7 lut 2015

[Podsumowanie] 1 sezon- miłość, muzyka, pasja


1 sezon- miłość, muzyka, pasja - podsumowanie. Kończymy cudowne 3 lata z Violettą, niektórzy się cieszą, inni płaczą, ale wszyscy na pewno chcieliby sobie przypomnieć, co takiego działo się w pierwszym sezonie. Powiem dziś o związkach, pocałunkach, kłótniach, zwątpieniu, muzyce.... bo to właśnie nas połączyło! 


A na początku.. trochę opisów ;) 

A wszystko zaczęło się bieganiem Angie i Matiasa.... Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze kim oni są, jak mają na imię, jaką rolę odegrają w serialu... Violetta- samotna, wystraszona, "zamknięta w wieży" - nie spodziewała się, jak jej życie się odmieni. Leciała z nadopiekuńczym tatą i wymagającą, sztywną guwernantką do rodzinnego miasta- Buenos Aires. Trzymana pod kluczem sądziła, że nigdy nie będzie taka jak mama- ona tak pięknie śpiewała.... Olga i Ramallo byli jej jedynymi "przyjaciółmi". O chłopaku nie mogła nawet myśleć. O muzyce nie miała pojęcia. Mama była dla niej jedynie zagadką z dzieciństwa. Fortepian- to jedyne, co wtedy posiadała.  


Tymczasem Studio21 tętniło życiem. Utalentowani nastolatkowie z Buenos Aires i okolic zjeżdżali się, aby robić to co kochali i potrafili. Powstawały grupy tych uważających się za lepszych i tych skromnych. Zewsząd dochodziła muzyka, cała prestiżowa szkoła ożyła po wakacjach. Leon, Ludmiła, Naty i Andres była paczką, która nigdy nie dopuściła do siebie nikogo z zewnątrz. Nienawidziła paczki "dobrych"- Fran, Maxiego i Camili. "To po mnie spływa jak woda po gęsi" - jeden z najbardziej zapamiętanych cytatów pierwszego sezonu. 


Violetta z dnia na dzień stawała się bardziej samodzielna. Przestało jej się podobać, że tata trzyma ją pod kluczem, jednak German pozostawał nieugięty - córka nie mogła sama wychodzić, mieć przyjaciół, kolegów a na słowo "chłopak" ojciec dostawał ataku kaszlu. Vilu nie miała wyjścia i musiała się posuwać do takich "wybryków" jak uciekanie z domu-jeśli tak można nazwać samodzielne wychodzenie nastolatki na kilka godzin... Dziewczyna zapragnęła też dowiedzieć się jak najwięcej o swojej matce i niedługo w domu Castillo miała się pojawić pewna osoba, która bardzo jej w tym pomoże... 


Fran słyszy krzyki dochodząc z Resto Baru. Dziewczyna dokładnie wie, o co chodzi. To tylko jej brat Luca wyżywa się na dostawcy- Tomasie. Chłopak nie ma pieniędzy i musi pracować. Jest dobrym i mądrym człowiekiem. Niestety od pierwszych dni nie zyska uznania szefa. Codziennie musi słuchać, że "jeszcze jeden taki numer i zostaniesz bez pracy!". Dla Francesci taka sytuacja jest bardzo niedobra, bowiem po cichu podkochuje się ona w dostawcy... 


Tomas
Tymczasem Viola "ucieka z domu" po kłótni z tatą. Zaczyna padać deszcz. Zła i mokra dziewczyna ucieka prosto na.. śliskie błoto! Wtedy to spotyka Tomasa, który łapie ją i chroni przed upadkiem. Violetta od razu rozumie, że coś ją z tym chłopakiem łączy. A właściwie, że jest w stanie się w nim zakochać. Ale od razu przychodzi nowa myśl- co na to German? 


