8 cze 2014

Nuestro Camino Leonetta!

Nuestro Camino czyli "Nasza droga" to cykl z serii postów o pięknych, magicznych lecz jakże skomplikowanych miłościach i częściowo rodzących się uczuciach w serialu Disney Channel pt."Violetta". Miłość według słownika języka polskiego to uczucie, typ relacji międzyludzkich, zachowań bądź postaw. Miłość dla bohaterów serii Violetta jest czymś magicznym najpiękniejszym, zdarzającym się raz na jakiś czas uczuciem. Pora zatem poznać historię najpopularniejszej pary czyli Leonetty! 
Violetta [Tini Stoessel] i Leon [Jorge Blanco] podczas romantycznej sceny w #Violetta2!


Sezon pierwszy serialu Violetta!

Violetta [Martina Stoessel] i Leon [Jorge Blanco]

 Ona nieśmiała zagubiona w sobie nastolatka.On odważny i pewny siebie człowiek. Los jednak pragnie połączyć tych dwojga tylko co z tego wyniknie? Pierwsze wyjątkowe spotkanie dwójki ludzi o zupełnie odmiennych charakterach i światach staje się rzeczywistością. W trakcie spaceru zamyślona  młoda Castillo prawie zostaje ofiarą skaterów [rolkarzy]. Z opresji ratuje ją jeden z uczniów studia Leon Verdas. Nastolatek pragnie zbliżyć się do ukochanej Tomasa by zemścić się na nim za stratę szkolnej gwiazdy Ludmiły. Uczniowie studia z każdym swym spotkaniem coraz bardziej zaprzyjaźniają się stając się bliskimi przyjaciółmi. 


Chłopak zaczyna postrzegać swą "przyjaciółkę" jako kogoś naprawdę wyjątkowego i niezwykłego. Z czasem ich relacje zmieniają swój nurt. Z przyjaźni panującej między nimi rodzi się prawdziwe uczucie zwane miłością.  Kulminacyjny punkt wydarzeń zdarza się w 34 odcinku pierwszego sezonu kiedy to Violetta i Leon przeżywają swój pierwszy pocałunek. Po czym oficjalnie stają się parą. Ich związek choć bardzo magiczny i uczuciowy został dwukrotnie wystawiony na ciężką próbę którą niestety nie przetrwał z względu na podwójną miłość głównej bohaterki do Leona i Tomasa. Bowiem pierwszą miłością nastolatki był jeden z uczniów Studia On Beat [dawnego Studia 21]  Hiszpan Tomas. Powstaje piosenka autorstwa głównej bohaterki opowiadającej o podwójnej miłości względem Leona i Tomasa pt."Habla si puedes" [pol."Mów jeśli możesz"]


"Miłość ta wciąż nie wie kogo kochać!" 


W trakcie ostatnich odcinków sezonu pierwszego powstaje piosenka "Podemos" [pl."Możemy"] opowiadana ona o dokonaniu cudów w trakcie bycia zakochanym. Violetta podejmuje ostateczną decyzję którą oznajmia chłopakom w finale pierwszego sezonu. Uświadamia im, że trudną decyzją dla niej  jest wybrać pomiędzy chłopakami których  się oboje kocha. Po czym Leon, Violetta i Tomas stają się dla siebie tylko przyjaciółmi na zawsze.


"Możemy barwić kolorami duszy"

Tinita Stoessel jako Violetta i Jorge Blanco w roli Leona  występ podczas Violetta En Vivo!Sezon drugi serialu Violetta!


Po burzliwym roku Violetta jest bardziej stanowcza, bardziej odważna i pewna siebie. Wie,że uczucie łączące je z Leonem to nie zauroczenie lecz wielka miłość która ma ogromne szanse na przetrwanie. Po mimo końcowej decyzji nastolatka decyduje się na ponowny związek z swoim byłym chłopakiem - Leonem. Miłość kwitnie, nastolatkowie są szczęśliwi i mają nadzieję,iż tym razem nic nie stanie im na przeszkodzie. Ten czas dobiega końca wraz z pojawieniem się nowego ucznia Diego który za wszelką cenę próbuje zdobyć serce głównej bohaterki. Intrygi nowej postaci i wroga Violetty sprawiają, iż nastolatkowie zrywają ze sobą jakikolwiek kontakt. Szczególnie dramatyczne wydarzenie sprawia, że Leon i Violetty nie czują się zbyt dobrze. Była ukochana Leona nie może pogodzić się z stratą swej miłości a zwłaszcza z zerwaniem z nim jakichkolwiek kontaktów. 


Zaufanie Violetty do nowego ucznia wzrasta wraz z rozwijającym się do niego uczuciem. W międzyczasie nastolatka dowiaduje się o nowej partnerce swego byłego chłopaka Larze - pomocnicy na torze motocrossowym. Po ciężkich chwilach Violetta postanawia dać szansę swemu przyjacielowi Diego. Dzięki czemu stają się parą określaną jako Dieletta. Na przełomach kilku odcinków nastolatka uświadamia sobie, iż całkowicie pomyliła się w stosunku do Leona i swojego obecnego chłopaka. W nim właśnie [Diego] odkrywa prawdziwe oblicze Leona, czuje się bezpieczna, szanowana i kochana. 

Czas mija dwójka nastolatków stopniowo zbliża się do siebie m.in podczas wyjazdu ciotki głównej bohaterki oraz zwłaszcza kiedy prawda o intrygach chłopaka i Ludmiły ujrzała światło dzienne. Powstaje piosenka "Nuestro Camino" [pol."Nasza droga"] opowiadająca o drodze ich miłości. Kulminacyjny punkt drugiego sezonu występuje na przełomie 78/79 odcinka Leon i Violetta wyznają swe długo skrywane uczucia by móc powstać jako już oficjalnie "Leonetta". Ich długo oczekiwany pocałunek możemy zobaczyć w trakcie finału drugiej serii przygód Violetty i jej przyjaciół!


"Chcę patrzeć na ciebie. Chcę śnić o tobie. Chcę przeżyć z tobą każdą chwilę"
Tinita Stoessel jako Violetta i Jorge Blanco w roli Leona  występ podczas Violetta En Vivo!

Inne nazwy związku!


Vion (Vi / Oletta i Le /on)
Veon (V / ioletta i L / eon)
Violon (Viol / etta i Le / on)
Violetton (Violett / i Le / on)
Leonletta (Leon i Vio / letta)
Lioletta (L / EON i V / ioletta)
Loletta (L / EON i Vi / oletta)
Leoletta (Le / on oraz Vi / oletta)

Fotografie i gify!3 komentarze:

 1. Anonimowy22:36:00

  Super post <3
  + chyba pierwsza ^^
  /W

  OdpowiedzUsuń
 2. Cały blog jest boski! <3 Czytam go cały czas :) !

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy wam za to że jesteście tutaj z nami!