanie plakat i paczkę z upominkami, co widać na zdjęciach niżej. Zapewne będą to jakieś drobne gadżety typu smycze, kubki, koszulki czy też jakieś książki. Niestety nie wiem, co dokładnie.

A NA KONCERCIE...

Koncert to punkt kulminacyjny tego wszystkiego. Pamiętajcie, aby przede wszystkim dobrze się bawić mimo wszystko. Na tę chwilę czekaliśmy naprawdę długo. Pamiętajmy, że podczas poprzedniej trasy koncertowej Violetta En Vivo, Polska została pominięta. Tym razem mamy aż 4 koncerty, a to wszystko Wasza zasługa! Śpiewajcie, zapoznajcie się z innymi V-lovers i przede wszystkim pokażmy się z jak najlepszej strony! Nie pozwólcie by krzyki i piski związane z narastającymi emocjami zagłuszyły śpiew. Miłego koncertu :')WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI

Na stronie [Tutaj] bliżej koncertu (t.j zapewne w przyszłym tygodniu) pojawią się szczegółowe informacje na temat koncertu, które tym razem już ze stu-procentową pewnością będą obowiązywały na tej imprezie. Wyczekujcie, bo mogą pojawić się tutaj fakty, które będą niezbędne, a o których ja nie powiedziałam. Wstępnie powinny pojawić się tutaj wyjaśnienia, co do rozpoczęcia, zakończenia, otwarcia bram, obiekty gastronomiczne (jedzenie), coś o szatniach oraz parkingach i wnoszeniu kamer/aparatów. Dodatkowo wspomnę, że przed koncertem Violetta Live będziemy mogli posłuchać nowej piosenki R5 "Smile".

 

40 komentarzy:

 1. Anonimowy17:50:00

  Jedzie ktoś na 14:30?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z naszej redakcji niestety nie. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ja na 14.30. ;)

   Usuń
  3. Anonimowy11:14:00

   Ja też na 14:30 :)
   "Na piosence "On Beat" wszyscy skaczą" - to był mój pomysł na 14:30, a nie 19:00 ;)
   P.S.
   Na 14:30 są beznadziejne akcje (y)

   Usuń
  4. Też jade na 14:30 :) a akcje mi się podobają :D

   Usuń
  5. Anonimowy17:12:00

   Ja jadę na 14:30 i będę spać w hotelu gdzie obsada, ale się cieszę matko!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  6. Tylko gorzej jak się okaże że wcale nie będą w hotelu Andel's XD.

   Usuń
  7. Anonimowy18:54:00

   Viktoria no bo nie będą. Będą w hotelu Qubus hotel

   Usuń
 2. ja jadę a czy byście mogli mi podać linka do tego formularza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link znajdziesz poniżej! Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Link znajdziesz poniżej! Pozdrawiam!

   Usuń
 3. http://violetta2polska.blogspot.com/2015/01/violetta-live-formularz-umozliwiajacy.html
  Proszę i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. A co będzie tam do kupienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jak pisałam w poście. W sklepikach zakupimy różnego rodzaju opaski, flagi, koszulki jak i gadżety z Violettą. Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Anonimowy18:53:00

  Ja sektor A3 rząd 1 miejsce 3 kto obok mnie jade sama pociągiem chętni na spotkanie na koncercie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy19:01:00

  Mam pytanie; Czy ten koncert będzie ukazany w tv ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Disney nie planuje transmisji koncertu. Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Domi, mam miejsce w tym samym sektorze, rząd 16, miejsce 1 ^^
  Wchodzę tą samą bramką, tj. 16 ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko fajnie, ale nikt z obsady nie zrozumie napisu witamy w Polsce, więc chyba lepiej napisać po hiszpańsku albo angielsku, czyż nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie my zajmujemy się tym napisem, dlatego te pytania należy kierować z tego, co pamiętam do redaktorów Violetta Polska. Pozdrawiam!

   Usuń
 9. tinista 4ever20:10:00

  Marze o pojechaniu na koncert ale nie mam kasy ani transporu :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj w klubie ;( Ja mam tak samo :(

   Usuń
 10. Anonimowy20:55:00

  Witaj w klubie :(ja mam tak samo

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy21:16:00

  Też nie mam kasy. A tak o tym marze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy22:27:00

  A gdzie? Co ? I jak? Będziemy mogli posłuchać tej piosenki smile

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziecie mogli słuchać przed występem obsady. Będzie zapewne puszczany ten singiel. Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Ekhm, ekhm... JUTRO URODZINY TINI! Nikt żadnej akcji nie zaproponował, nawet o tym święcie nie wspomnieliście! Helou! To ważny dzień dla wszystkich Tinistas i powinniśmy coś zrobić! KTO ZE MNĄ? Jutro spamik na #FelizCumleTiniDesdePolonia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie organizowaliśmy akcji, ponieważ postanowiliśmy spamować hashtagiem urodzinowym. #HappyBirthdayTiniFromPoland oraz #Tini Pozdrawiam!

   Usuń
 14. Ej, czemu "Łódź dziękuje"? To, że koncert jest w Łodzi nie znaczy, że V-lovers są tylko z tego miasta. Przecież cała Polska się zjeżdża i to my WSZYSCY o to walczyliśmy. Plis, zmieńcie na "Polska dziękuje". Będzie o wiele lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie my zajmujemy się organizacją tej akcji, więc to nie od nas zależy. Przepraszamy i prosimy zgłosić się do bloga Violetta Polska, bo z tego co pamiętam to oni tę akcję organizują. Pozdrawiam!

   Usuń
 15. W akcjach jest jeszcze że jak Diego będzie się godzil z Leonem krzyczymy Amigos.
  Ja nie jadę ale akcje udostepnilam na moim blogu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaktualizujemy posta. Pozdrawiam!

   Usuń
 16. Anonimowy11:54:00

  Dominguezowa Domi skąd wiedziałaś, że w tym hotelu będzie mieszkać obsada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do hotelu "Andel's" to tylko nasze przypuszczenia. Hotel znajduje się bardzo blisko Atlas Areny, jest dość atrakcyjny. Poza tym tam zamieszkiwały sławy t.j Justin Bieber czy Rihanna. Pozdrawiam!

   Usuń
 17. Anonimowy13:14:00

  Do kiedy trzeba zrobić książkę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezbędne informacje znajdziesz w poście z akcjami! Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Anonimowy19:26:00

   A podasz linka ? Proszę

   Usuń
 18. Anonimowy08:45:00

  Transmisja z dwóch koncertów Violetty w Atlas Arenie w Łodzi będzie można oglądać na żywo tutaj: http://toplivestreams.com/violetta-live-lodz/

  OdpowiedzUsuń
 19. Anonimowy14:58:00

  To gdzie bęnda spac w andels czy qubus horel
  bo ja mam pomysl na taka akcie zebysmy pod hotelem gdzie oni benda
  jak przyjada mozna zaspiewac en mi mundoa o spiewaniu krzycez po angielsu witamy w warszawie lubprosimy syjd ie tu do nas
  Prosze o szybka odpowiedz
  a i jesli sie wam podoba to przekazujcie go dalej

  OdpowiedzUsuń
 20. Anonimowy14:49:00

  Gdzie będzie spała obsada Violetty w Krakowie?

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!