7 cze 2014

Cande i Facu na obchodach Światowego Dnia Środowiska


Już tradycyjnie 5 czerwca odbywa się Światowy Dzień Środowiska, jak sama nazwa wskazuje dzień jest obchodzony w wielu krajach między innymi Polsce, Argentynie i także w słonecznej Hiszpanii. Facundo i Cande postanowili nie być gorsi i także wzięli udział w obchodach tego dnia w Argentynie. Więcej informacji w rozwinięciu postu. 


Dzień Środowiska- (ang World Environment Day- WED)- dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach dla przypomnienia głównych haseł konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata. 


Tak jak na początku posta wspominałem Fancundo i Cande postanowili spędzić ten dzień należycie, wraz z sporą grupą Argentyńczyków. Organizatorzy WED nie próżnowali dla wszystkich uczestników przygotowali białe podkoszulki na których mogliśmy zauważyć wielkiego mrówkojada oraz znaleźć napis ''Señeales del Planeta'', w tłumaczeniu po prostu znaczy to ''znaki planety'''', zaskakującym faktem jest to że osoby zajmującym się wszystkim, przygotowały wielkie znaki które informują czego nie robić/unikać między innymi regulacja połowów, efektywność energetyczna itp.

Całom akcje wspierała fundacja ''Vida Silvestre Argentina''. Zdjęć z wspomnianego wydarzenia jest cała masa jednak niestety na razie pojawiły się tylko dwa zdjęcia Fande. 
Na koniec posty ogólne zdjęcia z ''Señeales del Planeta'', żebyście mogli zobaczyć jak to mniej więcej wyglądało.Więcej zdjęć możecie znaleźć na (link), oczywiście reszta obsady nie była gorsza także za pomocą swoich tt przypomnieli o WED. 

A wy jak spędziliście 5 czerwca ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!