17 cze 2014

Co przekazuje nam Martina w swojej piosence?


,,Spełniaj swoje marzenia, nie pozwól im odejść''- tymi słowami zaczyna się piosenka Tini. Zagłębiając się w cały tekst stwierdziłam, że to jest bardzo mądra piosenka, dzięki której przez chwilę możemy wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało nasze zwycięstwo, kiedy osiągniemy zamierzony cel. W poście wyjaśniłam kilka wersów. Gdzie mogliśmy usłyszeć ją po raz pierwszy? Jak wygląda teledysk? Jak zaśpiewać ją po polsku, aby nie straciła sensu?

To i jeszcze więcej, zamieszczone jest poście. 
Po raz pierwszy mieliśmy okazję usłyszeć ,,Lucha por suenos'' w programie ,,Tiene la Palabra''. Tini zaśpiewała tam pierwszą zwrotkę i refren. Myślę, że nie dla jednej Tinistas to było ogromne przeżycie- usłyszenie piosenki swojej idolki. Mało tego, jej pierwszej piosenki. Oczywiście- już wcześniej śpiewała wiele piosenek, lecz one należały do serialu, nie do jej prywatnego użytku. 
Następnie podobny urywek usłyszeliśmy podczas Juntada Tinista, tym razem był to teledysk, lecz Tinita poprosiła, by zatrzymano dalszą część. Wyglądała jak za czasów pierwszego sezonu, a nawet jeszcze młodziej. Przypuszczam, że to było tuż przed ,,Violettą''. Podejrzewam, że dalsza część będzie ukazywała sławną Martinę, a Wy jak sądzicie? Jeżeli mam być szczera, to popłakałam się przy tym teledysku, przeniosłam się w inne miejsce, naprawdę, magiczne. Jednak potem Tini zaśpiewała ją do końca, ale już na żywo, a szkoda, bo jestem ciekawa dalszej części teledysku :)
Jak zaśpiewać?

                                                                Lucha por tus sueños                                                                   
No los dejes ir
Ese es el camino
Que hay que seguir
A pesar de los problemas
A pesar de que todo este mal

Y nunca dejes de soñar
Y nunca dejes de creer
Las cosas van a cambiar
Todo depende ti

Y nunca dejes de soñar
Y nunca dejes de creer
Las cosas van a cambiar
Todo depende ti

Una estrella puedes alcanzar
El amor te va llegar
No pienses en mañana
Eso ya va pasar
Solo porque hoy
Todo depende ti

Y nunca dejes de soñar
Y nunca dejes de creer
Las cosas van a cambiar
Todo depende ti

Y nunca dejes de soñar
Y nunca dejes de creer
Las cosas van a cambiar
Todo depende ti

Ooooooooo....

Zaśpiewaj! :)

Walcz o swe marzenia
Nie pozwól im odejść. 
To jest droga,
 którą trzeba iść.
Mimo [wszystkich] problemów
(tutaj ja dodaję 'wszystkich', lecz w tłumaczeniu na polski tego nie ma, ale żeby się zmieścić, to właśnie tak śpiewam)
Mimo, że wszystko jest źle!

I nie zapomnij, by marzyć 
I nie zapomnij, by marzyć
Rzeczy się zmieniają
Wszystko zależy od Ciebie. 

Gwiazdo możesz osiągnąć
Miłość, która przyjdzie.
Nie myśl już o jutrze,
Bo i tak nadejdzie.
Ale o tym, że dziś
Wszystko zależy od Ciebie!
                                                             
                                                              I nie zapomnij, by marzyć 
I nie zapomnij, by marzyć
Rzeczy się zmieniają
Wszystko zależy od Ciebie. 
I nie zapomnij, by marzyć 
I nie zapomnij, by marzyć
Rzeczy się zmieniają
Wszystko zależy od Ciebie. 
Oooooooooo....Znaczenie wersów

,,Walcz o swe marzenia''- Trzeba spełniać marzenia. Spójrzmy na Tini- odniosła wielki sukces. Mimo gorszych chwil, które miały miejsce w jej życiu (mam tutaj na myśli głównie zamieszanie z rzekomą anoreksją), ona zawsze miała uśmiech na twarzy. Jest jak najbardziej optymistką. Dlatego teraz zachęca nas, abyśmy poczuli, jak miło jest, gdy osiągnie się swój cel. 