Fran, Maxi i Cami
W dużym skrócie- dziewczyna odkrywa Studio21. Nie może uwierzyć, jak tam wszyscy są utalentowani. Spodobało jej się i przychodzi tam często na lekcje fortepianu. Wtedy te spotyka Fran, Maxiego i Camile. Zaprzyjaźniania się po raz pierwszy w życiu...Leon 
Violetta idzie niczego nieświadoma, smutna jak nigdy. obok przejeżdża deskorolka... druga... i.... Podbiega do niej jakiś chłopak a następnie odpycha na bok. Czy to jakiś złodziej próbuje wyrwać jej torebkę? NIE! To Leon- wtedy jeszcze nieznajomy- ratuje jej życie! Czyżby to kolejna wielka miłość? 


Życie głównej bohaterki - jak to w telenoweli - bardzo się komplikuje. Dziewczyna bardzo zaprzyjaźniła się z Fran i gdy dowiedziała się, że przyjaciółka jest zakochana w Tomasie ani myśli zostać jego dziewczyną. Zaczęła za to chodzić do studia w tajemnicy przed ojcem. Poznała swoją ciotkę, lecz German myśli, że to tylko guwernantka. Odkrywa pokój swojej mamy. Leon zmienia się dla niej i zrywa z Ludmiłą. Tomas ma jeszcze jedną adoratorkę- LUDMIŁĘ! 


Z czasem Violetta zaczyna widzieć z Leonie dobrego człowieka. Wciąż kocha Tomasa ale nie może być jego dziewczyną podczas gdy wie, że jej najlepsza przyjaciółka coś do niego czuje. W związku z tym postanawia lepiej poznać osobę Leona. 
Następie Fran "oddaje jej' Tomasa widząc, że dziewczyna jest zakochana. Związek Tomasetty z dnia na dzień rozwija się coraz bardziej. German zakochuje się w Angie, lecz gdy dowiaduje się, jak go okłamała wyrzuca ją. Violetta nie może przyjąć tego do wiadomości. 
kolejny związek- Leonatta i fani tej pary są wniebowzięci. to znaczy BYLIBY, gdyby nie to, że Violetta nadal nie jest zdecydowana. 
Violetcie bardzo nie podoba się Jade, ale nie mówi o tym ojcu. Jednak zauważa, że ojciec czuje coś do Angie i prosi go, aby znów ją przyjął. 

Podsumowując - ciężko zrobić opisy owej telenoweli, bo ciągle dzieje się coś nowego i trudno jakoś to uporządkować ;) 

Związki 
Ciężko opisać telenowele a już szczególnie wszystkie związki Violetty. Przedstawiam wam teraz te najważniejsze pary wraz z opisami: 

Tomasetta: 
Bez wątpienia najważniejszy związek pierwszego sezonu. Nawet gdy Violetta była z Leonem to i tak myślała o Tomasie. Nie potrafiła o nim zapomnieć. Przeżyli razem wiele romantycznych chwil, ale Ludmiła stawała im a przeszkodzie. Zresztą, León tak samo-przyznajmy szczerze. Związek jednak długo przetrwał i skończył się dopiero, gdy Tomas wyjechał do Hiszpanii. Leonetta: 
Związek niby trwał długo, jednak Violetta nie kochała prawdziwie Leona. Nie tak, jak Tomasa. jako wierna fanka Leonetty mówię to z ciężkim sercem, ale tak właśnie było! Violetta kochała Leona, ale była w stanie zostawić go dla Tomasa. Sam związek zaczął się mniej romantycznie od Tomasetty. Nie miał też tak wielu romantycznych chwil, chociaż można by było dyskutować. 


Oprócz tego ważnymi związkami było Germanangie, Framas (czyli dość mało popularna nazwa Fran+Tomas) Lumas i wiele, wiele więcej. jednak związków było dużo mniej niż w trzecim sezonie. 


BESOOOO
Tylko dzieci nie wiedzą, że gdzie związek tam i beso. pocałunków Violetty w 1 sezonie nie było wiele, ale pamiętajmy, jaką wtedy była osobą- nieśmiałą i dopiero co oswajającą się ze światem.  

