15 cze 2014

Salut (fr. cześć)

Mam na imię Patrycja (w skrócie Patka) i zostałam przyjęta na tego bloga jako tłumaczka j.francuskiego :) Uczę się go już od 4 lat, więc mam nadzieję, że sobie poradzę. Nie lubię pisać o sobie, więc ten post będzie krótki.
 Zanim zacznę chciałam jeszcze raz bardzo podziękować redakcji V2P za danie mi szansy, postaram się ją jak najlepiej wykorzystać.

Parę słów o mnie

Jestem trzynastolatką kończącą obecnie 1 kl gimnazjum. Mieszkam w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce- Krakowie. Moją pasją jest muzyka- uczę się grać na gitarze, a słuchawki mogę nosić przez cały dzień. Kocham też pisać (amatorskie wierszyki i wypracowania najlepsze w całej klasie to moja specjalność) oraz rysować (głównie ołówkami, choć farbami temperowymi też lubię się pobawić). Wszyscy mi mówią że mam talent plastyczny, ja osobiście im nie wierzę.

Za co kocham Violettę?

Za wszystko. Miłość, muzyka, pasja to jest to co do mnie przemawia. Pewnego dnia po prostu włączyłam Disney Channel i zaczęłam to oglądać. Był to chyba odcinek 4. Szybko nadrobiłam zaległości i od tej pory nie opuściłam już żadnego odcinka. Moimi ulubionymi parami są Leonetta i Fedemiłła (Kocham ich <3) a ulubionymi piosenkami są Podemos, On Beat, Euforia i Entre dos mundos. 

O tłumaczeniach

Jestem tu, aby móc przybliżyć wam francuski kawałek naszej fioletowej telenoweli. Moje posty będą głównie dotyczyć tego, co o serialu i swojej postaci będzie mówił Damien Laureta.Mam już jeden post w przygotowaniu, będzie gotowy na jutro. Będę się starała znajdować jak najwięcej informacji, lecz jeśli wy coś znajdziecie to możecie mnie poprosić o przetłumaczenie tego, z chęcią wtedy się tym zajmę.


5 komentarzy:

 1. witam na blogu:) Myślę że będziesz pisać ciekawe posty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy15:01:00

  Przepraszam że zwrócę uwagę,ale w języku francuskim "Salute" tak jak napisałaś,oznacza "cześć", tylko że nie pisze się "Salute" tylko "Salut" , Mieszkałam chwilę we Francji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuje anonimku, nie zwróciłam uwagi na ten błąd. Na następny raz postaram się być dokładniejsza ;)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydajesz się świetną osobą. Mam podobne upodobania, jak ty, tylko że ja nie lubię rysować :)
  Pozdrawiam ♥
  W.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!