,,Nie pozwól im odejść''- Dążmy uparcie ku spełnieniu marzeń i nie dopuśćmy do tego, by odeszły. Walczmy wytrwale, a osiągniemy cel! Nie udało się raz? Próbuj następny. Nie poddawaj się, nigdy, a zobaczysz, że warto było. 


,,To jest droga, którą trzeba iść''- Iść drogą i nie wrócić do punktu wyjścia. Wyobraź sobie, że masz dwa wyjścia- droga, dzięki której spełnisz marzenia, lub droga, na której podziwiasz sukcesy innych. Do Ciebie należy decyzja, którą z nich będziesz szedł/szła. 


,,Mimo problemów''- Każdy z nas miał kiedyś jakiś problem, który go dobijał. Nie radziłeś sobie z niczym. Poddawałeś się spełniając marzenia. I tutaj tkwi problem- Tini przekazuje nam, że mimo wszystkich problemów, warto gonić po swoje. 


,,Mimo, że wszystko jest źle''- Czasem każdemu nie idzie po jego myśli, nic się nie układa. Myślimy, że gorzej być nie może. Poddajemy się. Co w takim momencie należy zrobić? Podnieść się! Rób to, co sprawia Ci przyjemność i nie przejmuj się ludźmi, którzy stają Ci na drodze do szczęścia. 


,,I nie zapomnij by marzyć''- Każdy o czymś marzy. Jedni swoją przyszłość wiążą z muzyką inni ze sportem a inni jeszcze z czymś innym. Lecz wiadomo- z czymś, co sprawia im przyjemność. Pamiętajcie, że zawsze warto marzyć, tak jak przekazuje nam to w piosence Tinita. 


,,I nie zapomnij, by wierzyć''- Wiara jest potrzeba. To dzięki niej mamy nadzieję na lepsze jutro. Wierz, że osiągniesz sukces i dąż do tego, a przyniesie rezultaty. 


,,Rzeczy się zmieniają''- Nie tylko rzeczy, ale i ludzie się zmieniają- wszystko się zmienia, a to jest normalne, ale to, czy coś zmienisz w Twoim życiu, zależy tylko od Ciebie.


,,Wszystko zależy od Ciebie!''- Wszystko! To, czy będziesz spełniał/a marzenia, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nikt tego za Ciebie nie zrobi. Zrób pierwszy krok choćby i teraz! Nie czekaj, bo czasu nie jest aż tak dużo! Tak jak doradza Tini- idź tą drogą, którą trzeba iść. Wszystko zależy od Ciebie! 


Co sądzicie na temat piosenki Tini? Podoba Wam się? Zachęca Was do spełniania marzeń? Co myślicie o teledysku, jaka będzie druga cześć? :)

'Spełniaj marzenia ze mną!'

'Tak! Dobrze Ci idzie! Nie poddawaj się!'

'Osiągnąłeś/Osiągnęłaś sukces!!!'

8 komentarzy:

 1. Anonimowy21:21:00

  Swietny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy21:40:00

  Fajnie za na codzien dołączają do bloga świetni ludzie co naprawde jest sukcesem tego bloga.życzę wam powodzenia no i świetny post :-)/d

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy21:58:00

  Super post.Nie moge go opisać.Jest po prostu świetny.
  Jusia

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy05:42:00

  Bardzo fajna piosenka i post bardzo mi się podobał.!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy21:06:00

  Świetny post, jak i piosenka naszej Tini

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!