Leon+Violetta
Pierwszy pocałunek Violetty miał miejsce w pięknym parku nad wodą. Violetta niczego się nie spodziewała, to Leon ją pocałował. Fanki Leonetty wstrzymały oddechy nie spodziewając się takiego obrotu sprawy. Pięknie to wyglądało... Tomas+Violetta
Tak, jak się poznali- w deszczu. Tomas i Violetta pocałowali się równie romantycznie jak Leon i Violetta, ponieważ tak, jak się poznali. Nie można o nim za wiele powiedzieć ;) Poruszył serca fanek Tomasetty i skruszył fankom Leonetty. 
Angie+German 
Tego to już w ogóle nikt się nie spodziewał! German zabraniający córce nawet patrzeć na chłopaków całuje jej guwernantkę Angie! To był moment zaskoczenia i podniecenia wszystkich V-lovers. 

 

Angie+Pablo 
Po tym, jak german pocałował Angie Pablengie przestało się liczyć. Do czasu, ponieważ Pablito nie chciał zostać w tyle i także dał beso swojej ukochanej! A tak dokładnie to Angie mu dała, gdy zobaczyła Germana i chciała wzbudzić w nim zazdrość. Pablo nie miał tu nic do powiedzenia ;) 
Muzyka
Muzyka w pierwszym sezonie - tak jak we wszystkich - była naprawdę magiczna! Tomas do Violetty- "poczekam na Ciebie, choćby czekanie było zimą" i Leon - "I tylko ja wiem, co nas łączy"... to był czas, kiedy konkurenci pisali piosenki dla swojej wybranki a ich teksty były szczere, otwarte i piękne! Przypomnijmy sobie kilka pięknych utworów... 

Teraz kilka słów ode mnie.... 
Wszystkie sezony Violetty były magiczne. Przeżywaliśmy wspólnie o 16:00 prawdziwą burzę emocji, kochaliśmy pewnych aktorów, piosenki.. kochaliśmy Violette! Niestety, nic nie trwa wiecznie i nasz ukochany serial się skończył. Mimo, że w Polsce jeszcze leci do aktorzy dawno wrócili do domów a Argentyńczycy i kilka innych krajów pożegnało płaczem Violette. Skończył się czas Vilu, za to przyszedł czas na Martine! "Chwilo trwaj" pisali Argentyńczycy do Tini około godziny 16:45. Nigdy nie zapomnimy naszego kochanego serialu, zawsze pozostanie on w naszych sercach i zapamiętamy go jako coś, przez co zawarliśmy nowe przyjaźnie, wylaliśmy łzy, brzuchy rozbolały nas ze śmiechu, fruwaliśmy z emocji i spamowaliśmy z miłości. Violetta skończyła się tylko na ekranie, ale w naszych sercach wciąż trwa!
Hoy somos mas V-lovers!


kasia ♥

31 komentarzy:

 1. Anonimowy12:36:00

  Nazwy niektórych parringów są źle zapisane/napisane: np. Germananie, jest Germangie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy12:42:00

   przepraszam, że jestem z anonima, ale muszę lecieć i nie mam czasu się zalogować. Ale to ja- kasia.
   Są różne wersje. np. Tometta a Tomasetta to to samo, tylko część ludzi mówi tak, a część inaczej. po prostu niektóre te nazwy nie są oficjalnie potwierdzone i ludzie wymyślają ich bardzo dużo. Mam 3 koleżanki V-lovers i każda inaczej mówi na germangie. Wszystkie są święcie przekonane, że znalazły to w necie i na pewno jest dobra.
   Wniosek- każdy mówi to inaczej ;)

   Usuń
 2. zapraszam na bloga : modaiurodajj.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Pięknie to wszystko podsumowałaś :)

   Usuń
 4. Świetny post !! 100% prawdy
  Zapraszam http://ineedloveleonetta.blogspot.com/?m=0
  Jest już 9 rozdziałów!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniale podsumowałaś ten sezon zrobisz też podsumowanie 2 i 3 sezonu?
  Mogłabyś odpowiedzieć mi na GG ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy14:01:00

  Wybacz, ale nie zgadzam się z Tobą. Tomasletta jak dla mnie nie była najważniejszą parą w 1 sezonie. Była nią Leonetta, a dlaczego? Ponieważ to właśnie Leon pokazał jej, że nie warto się bać spełniać swoje marzenia, nie warto bać się śpiewać, tańczyć czy też kochać. Z początku owszem widać było, że dla Violetty liczy się tylko Tomas, ale z czasem się to zmieniło, a mianowicie wtedy gdy Leon pocałował Violettę. Dziewczyna zrozumiała, że tak naprawdę Leon ją tylko rozumie i zawsze będzie wspierać. On wiedział, że Violetta tak łatwo nie zapomni o Hiszpanie, ale starał się ją uszczęśliwić na kazdym kroku, kiedy to Tomas zabawiał się Ludmiłą czy też Francescą. Jeszcze jedna kwestia..."Violetta kochała Leona, ale była w stanie zostawić go dla Tomasa." co przez to rozumiesz? Kiedy ona chciała zapomnieć o Tomasie, to ten za nią chodził i ciągle powtarzał "musimy to sobie wszystko wyjaśnić". Tomasletta w sumie na każdym kroku się kłóciła nie umiała dojść do porozumienia, gdyż Hiszpan nie umiał się przeciwstawić Ludmile, wracając do tematu... Leonetta była najpopularniejszą parą od 1 sezonu...gdzie się nie spojrzy pod komentarzami odcinków z 1 sezonu piszą: "Leonetta, "Violetta powinna być z Leonem, a nie z Tomasem itd." a dlaczego? Ponieważ ta para potrafi skraść serce od ich pierwszego spotkania, kiedy to Violetta nie spodziewała się jak ta znajomość daleko się posunie. Może i Leonetta również się często kłóciła, ale nie zapominajmy o tych pięknych, romantycznych i uroczych chwilach...wspólnego "Voy por ti" na zajęciach Angie (Violetta zakochuje się wtedy w Leonie), wspólnie napisania przez tą dwójkę piosenka "Podemos", pierwszy pocałunek, na kazdym kroku ich słodkie przytulasy, zazdrość Leona o Fede, Tomasa, Brodueya...i wiele wiele innych. Nie zapomnij o tym, że gdyby Viola nie kochała szczerze Leona nie zdecydowałaby się z nim być, nie mówiła mu, że go kocha nawet gdy z nim nie była czy też w 2 sezonie nie mówiła od początku, że jest pewna swojego uczucia do Leona. Mam nadzieję, że jak to przeczytasz, to popatrzysz na to z innej strony :), a reszta postu wyszła Ci świetnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy14:09:00

   potwierdzam Twoja opinie, sama wyraziłam swoją.
   Anonim 14:06.
   pozdrawiam cieplutko. <3

   Usuń
  2. Anonimowy17:24:00

   To czm będać z Leonem cały czas myslała o Tomasie??

   Usuń
  3. Anonimowy17:49:00

   to czemu gdy zrywali z Leonem to prosiła go by do niej wrócił bo tylko z nim chce byc?
   była rozdarta. chciała być z Leonem, ale tęskniła za Tomasem ..jego pierwszego poznała. zauroczyła sie. tego się nie zapomina. a on starał się o nią bardziej tylko wtedy gdy była z Leonem, a tak to nie.
   tylko latał z Luu i Fran. nawet jej nie wierzył, a Ludmile.

   Usuń
  4. Anonimowy21:04:00

   Właśnie...dobrze napisane....ZAUROCZYŁA SIĘ. A dlaczego? Bo Tomas to był pierwszy chłopak, z którym miała styczność. Gdyby prawdziwie kochała Tomas, to nigdy by nie zakochała się w Leonie. ;)

   Usuń
  5. Anonimowy21:57:00

   dokładnie. była Tomasem jedynie zauroczona.

   Usuń
  6. Anonimowy22:47:00

   Violetta to młoda dziewczyna która wcześniej nie miała kontaktów z rówieśnikami. I kiedy poznała Tomasa to poczuła się dziwnie inaczej niż zwykle i myślała że się zakochała, Ale z biegiem czasu poznała Leóna chłopaka który sprawił że poczuła się bezpieczna w nowym otoczeniu dla niej. Który ją wspiera doradza i kocha bardzo mocno. Po pewnym czasie zaczęła też czuć coś do niego, ale nie potrafiła określić tego. Jest zagubiona wśród uczuć swych León ją pocałował i w tedy uczucie jakim darzy Leóna wzięło górę ponad wszystko " Powiedziała chcę być z Leónem".

   Usuń
 7. Anonimowy14:06:00

  a wiesz. ja mam inne zdanie. to nie znaczy, ze Twojego nie szanuje. wręcz przeciwnie.
  ale Violetta kochała i Leona i Tomasa.
  Tomasa poznała pierwszego. oczarował ją. i była nim zauroczona.
  myślała o nim. spędzali razem czas.
  ale to było tak, ze znała tylko niego. "księżniczka po opuszczeniu wieży"
  co do Leona. w nim odnalazła wsparcie, zrozumienie, przyjaźń, ciepło. pocieszenie.
  zaczęli sie rozumieć na podstawie samej mimiki twarzy. on wiedział zawsze kiedy z Violettą było coś nie tak, i zawsze przy niej był.
  wspierał ja nawet gdy randkowała z Tomasem.
  bo gdyby kochała Tomasa nigdy nie zakochałaby sie jednocześnie w Leonie.
  Leon nigdy na nią nie naciskał . sama wybrała.
  myślała i o jednym o drugim w swoim marzeniach. pamietniku.
  tak jak w piosence Habla si puedes.
  do kogo najpierw podeszła? do Leona. :)
  Czuła sie idealnie w jego towarzystwie, mogła na nim polegac i była przy nim szczęśliwa.
  tak myślała o Tomasie będąc z Leonem, oczywiście. była nim oczarowana. ale to uczucie słabło.
  dlaczego pozwoliła Leonowi skraść jej pierwszy pocałunek? przecież wcale jej nie zmuszał.
  a jednak to on pierwszy ją pocałował i na zawsze odcisnął w niej pamięć o sobie.
  kochała Leona i chciała z nim być. mimo, ze wiele razy miała możliwość zmiany swojej decyzji, nigdy tego nie zrobiła. baaa. gdy zrywali z Leonem, zabiegała o niego i próbowała do niego wrócic.
  Tomas ja oczarował, a miłośc do Leona powstała z zaufania, bliskosci..
  wiemy dobrze, że "miłość" od pierwszego wejrzenia jest zauroczeniem. miłość jest wtedy gdy znasz już tą osobe i kochasz za to jaka jest a nie tylko za pierwsze wrażenie.
  a i dodatkowo pod koniec sezonu Viola porównała Tomasa do muzyki, bo myślała , że tylko niemu może śpiewać, ale stwierdziła, ze czuje, ze z Leonem może spędzić reszte życia.
  dodatkowo. piosenka z jej snu. piosenka Leona i Violetty PODEMOS. ta wieź. nie bierze sie z przyjaźni.
  a i nie mówie, Violetta kochała Tomasa, ale jednak jej prawdziwą miłością był Leon..
  a pocałunek z Tomasem? był; w identycznej scenie jak ich spotkanie i czym był? zakończeniem ich historii.
  Leonetta forever. <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie podsumowanie :) Jednak po obejrzeniu wszystkich sezonów stwierdzam, że 2 sezon był najlepszy !!! (Przynajmniej dla mnie) Bo w 2 sezonie tak na serio zaczęły się tworzyć związki i wg. Bo np Fedemila w 2 sezonie była taka śmieszna i wg. A w 3, no cóż większość czasu się kłócili, lecz muszę przyznać pogodzili się wprost cudownie♡ w tym sezonie podobała mi się również bardzo przyjaźń Violetty i Ludmi :) Czy zrobisz podsumowanie 2 i 3 sezonu???

  OdpowiedzUsuń
 9. Zrób podsumowanie 2 sezonu proszę

  OdpowiedzUsuń
 10. ZNALAZŁAM KONKURS, GDZIE DO WYGRANIA BILETY NA VIOLETTA LIVE, zobaczcie -> http://violettapolska.pl/ ;3

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy15:07:00

  Co jak co ale Leonetta miala nie tak wiele wspolnych momentow?! ZACZNIJMY OD TEGO ZE TOMASETTA NIGDY ALE TO NIGDY NIE BYLA PARA. Vilu dobrze wie czego chce, jest z Leonem bo to wlasnie z nim budowala sie ralcja na wsparciu, wspolnych chwilach, na milosci, zawsze przy niej jest a ona przy nim. I zgadzam sie z wypowiedziami u gory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy00:32:00

   Jak dla mnie, to właśnie Leonetta miała najwięcej romantycznych momentów...Okej, może i Tomasletta też miała jakieś tam romantyczne chwile, ale błagam... przez tą naiwność Tomasa można było się załamać ;_;

   Usuń
 12. Anonimowy18:42:00

  Przetlumaczycie rozmowy leonetty z 80 odcinka?

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy18:46:00

  Ej napiszcie streszczenie 80 odcinka violetty 3 sezonu i przetłumaczcie rozmowe leonetty na początku odcinka rozmowę leona z germanem a przedewszystkim rozmowe violi i leona jak leon daje violi pierścionek PROSZEEE :c <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy21:16:00

  Rozpad Tomasletty nie jes winą Leona, tylko Lud. To ona wszystkimi manipulowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy21:59:00

   a po pierwsze taka para nawet nie istniała. :)
   a co do tego co mówisz. dokładnie. to Ludmiła wszystko psuła. i oni sami bo Tomas wgl. Violetcie nie ufał.
   Leon jedynie dał sie namówić na ten filmik jak daje jej lizaka, ale co? później żałował i nie chciał go wstawiać. ale Ludmiła zadecydowała.

   Usuń
 15. Anonimowy22:04:00

  Po co wy piszecie te posty zachowuje cie się tak jak by u nas był wczoraj ostatni odcinek Violetty a to było w Arg u nas finał będzie w czerwcu bodajże w tedy sobie możecie pisać pod sumowania a nie gdy u nas jest 35 odc zobaczymy co będziecie pisać i o czym jak u nas będzie finał -.-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy22:30:00

   koleżanko?
   skoro jak pisały streszczenia i tłumaczenia na bieżąco to i podsumowanie piszą na bieżąco, szkoda, ze inne dane z wyprzedzenia Ci nie przeszkadzały.

   Usuń
 16. Anonimowy00:25:00

  Gdyby jednak serialowy Tomas został i postawiliby na Tomaslettę, to straciliby pewnie więcej niż połowę oglądalności. Co jak co...ale to praktycznie dzieki popularności Leonetty zarobili tyle pieniędzy

  OdpowiedzUsuń
 17. Co do komentarzy o tym, jak związek był najważniejszy:
  Pisałam, że można by było dyskutować. Faktycznie, wasze argumenty do mnie przemawiają, jednak wiele osób sądzi, że to właśnie Tomasetta była najważniejszą parą Violetta1. Szanuję wasze zdanie i jestem wdzięczna, że nie hejtujecie a podajecie istotne argumenty. Natomiast w sprawie, jaki związek jest ważniejszy- zamknijmy to. I tak nigdy nie przekonacie wszystkich w 100% Jak dla mnie zarówno Leonetta jak i Tomasetta były bardzo ważnymi parami.
  Pewnie, postaram się zrobić te podsumowania ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy11:13:00

   Nie zapominaj ze to Leonetta jest ta najbardziej popularna parą od pierwszego sezonu ♥ według mnie większość osób twierdzi, ze to Leonetta była ta najważniejsza para, bo przeciez Tomasletta w sumie nie byla nawet razem

   Usuń
  2. Zdania są podzielone i każdy ma prawo do swojego ;) Lubianą była najbardziej - zgadzam się ♥ ♥

   Usuń
  3. Anonimowy15:39:00

   jak można dyskutować skoro Violetta nigdy nie była z Tomasem. więc żadna z nich para. :D :)
   a w kwestii uwielbienia góruje Leonetta od pierwszego sezonu. :D

   Usuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!